45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Na problemy z sercem - ćwiczenia kardio

Na problemy z sercem - ćwiczenia kardioNa problemy z sercem - ćwiczenia kardio

Nie od dziś wiadomo, że ćwiczenia fizyczne są ważnym elementem zdrowego trybu życia. Moda na uprawianie sportu spodobała się Polakom. Jesteśmy bardziej aktywni i przywiązujemy dużą wagę do systematyczności treningów. Jednak jest też bardzo duża grupa Polaków, która rezygnuje z aktywności z powodu słabej kondycji i słabo zdrowia. Problemy te nie powinny stać na drodze do aktywności i dobrego samopoczucia. Ruch ma zawsze korzystny wypływ na układ krwionośny człowieka. Trenerzy polecają ćwiczenia kardio – wzmacniające serce i kondycję.

Wzmacniane organizmu bez jego przeciążania – to kluczowe hasło przede wszystkim dla osób w wieku dojrzałym, które doświadczają nierzadko problemów ze zdrowiem. Z wiekiem nasz organizm traci wytrzymałość, dlatego tak ważne jest dopasowanie form aktywności fizycznej do jego możliwości.
Jeżeli np. wchodząc na 3 piętro swojego mieszkania, łapiesz zadyszkę a serce omal nie wyrwie się z klatki piersiowej, to znaczy, że musisz je przyzwyczaić do innej pracy.
Ćwiczenia kardio zmniejszają poziom cholesterolu w przypadku kiedy jest wysoki, obniżają ciśnienie tętnicze oraz poziom cukru we krwi. Dzięki temu, poprawia się wydolność płuc. Ćwiczenia bardzo dobrze wpływają na sen i zmniejszają stres. Zrzucenie kilku kilogramów też jest wliczone w skuteczność tej metody.

  • Co dają ćwiczenia cardio?

  • Jak ćwiczyć cardio?

Pierwszy trening – od czego zacząć?

Najlepiej jest rozpocząć ćwiczenia na świeżym powietrzu. Prawidłowa wentylacja płuc i nieograniczony dopływ powietrza jest tutaj bardzo istotny. Możesz rozpocząć trening od 5 minutowego, równego, wolnego biegu. Potem postaraj się przez 2 minuty biec szybko. Następnie znowu wróć do pierwszego tempa biegu. Po upływnie 5 min wolnego truchtu ponownie przyspiesz i biegnij przez 2 minuty. Na końcu biegnąc przez kolejne 5 min zwolnij swoje tempo na 2 minuty. Tego typu zamienne ćwiczenia są niezwykle ważne dla poprawy kondycji twojego serca i przyzwyczajenia go do nieco intensywniejszej pracy. Raz męczysz serce i podnosisz tętno, a raz pozwalasz mu odpocząć. Ważne jest po takim treningu aby wypić dużo wody i odpocząć. Treningi kardio przynoszą efekty, kiedy wykonujesz je regularnie. Pamiętaj o tym. Zimą, aby spędzić trochę czasu na powietrzu, pomyśl o nartach biegowych. Są idealnym sposobem na wzmacnianie serca i angażują wszystkie mięśnie do pracy.
Ćwiczenia typu kardio nie są wcale tak wymagające tak się wydaje. Nie należy się zniechęcać po pierwszym treningu. Oprócz biegów, możesz wybrać inny rodzaj aktywności, który nie wymaga dużego wysiłku. Możesz wybrać pływanie, jazdę na rowerze czy domowy rowerek, stepper, orbiter lub intensywny marsz. Ważne by wykonywać te ćwiczenia 30 minut dziennie. Wybierz formę, która najbardziej ci odpowiada i pracuj systematycznie. Ćwicz raz umiarkowanie, raz ciężko ale nie na 100 % twoich możliwości. Ćwiczeń ciężkich nie powinno być więcej niż lekkich. Ani odwrotnie.
Nie staraj się przeciążać, bo o nie o to tu chodzi. Nie myśl też, że zwykły spacerek, czy trucht wystarczy. To musi być tzw. medium trening, czyli w równym i męczącym tempie.
Twoje serce będzie za to wdzięczne.

 

 

 

 

krążenie serce aktywność fizyczna ćwiczenia ruch
Komentarze
Dodano: 05 Czerwiec 2016
Autor: Martyna
Ocena:
Aktywność fizyczna jest lekiem na krążenie różne choroby serca i lepsze zdrowie.
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach