45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Najczęściej popełniane błędy przy brzuszkach - sprawdź, czego się wystrzegać!

Najczęściej popełniane błędy przy brzuszkach - sprawdź, czego się wystrzegać!Najczęściej popełniane błędy przy brzuszkach - sprawdź, czego się wystrzegać!

Dążąc do idealnej sylwetki nierzadko w nasz trening włączamy popularne "brzuszki". To ćwiczenie cieszy się sporą popularnością wśród kobiet i mężczyzn. Jednakże zdarza się, że nie zawsze wykonujemy je prawidłowo w wyniku czego nadmiernym ciężarem obarczamy szyjny i lędźwiowy odcinek kręgosłupa.

  • Jak wykonywać brzuszki?

  • Jak wzmocnić dolne partie brzucha?

Natomiast priorytetem przy brzuszkach jest włączenie do wytężonej pracy mięśni brzucha. Oderwanie od podłogi łopatek, zamiast samej głowy pozwoli uniknąć niepożądanych przeciążeń.

Jakich błędów nie popełniać wykonując brzuszki?

  • Mięśnie brzucha angażowane są w każdą naszą aktywność fizyczną, a także biorą udział w procesie oddychania i trawienia. Ćwicząc brzuszki, pamiętajmy by nie popełniać tych kilku błędów by móc wzmacniać mięśnie, jak najbardziej efektywnie oraz bez negatywnych konsekwencji, np. dla kondycji kręgosłupa.
  • Zatrzymanie oddechu, bądź nieprawidłowe oddychanie nie przyczynią się do zwiększenia wydajności, gdyż do poprawnie wykonanego ćwiczenia niezbędny jest prawidłowy oddech. Rozluźnieniu mięśni powinien towarzyszyć wdech nosem, a napięciu wydech ustami.
  • Nadmierny zakres ruchu związany z robieniem pełnych skłonów do przodu. Nie tyle nie istnieje konieczność ich wykonywania, co są one niekorzystne dla kręgosłupa. Zatem nie dociągaj łokci do kolan, unoś jedynie górną część tułowia.
  • Wiele osób popełnia błąd splatając ze sobą dłonie za głową, co rzutuje na pociąganie głowy rękami. Tak ćwiczone brzuszki nie dość, że są nieefektywne, to narażają nas na kontuzję. Głowę powinniśmy opierać jedynie na opuszkach palców zachowując szeroko rozstawione łokcie.
  • Szkodliwe jest również dociskanie brody do mostka skutkujące niewłaściwym ułożeniem odcinka szyjnego kręgosłupa, zagrażające jego uszkodzeniem. Uważa się, że nachylenie między brodą a mostkiem powinno być wielkości piłeczki tenisowej.

Nie samymi brzuszkami człowiek żyje!

  • Dolne partie mięśni brzucha wzmocnią nożyce. Początkowo wykonując to ćwiczenie starajmy się unosić nogi nisko nad podłożem, gdyż ułatwi to utrzymanie odcinka lędźwiowego kręgosłupa na macie.
  • Istotne jest również ćwiczenie mięśni głębokich grzbietu. Odpowiedni ku temu trening stanowi deska, czyli podpór przodem na przedramionach. W trakcie podporu dopilnujmy by biodra nie opadały, pośladki znajdowały się na równej wysokości z łopatkami oraz głowa stanowiła prostą linię z kręgosłupem.
  • Poza mięśniami prostymi brzucha warto dbać także o mięśnie poprzeczne. Ćwicząc mięśnie proste nie zapominajmy by akcentować górny przyczep, na co pozwala unoszenie tułowia, z kolei dla kondycji dolnego przyczepu wykonujmy ćwiczenia związane z uniesionymi nogami.

Regularne ćwiczenia z czasem staną się dla nas prostsze i z pewnością zaowocują pożądanymi rezultatami bez zbędnych przeciążeń kręgosłupa.

dieta na płaski brzuch ćwiczenia na brzuch brzuszki brzuszki efekty płaski brzuch ćwiczenia jakie ćwiczenia na brzuch
Komentarze
Dodano: 29 Czerwiec 2016
Autor: Ewelcia
Ocena:
Wypróbowałam ćwiczenia na brzuch i stwierdzam, że deska jest naprawde dobra, można dodać naprzemian wyrzucane ręce i nogi.
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach