45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Natura dla figury! Poznaj naturalne spalacze tłuszczu

Natura dla figury! Poznaj naturalne spalacze tłuszczuNatura dla figury! Poznaj naturalne spalacze tłuszczu

W aptekach i sklepach znajdziemy mnóstwo „cudownych” suplementów wspomagających odchudzanie. Często wydajemy krocie na coś, co stanowi tylko zbiór naturalnych, niedrogich składników zamkniętych w wygodnych kapsułkach. Wiele z nich możesz znaleźć o wiele taniej i stosować w zdrowszy dla organizmu sposób, bo bez obciążania żołądka trawieniem tabletek, co jak wiadomo nie jest dobre na dłuższą metę. Wiele z tych naturalnych spalaczy tłuszczu znajdziesz w swojej kuchni!

  • Jakie są naturalne spalacze tłuszczu?

  • Jakie są właściwości kurkumy?

We wszystkich kapsułkach wspomagających odchudzanie, które dostaniesz w wielu sklepach i aptekach, często znajdują się niemal te same substancje spalające tłuszcz. Zwykle zawierają wyciągi roślinne lub ich syntetyczne odpowiedniki. Jednak większość z nich zdecydowanie lepiej kupić osobno i spożywać w naturalnej wersji:

  1. Kawa – choć kofeina ma swoich zwolenników, jak i zagorzałych przeciwników, nie pozostawia wątpliwości, że wpływa na spalanie tłuszczu. W końcu działa pobudzająco, co stwarza korzystne warunki dla spalanie tkanki tłuszczowej. Jak to się dzieje? Kofeina hamuje łaknienie oraz nasila aktywność szlaków metabolicznych uczestniczących w likwidowaniu tłuszczyku. Oczywiście nic nie zrobi się samo – aby kawa wpłynęła pozytywnie na nasz organizm, należy spożywać ją kilkadziesiąt minut przed wysiłkiem fizycznym. Dzięki temu pobudzimy swoje ciało do działania i wzmocnimy chęci oraz zwiększymy spalanie tłuszczu. Kofeina jest jednym z podstawowych składników w środkach na odchudzanie. Najlepsza pora na spożycie kawy to godziny poranne. Dodatek mleka, śmietanki i cukru podnosi kaloryczność kawy, a także ograniczy wpływ kofeiny na spalanie. Największą zawartość kofeiny zawiera szklanka parzonej kawy, bo aż od 100 do 120 mg.
  2. Pieprz cayenne – ostre przyprawy również podnoszą nasze szanse na zrzucenie zbędnych kilogramów. Pieprz cayenne jest jedną z lepszych opcji, ponieważ zawiera substancję aktywną – kapsaicynę, które jest bardzo często dodawana nie tylko do środków na odchudzanie, ale także do… gazu pieprzowego służącego do samoobrony. Co daje kapsaicyna? Po pierwsze zwiększa zdolność do spalania tłuszczu, a po drugie powoduje wzrost termogenezy organizmu. Dodawaj pieprz cayenne nawet do wszystkich posiłków, a najlepiej tych spożywanych przed treningiem. Całkowita dawka powinna wynosić od pół do jednej łyżeczki na dzień. Możesz mieszać go również z herbatą lub niewielką ilością wody z dodatkiem cytryny.
  3. Kurkuma – ta substancja usprawnia metabolizm. Zmniejsza również szybkość magazynowania tłuszczów w komórkach wątroby, a nawet wykazuje działanie termogeniczne. Dla skutecznego działania należy spożywać około łyżeczki dziennie. Dodatkowo, kurkuma przyspiesza regenerację organizmu po wysiłku fizycznym.
  4. Ocet jabłkowy – choć sam w sobie nie sprawi, że tkanka tłuszczowa będzie szybciej znikać, to jest świetną opcją przed np. imprezą, na której będą serwowane tłuste posiłki. Kwas owocowy zawarty w occie hamuje wchłanianie dużej ilości tłuszczów z jedzenia, dzięki czemu nie dostarczymy organizmowi tylu kalorii. Najlepszym sposobem na spożycie octu jest zjedzenie jednej łyżki z zieloną sałatą. Należy używać go ostrożnie, gdyż spożywany w zbyt dużych ilościach powoduje kłopoty trawienne i utrudnia wchłanianie witamin.
  5. Cynamon – jedna łyżeczka cynamonu dziennie to świetna opcja dla osób łasych na słodkości. Stabilizuje on poziom insuliny, która odpowiada za metabolizm węglowodanów. Ta niepozorna przyprawa zlikwiduje napady wilczego głodu i zmniejszy apetyt na słodycze.
nadwaga odchudzanie dieta metabolizm spalacze tłuszczu sposoby na odchudzanie naturalne spalacze

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach