45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Najlepsze źródło chlorofilu. Trawa pszeniczna

Najlepsze źródło chlorofilu. Trawa pszenicznaNajlepsze źródło chlorofilu. Trawa pszeniczna

Chlorofil ma doskonałe właściwości lecznicze, takie jak hamowanie stanów zapalnych, usprawnianie pracy tarczycy, oczyszczanie organizmu z toksyn i metali ciężkich, wzmocnienie układu krwionośnego oraz poprawę działania wątroby. Jakie jeszcze właściwości ma trawa pszeniczna i jak ją wykorzystać?

Dostaniemy ją w formie preparatów, choć równie dobrze można wyhodować ją w domowych warunkach. Trawę pszeniczną warto spożywać jako dodatek do potraw albo w formie przetworzonej, jako sok. Zdecydowanie warto – zawiera wiele cennych substancji odżywczych takich jak składniki mineralne, aminokwasy i witaminy.

  • Jak oczyścić organizm z toksyn?

  • Na co trawa pszeniczna?

Cenny chlorofil głównym składnikiem trawy pszenicznej

Swoje prozdrowotne właściwości trawa pszeniczna zawdzięcza właśnie wysokiej zawartości zielonego barwnika powstającego w wyniku fotosyntezy – chlorofilu. Ma on wysokie stężenie tlenu, co usprawnia jego dostarczenie w większej ilości do krwi. Przy regularnym piciu soku z trawy pszenicznej zaobserwowano, że wzrasta liczba czerwonych krwinek i stężenie tlenu we krwi, co poprawia jej parametry. Podsumowując, trawa pszeniczna ma doskonały wpływ na serce i nasz układ krążenia.

Oprócz tego, wysokie stężenie chlorofilu ma dobry wpływ na pracę układu pokarmowego – zapobiega zaparciom i poprawia trawienie. Chlorofil jest bardzo ważny dla całego naszego organizmu, ponieważ chroni przed promieniowaniem i wolnymi rodnikami, neutralizując związki o działaniu rakotwórczym. Zapobiega więc nowotworom. Co więcej, ma on działanie antyseptyczne, dlatego sprawdzi się przy leczeniu owrzodzeń, ran, zapalenia zatok, chorób skóry, infekcji pasożytniczych, przewlekłych zapaleń ucha wewnętrznego, stanów zapalnych skóry, łuszczycy.

Będzie również doskonały na oczyszczanie organizmu, ponieważ neutralizuje toksyny i ma działanie antybakteryjne. Co jeszcze znajduje się w trawie pszenicznej:

  • Enzymy – indol chroniący przez nowotworami, katalazy chroniące przed uszkodzeniem komórek, dysmutazę nadtlenkową neutralizującej wolne rodniki,
  • Witaminy i składniki mineralne – z grupy B, A, C, E, magnez, potas, wapń, fosfor, sód.

W jakiej formie przyjmować trawę pszeniczną?

Występuje zarówno w formie soków, jak i tabletek, kapsułek i wyciągów. Dostępna jest także w formie nasion, które służą do samodzielnego wyhodowania w domu. Najczęściej stosuje się ją w formie soku, wypijanego na czczo, co zwiększa przyswajalność zawartych w nim składników odżywczych. Składniki przyjmowane w postaci tabletek są gorzej przyswajalne, dlatego lepiej stosować trawę pszeniczną w formie wyciągu dodawanego np. do napojów, herbaty, spożywany jako koktajle. Liście trawy pszenicznej można spożywać też jako dodatek do sałatek, zup i kanapek.

oczyszczanie organizmu krążenie enzymy chlorofil Trawa pszeniczna
Komentarze
Dodano: 01 Czerwiec 2016
Autor: Sandra
Ocena:
Szukam właśnie trawy pszenicznej i szczerze mówiąc boję się zamówić przez allegro, może gdzieś jeszcze można ją kupić?
Odpowiedź
Dodano: 16 Maj 2016
Autor: Milena
Ocena:
Ja zamawiam zawsze u tego samego sprzedawcy na Allegro w formie płynnej i jestem bardzo zadowolona z działania trawy pszenicznej. Problemy z trawieniem minęły, jak ręką odjął. Polecam wszystkim z takimi dolegliwościami.
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach