45 414 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 979 produktów w 209 kategoriach

Naturalne wsparcie w planowaniu ciąży

Naturalne wsparcie w planowaniu ciążyNaturalne wsparcie w planowaniu ciąży

Dziecko jest marzeniem wielu kobiet. Dla tych kobiet ważne jest przygotowanie organizmu na wyjątkowe dziewięć miesięcy. Dla niektórych oznacza to sięgnięcie po środki wspomagające płodność, które zwiększają prawdopodobieństwo sukcesu. Popularne są środki farmaceutyczne zalecane przez lekarzy. Najprostszym jednak sposobem jest sięgnięcie po naturalne metody.

  • Jakie właściwości ma kwas foliowy?

  • Czego unikać przy staraniach o dziecko?

Dieta

Warto zacząć od zmodyfikowania swojej dotychczasowej diety. Powinna ona być wzbogacona o witaminy E, A, witaminy z grupy B, cynk. W znacznym stopniu wpływają one na poprawę płodności oraz owulację. Jednocześnie wspomagają wydzielanie hormonów płciowych. Witamin tych można szukać w jajach, zwłaszcza w jego żółtku, w mięsie, w produktach mlecznych, pełnoziarnistym pieczywie, orzechach, kaszach oraz makaronach razowych.

Kwas foliowy

Jego źródłem są przede wszystkim tzw. warzywa zielone, czyli brukselka, brokuły, szpinak, bób. Kwas foliowy jest niezbędny w staraniach o dziecko. Wpływa na dotlenienie tkanek, co pozwala na zwiększenie płodności zarówno u kobiet jak i u mężczyzn.

Zioła poprawiające płodność

Do diety warto włączyć herbatki ziołowe, które w naturalny sposób pomogą naszemu organizmowi przygotować się na ciążę oraz zwiększą nasze szanse w staraniach o dziecko.

- napar z liści malin, czerwonej koniczyny i pokrzywy – jest bogatym źródłem witamin i minerałów, dzięki czemu wzmacnia organizm

- lukrecja – działa podobnie jak estrogen

- wiesiołek – wpływa na zwiększenie ilości śluzu płodowego w szyjce macicy

- aletra lecznicza – pomaga w problemach z niewydolnością szyjki macicy

- niepokalanek mnisi lub dzięgiel – pozwalają uregulować cykle miesiączkowe

- Sida Cordifolia – udrażnia jajowody oraz leczy bezpłodność

- pluskwica groniasta – mobilizuje jajniki do produkcji hormonów płciowych

Uwaga! Herbaty ziołowe należy odstawić, gdy już będziemy w ciąży, ponieważ wtedy mogą mieć szkodliwy wpływ na dziecko.

Przyszła mama musi zrezygnować z kilku rzeczy, które z negatywnie wpływają na płodność

Tego unikamy:

- alkohol – nie powinny go spożywać kobiety mające problemy z zajściem w ciążę

- tłuszcz „trans” – wpływa na obniżenie płodności, dlatego powinien być wyeliminowany z diety. Jest on np. we frytkach, w tłustym mięsie, w ciastkach

- kofeina – obkurcza naczynia krwionośne przez co krew wolniej przepływa. Wówczas miednica nie jest dostatecznie ukrwiona i jajeczko nie może się zagnieździć

- węglowodany proste – wpływają na wahania poziomu cukru we krwi, a to z kolei prowadzi do zaburzenia gospodarki hormonalnej. Dlatego też należy zrezygnować ze słodyczy, cukru, białego pieczywa oraz słodkich napojów.

Niektóre z wymienionych powyżej produktów z pewnością znajdują się w diecie niejednej kobiety. Należy więc wzbogacić ją o dodatkowe produkty oraz wyeliminować szkodliwe. Pozwoli to w naturalny sposób zwiększyć nasze szanse na dziecko bez uciekania się do medycznych i farmaceutycznych pomocy.

 

witaminy dieta ciąża płodność planowanie ciąży

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 414 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 979 produktów w 209 kategoriach