45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Naturalne i skuteczne. Domowe sposoby na prostatę

Naturalne i skuteczne. Domowe sposoby na prostatęNaturalne i skuteczne. Domowe sposoby na prostatę

Problemy z prostatą pojawiają się najczęściej powyżej 50 roku życia (u 2/3 mężczyzn), choć pierwsze objawy mogą występować już po 40stce. Przerośnięta prostata uciska cewkę moczową, powodując tym samym trudności z wypróżnieniem. Najczęstszymi objawami są: pieczenie podczas oddawania moczu, problem z wypróżnieniem pęcherza, bolesna ejakulacja, ból za moszną, niekontrolowane moczenie się. Bardzo istotne jest, aby zredukować możliwość wystąpienia raka prostaty, do którego może doprowadzić zaniedbanie tego stanu.

  • Jak poradzić sobie z prostatą?

  • Co to jest zapalenie gruczołu prostaty?

Wyróżniamy dwa podstawowe schorzenia:

  • Powiększenie gruczołu prostaty – postępuje wraz z wiekiem. Z czasem produkcja testosteronu oraz wolnego testosteronu obniża się, rośnie zaś produkcja prolaktyny i estradiolu. Powoduje to namnażanie komórek prostaty i jej stopniowe zwiększanie się.
  • Zapalenie gruczołu prostaty – przyczyną są tutaj bakterie, które docierają do prostaty w wyniku zmian hormonalnych następujących wraz z wiekiem lub przenoszenia się z innych miejsc w organizmie. Jest to choroba dotycząca mężczyzn w różnym wieku. Należy jak najszybciej rozpoczynać leczenie, ponieważ zaniedbanie prowadzi do zatrzymania moczu i postępowania stanu zapalnego.

Głównymi powodami problemów z prostatą jest nadmierna aktywność seksualna, długotrwałe przebywanie w pozycji siedzącej i przebyte choroby zakaźne.

Jak walczyć z dolegliwościami?

  • Jedz pestki dyni. Obojętnie w jaki sposób: w formie ususzonej, do jedzenia bez żadnych dodatków lub w postaci naparu. Jego przygotowanie polega na pokruszeniu garści świeżych pestek, umieszczeniu na dnie półlitrowego słoika i zalaniu ich gorącą wodą. Po ostudzeniu naparu do temperatury pokojowej, możesz wypić miksturę. Po odcedzeniu skruszonych pestek wypijaj pół litra naparu dziennie. Możesz także spożywać je w postaci oleju, dostępnego w różnych sklepach ze zdrową żywnością. Pestki dyni będą skuteczne przede wszystkim w leczeniu przerośniętej prostaty, jednak bez podłoża nowotworowego. Są bogatym źródłem cynku wzmacniającego odporność organizmu i mają właściwości moczopędne.
  • Polub soję. Zawiera fitoestrogeny obniżające produkcję testosteronu, który może przyczyniać się do powstawania nowotworów prostaty. Ogranicza również rozwój naczyń krwionośnych znajdujących się wokół przerośniętej prostaty.
  • Jedz pestki arbuza. Najlepiej w postaci wywaru składającego się ze świeżych pestek. Taki napar skutecznie oczyszcza organizm z toksyn, co pomaga w problemach z pęcherzem.
  • Do wszystkiego dorzuć pomidora. Im więcej, tym lepiej. Według badań, zjedzenie tylko dwóch porcji tego cudownego warzywa zmniejsza zagrożenie schorzeniami prostaty aż o 50%. Wszystko dlatego, że pomidory są źródłem antyoksydantu wspomagającego walkę z rakiem.
  • Zacznij brać suplementy diety z zawartością pokrzywy, która już od dziesięciu lat jest stosowana jako złoty składnik na problemy z prostatą.

 

prostata gruczoł krokowy rak prostaty prostata leczenie przerośnięta prostata

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach