45 287 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 978 produktów w 209 kategoriach

Nadwrażliwość, którą możesz przezwyciężyć

Nadwrażliwość, którą możesz przezwyciężyćNadwrażliwość, którą możesz przezwyciężyć

Współcześnie odsetek osób borykających się z alergią jest relatywnie wysoki. Dla tej grupy funkcjonowanie na co dzień bywa niezwykle problematyczne, gdy przychodzi im mierzyć się z alergenami. Czy istnieje sposób, by stawić im skutecznie czoła i żeby dawne zmory nie utrudniały już życia?

O alergii słów kilka

Zważywszy na to, jak często słyszy się o tym, że ktoś jest uczulony, możemy stwierdzić, że jest to wręcz plaga naszych czasów. Być może wpływ na to ma zmiana diagnozowania takich przypadków. Dawniej nikt nie zaprzątał sobie głowy sezonowym kichaniem. Dzisiaj w przypadku nasilania się takich objawów udajemy się do alergologa, bo podejrzewamy, że to właśnie ten specjalista pomoże nam przezwyciężyć uporczywe reakcje obronne organizmu. Wedle szacunków zakłada się, że aż 30-40% światowej populacji może zmagać się chorobami alergicznymi. Najliczniejszą grupą stanowią ci, których dopada pyłkowica. Zwykle ujawnia się ona między dziesiątym a dwudziestym rokiem życia. Do rzadkości należą przypadki, kiedy dzieje się to pierwszy raz dopiero po ukończeniu czterdziestu lat.

Zazwyczaj scenariusz przebiegu choroby wygląda w ten sam sposób. Po kontakcie człowieka z alergenem następuje reakcja immunologiczna organizmu, w wyniku której powstają przeciwciała, które związane z antygenem uwalniają substancje powodujące rozmaite stany zapalne. Uczulenie może objawiać się względnie delikatnie poprzez katar lub kaszel alergiczny, kończąc na niebezpiecznym wstrząsie anafilaktycznym, a w skrajnych przypadkach prowadzi także śmierci.

Reakcje na alergen mogą mieć dwojaką postać. Pierwsza z nich jest natychmiastowa i można ją o wiele łatwiej powiązać z daną sytuację. W odmiennym przypadku następuje dopiero po sześciu, czasem nawet do dziesięciu godzin od takiego zdarzenia. Zarówno pierwszy, jak i drugi przypadek był przedmiotem wielu badań. Ustalono m.in. fakt, że jest niemal tyle samo alergików ze wczesną reakcją, co z opóźnioną. Co do zasady czynnikiem wywołującym alergiczne objawy może być praktycznie wszystko. Osoby wrażliwe na pyłki nie mają łatwego życia w zależności od pory roku i miejsca zamieszkania. Dzięki kalendarzowi pylenia są w stanie przewidzieć z dokładnością do miesiąca to zdarzenie i przygotować się na najgorsze.

Lek na całe zło

Z reguły reakcje alergiczne są kojarzone z katarem lub łzawieniem, rzadko natomiast przypuszczamy, że może to być także kaszel. Dzieje się tak w momencie, kiedy obca, niepożądana substancja dostaje się do organizmu człowieka przez inhalację. Wysoka dokuczliwość sprawia, że chcemy jak najszybciej uwolnić się od tego stanu.

Odruch w postaci kaszlu alergicznego może mieć rozmaite przyczyny. Po pierwsze jest to przedostanie się przez układ oddechowy do organizmu takich alergenów jak np. pyłki, sierść zwierząt, zarodniki pleśni, roztocza. Równie dobrze może na to wpłynąć spożywanie pokarmów typu jajka, mleko czy owoce morza. Ponadto do grupy czynników inicjujących taki kaszel należy zaliczyć choroby takie jak zapalenie zatok i astmę alergiczną. Co do zasady w przypadku kaszlu alergicznego zauważalne są także inne objawy. Jednocześnie może następować kichanie, łzawienie, czy też przekrwienie błony śluzowej w nosie oraz w gardle. Znacznie rzadziej towarzyszy temu pokrzywka lub wysypka na skórze.

Leczenie uporczywego kaszlu może przybrać rozmaite formy. Można próbować zdać się na któryś z domowych sposobów, czyli pić co najmniej 3 litry wody dziennie, płukać nos roztworem z soli. Równie dobrze można sięgnąć po jakiś lek, jak np. Claritine bez recepty, który w przypadku alergii może zdziałać naprawdę wiele. Dostępny w postaci tabletek oraz syropu może być przyjmowany także przez dzieci. Więcej o jego składzie i właściwościach można dowiedzieć się stąd: http://www.claritine.pl/

Alergia, która dopada człowieka, bywa naprawdę dużym utrapieniem. Jeżeli jednak sięgniemy w przypadku wystąpienia jej objawów np. po Claritine, to jest duża szansa na to, że w ciężkie dotychczas dla nas dni będziemy mogli egzystować bez najmniejszego problemu.

alergia kaszel alergiczny

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 287 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 978 produktów w 209 kategoriach