45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Nie daj się alergii dzięki tym trikom! Praktyczne porady dla alergików

Nie daj się alergii dzięki tym trikom! Praktyczne porady dla alergikówNie daj się alergii dzięki tym trikom! Praktyczne porady dla alergików

Wiosna to okres kwitnienia drzew, co oznacza trudny czas dla większości alergików. Według ekspertów, kluczem do walki z tym problemem jest zapobieganie. Oznacza to, że musimy rozpocząć leczenie nawet jeśli objawy nie są jeszcze tak wyraźne, albo nawet się nie pojawiły. Alergik ma wówczas większe szanse na zminimalizowanie uciążliwych symptomów.

Regularne sprzątanie

Według specjalistów wiele osób cierpi na alergie wewnętrzne, zupełnie nie zdając sobie z tego faktu sprawy. Jeżeli wydaje ci się, że coś jest na rzeczy i borykasz się z uczuleniem, jedną z najbardziej prostych i skutecznych form zlikwidowania złego samopoczucia jest właśnie posprzątanie domu. Odkurzaj, wypierz obicia, poszewki, firanki. Dzięki takim działaniom zminimalizujesz obecność alergenów, a dodatkowo uchronisz się przed jego nadmiernym wzniecaniem w trakcie przemieszczania się po mieszkaniu.

  • Jakie są sposoby na alergię?

  • Co jest dobre na alergie?

Poza tym, jeśli posiadasz dywany – koniecznie je zlikwiduj. To właśnie tam tkwi najwięcej alergenów. Choć codzienne odkurzanie może zminimalizować ilość nagromadzonego kurzu, nie zlikwiduje problemy całkowicie. Jeżeli więc chcesz pozbyć się alergii – koniecznie pozbądź się dywanu raz na zawsze.

Pierz w wysokiej temperaturze i nie nawilżaj powietrza  

Najlepiej, aby w twoim domu obecne były tylko takie poszewki i pościele, które przetrwają pranie w temperaturze 55 stopni. To właśnie taka forma oczyszczania może zlikwidować wszystkie nagromadzone w nich roztocza. Pranie najlepiej wykonywać raz na tydzień, minimum raz na dwa tygodnie. Kolejną kwestią są nawilżacze powietrza – wszelkie bakterie, roztocza, pleśń i grzyby uwielbiają wilgoć, dlatego nawilżacz nie należy go grona gadżetów odpowiednich dla alergików.

Pobiegaj i… adoptuj psa

Choć to może zaskakiwać, posiadanie psa może być narzędziem zapobiegającym powstawaniu alergii. Oczywiście chodzi tutaj głównie o dzieci – kontakt ze zwierzętami może mieć doskonały wpływ na wytworzenie w nich odporności na alergen, jednak dorosły, który cierpi na wykształconą alergię na psią sierść, z pewnością nie powinien posiadać czworonoga.

Mimo to, doskonały wpływ na walkę z tego typu dolegliwościami ma aktywność fizyczna, a dokładniej: bieganie. Badania wykazują, że po 30minutowym biegu alergicy odnotowują osłabienie dolegliwości, czyli wycieku z nosa, kataru itd. Aktywność tego typu działa pobudzająco na pracę układu sercowo-naczyniowego, co przyczynia się do zmniejszenia stanu zapalnego. Jeśli czujesz, że bieganie po parku nie jest dla ciebie, spróbuj poćwiczyć w domu albo na siłowni, wykorzystując do tego celu bieżnię.

katar alergia katar alergiczny leczenie alergii sposoby na alergię wiosenne pylenie
Komentarze
Dodano: 05 Wrzesień 2016
Autor: Edyta
Ocena:
Czyli rozumiem, że dla alergików suche powietrze w domu jest wskazane. Niedobrze.
Odpowiedź
Dodano: 16 Lipiec 2016
Autor: Renata
Ocena:
Ja mam alergię na sierść zwierząt i posiadanie psa czy kota oznaczałoby dla mnie samobójstwo.
Odpowiedź
Dodano: 27 Kwiecień 2016
Autor: Iwonka
Ocena:
Alergia to dość dokuczliwy problem, dlatego warto stosować różne sposoby na alergię. Ja piore ubrania w proszku dla dzieci, kosmetyki też używam dla skóry alergicznej i jakoś sobie radze, a no i mam psa :)
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach