45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Najlepsza metoda antykoncepcji na wakacje

Najlepsza metoda antykoncepcji na wakacjeNajlepsza metoda antykoncepcji na wakacje

Wakacje kojarzą się z okresem beztroski i wolności, warto jednak zadbać w tym czasie o odpowiednią antykoncepcję. Jedną z najwygodniejszych wakacyjnych metod zabezpieczenia są plastry antykoncepcyjne, głównie na lato, za czym przemawia kilka znaczących argumentów.

Stosowanie plastrów określa się mianem antykoncepcji transdermalnej. Zyskuje na wartości w okresie letnim, ponieważ plaster jest niewidoczny, więc założenie bikini i bardziej skąpych, letnich strojów nie będzie problemem. Oprócz tego, wymienia się go tylko raz na tydzień, co stanowi wygodne i komfortowe wyjście dla wszystkich zapominalskich lub po prostu nie chcących przejmować się koniecznością codziennego łykania pigułki o określonej porze dnia.

  • Co na antykoncepcję?

  • Jaka antykoncepcja?

Oprócz tego nie musimy przejmować się, że plaster się odklei czy ulegnie uszkodzeniu, ponieważ jest on wodoodporny i posiada filtr UV, można więc pływać, uprawiać sport, opalać się bez obaw.

Jak działają plastry antykoncepcyjne?

Z pewnością wiele kobiet patrzy dość nieufnie na metodę opartą na przyklejeniu czegoś do skóry, zwłaszcza te, które są przyzwyczajone do aplikowania wewnętrznego (tabletek, krążków itd.). Hormony z plastra są uwalniane do krwiobiegu bezpośrednio przez skórę. Dzięki temu, nie narażamy swojego układu pokarmowego (jak w przypadku tabletek), mamy też antykoncepcyjną pewność, ponieważ nie występują zaburzenia ze strony układu pokarmowego ( biegunka, wymioty), które mogłyby zaburzać jej działanie.

Co więcej, poziom hormonów we krwi w przypadku plastrów utrzymuje się na stałym poziomie i jest odpowiednio dobrany. Metoda transdermalna oferuje:

  • Dobrą tolerancję organizmu,
  • Brak skoków hormonów,
  • Wysoki poziom zabezpieczenia przed ciążą,
  • Brak estrogenozależnych skutków ubocznych (bólu piersi czy głowy),
  • Wskaźnik Pearla (skuteczności danej metody) pokazuje, że ze 100 badanych kobiet w ciążę zaszło tylko 0,4. Rzeczywista skuteczność to 0,76.
  • Aplikujemy plaster tylko raz na tydzień, nie jest to więc metoda trudna do stosowania.

Plaster antykoncepcyjny można umieścić w jednym z trzech miejsc na skórze: na brzuchu, ramieniu lub pośladkach. Nie wolno naklejać go w okolicach piersi, trzeba też uważać, żeby nie zahaczał o ubranie. Nie powinno się przyklejać plastra dwa razy z rzędu w to samo miejsce. Plastry przechowujemy w suchym i ciemnym miejscu, nie wolno trzymać ich w lodówce lub zamrażać.

antykoncepcja seks zabezpieczenie przed ciążą plastry antykoncepcyjne antykoncepcja na wakacje
Komentarze
Dodano: 13 Wrzesień 2016
Autor: Kama
Ocena:
Plaster antykoncepcyjny jest spoko ma jednak jedną ogromną wadę: cene...
Odpowiedź
Dodano: 03 Sierpień 2016
Autor: Jolka
Ocena:
Słyszałam, że plastry antykoncepcyjne są super, ale ich cena jest zdecydowanie zbyt wysoka.
Odpowiedź
Dodano: 14 Lipiec 2016
Autor: magda
Ocena:
ja używam plastrów i to super sprawa, bo o tabletkach często zdarzało mi się zapominać, polecam
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach