45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Na czym polega zabieg wypełniania ust?

Na czym polega zabieg wypełniania ust?Na czym polega zabieg wypełniania ust?

W wyniku znacznego rozwoju nauki w tym zwłaszcza techniki i medycyny, coraz to obszerniejszej oferty różnorakich usług świadczonych na rynku jak i przede wszystkim zmiany poglądów ludzkich, upodobań oraz mentalności na przestrzeni lat, bez wątpienia coraz większe grono odbiorców zyskują zabiegi z zakresu medycyny estetycznej.

Decydują się na nie wbrew pozorom nie tylko kobiety, ale zauważono, że wzrasta zainteresowanie poprawy swojego wyglądu w ten sposób również wśród mężczyzn. Jedno nie budzi wątpliwości – każdy z nas z pewnością mógłby wymienić jedną część swojego ciała, którą z chęcią by poprawił lub całkowicie zmienił. Medycyna estetyczna swoim zakresem obejmuje szereg usług w tym zwłaszcza: peelingi medyczne, korekcję nosa oraz powiek, fotoodmładzanie, usuwanie przebarwień, laserowe usuwanie owłosienia, mezoterapię, a przede wszystkim powiększanie ust, które cieszy się chyba największym zainteresowaniem. W końcu, która z pań nie marzyła nigdy o idealnych, pełnych ustach, jakie najczęściej prezentowane są w telewizji, internecie czy prasie, przez równie dobrze wyglądających celebrytów.

Z kolei jeżeli chodzi o sam zabieg powiększania ust, to – w porównaniu z osiągniętym dzięki niemu efektem, który utrzymuje się nawet do 12 miesięcy – trwa on stosunkowo krótko, od 20-40 minut, a pierwszy rezultat widoczny jest po paru dniach ( w okolicach 4-6 dni). Wiele obaw natomiast budzi pytanie czy sam zabieg jest bolesny. Odpowiedź na nie tak naprawdę nie jest wcale prosta. Biorąc pod uwagę, różnorodne metody znieczulenia, w wielu przypadkach ewentualny dyskomfort można znacznie zminimalizować, a nawet całkowicie się go pozbyć. Jednak sam poziom bólu ostatecznie jest uzależniony od cech indywidualnych pacjenta i jego odporności.

Usta powiększa się najczęściej przy użyciu toksyny botulinowej (potocznie nazywanej botoksem) jak również kwasu hialuronowego. Niemniej jednak ten drugi jest zdecydowanie częściej polecany przez specjalistów lekarzy. Z uwagi na fakt, że kwas hialuronowy stanowi jeden ze składników naturalnych skóry człowieka, świetnie sprawdzi się przy powiększeniu, modelowaniu czy korygowaniu kształtu ust. W dodatku jest on bezpieczny i przynosi zadowalający efekt.

Decydując się na powiększanie/modelowanie ust musimy przede wszystkim pamiętać żeby sam zabieg wykonany został w placówce medycznej w odpowiednio do tego przystosowanym/sterylnym gabinecie, przez wykwalifikowanego specjalistę lekarza. Również w tym przypadku cena wykonania profesjonalnego zabiegu bardzo często jest wyznacznikiem jego jakości. Ceny wahają się przeważnie w przedziale od 800 – kilku tysięcy złotych. Zatem zbyt niski koszt powinien wzbudzić nasze podejrzenia. Odnosząc się z kolei do przeciwskazań powiększania ust, to zdecydowanie na pierwszym miejscu znajduje się opryszczka oraz ciąża, które mogą stanowić przeszkodę w wykonaniu zabiegu.

Na samym końcu warto wspomnieć, że zadowolenie z własnego wyglądu pomaga na zwalczanie kompleksów znacznie poprawiając nasze samopoczucie i komfort psychiczny, co nierzadko pokrywa się z osiąganiem częstszych sukcesów życiowych oraz zwiększeniem samooceny.

Więcej na temat wypełniania ust znajdziesz na stronie FreshMed.

zabieg wypełniania ust

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach