45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Naturalne metody rozjaśniania włosów

Naturalne metody rozjaśniania włosówNaturalne metody rozjaśniania włosów

Domowa koloryzacja włosów nie musi być trudna. Efekty rozjaśniania włosów sposobami domowymi mogą nie być zbyt spektakularne, ale z pewnością z powodu małego nakładu pracy i niskiej ceny wykonania zabiegu (jedynie zakup odpowiednich produktów) – są to zabiegi opłacalne.

Rozjaśnianie włosów

Naturalne metody rozjaśniania włosów zawierają w sobie przepisy, które można wykorzystać całkowicie w domowym zaciszu. Należy jednak pamiętać, że większe efekty z pewnością widoczne będą u blondynek, szczególnie naturalnych, nawet o ciemniejszym odcieniu włosów. Włosy naturalnie jasne łatwiej dają się koloryzować w obie strony – na jasno i na ciemno, także sposobami domowymi. Szatynki i Panie o kolorze włosów rudym również zauważą efekty, ale zapewne mniej dostrzegalne po wykonaniu jednego zabiegu. Brunetki powinny zauważyć pewną różnicę w samym odcieniu swoich włosów.

  • Jak rozjaśniać włosy?

  • Czy płukanka z rumianku rozjaśnia włosy?

Rozjaśnianie miodem i cytryną

Trzy łyżki miodu dodajemy do miski, do której wcześniej wlaliśmy pół szklanki wody. Do tego dodajemy pół cytryny, zarówno miąższ, jak i wyciśnięty sok. Całość mieszamy z czterema dużymi łyżkami cynamonu. Aby włosy były bardziej odżywione, a zawiesina lepiej się na nich utrzymywała można dodać do całości również 2 łyżki dobrego szamponu lub lekkiej odżywki do włosów. Włosy należy smarować masą od nasady do końca. Na posmarowane włosy nałożyć czepek, który najlepiej pozostawić na głowie np. na całą noc lub przynajmniej na kilka godzin. Proces należy powtórzyć w ciągu kilku kolejnych dni, jeśli pierwsze efekty nie są wystarczająco zadowalające.

Bardzo ważna jest przy tym pielęgnacja włosów. Po zdjęciu maseczki koloryzującej należy włosy umyć, a następnie dokładnie rozczesać.

Alternatywna metoda – płukanki z rumianku

Dobrym domowym sposobem na lekkie rozjaśnienie włosów jest również użycie popularnego zioła leczniczego ogólnodostępnego w Polsce – rumianku. Najlepiej rumianek zakupić w formie zioła do parzenia w torebkach. Następnie należy zaparzyć około 5-6 torebek. Tak wykonany napar odstawić na chwilę do ostudzenia. Kiedy temperatura będzie już na odpowiednim poziomie należy umyć włosy używając jedynie otrzymanego naparu. Następnie należy mokre włosy pozostawić do naturalnego osuszenia na około 20-30 minut i na końcu umyć je pod wodą bieżącą zmywając z nich wcześniej przygotowany napar.

Zabieg należy powtarzać przynajmniej kilkukrotnie, aby uzyskać wymarzony efekt. Może to wymagać nawet 2-4 powtórzeń w ciągu 1-2 tygodni. Blondynki powinny zauważyć efekt natychmiastowo. Włosy jasne staną się rozświetlone i jaśniejsze o około dwa tony.

włosy rozjaśnianie włosów naturalne metody
Komentarze
Dodano: 21 Maj 2016
Autor: ola
Ocena:
moje włosy same się rozjaśniają wiosną i latem pod wpływem słońca
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach