45 287 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 978 produktów w 209 kategoriach

Motywacja w odchudzaniu. Co właściwie stoi za Twoim odchudzaniem?

Motywacja w odchudzaniu. Co właściwie stoi za Twoim odchudzaniem?Motywacja w odchudzaniu. Co właściwie stoi za Twoim odchudzaniem?

Atrakcyjność fizyczna ma wpływ na każdą dziedzinę życia, począwszy od zdrowia po wybór partnera. Media przedstawiają osoby szczupłe, jako ludzi sukcesu. Rekruterzy nie powiedzą tego na głos, lecz przy wyborze pracownika kierują się również wyglądem, gdyż ludziom ładnym łatwiej przekonać innych do zakupu produktu lub skorzystania z usług firmy. Coraz więcej prawdy jest w powiedzeniu, że jak cię widzą, tak cię piszą.

  • Co motywuje do odchudzania?

  • Jak się motywować w odchudzaniu?

Powody odchudzania mogą być różne. Proces zrzucania kilogramów stanie się prostszy, gdy już uzmysłowisz sobie, dlaczego tak naprawdę chcesz schudnąć.

Korzyści dla zdrowia

  • Jeśli dotychczas utrzymująca się otyłość prowokowała problemy zdrowotne, to już po zrzuceniu 10 kilogramów, ciśnienie skurczowe powinno zmaleć o 10 mm Hg, a rozkurczowe o 20.

  • Zagrożenie cukrzycą zmniejszy się, aż o połowę, natomiast zgonami z nią związanymi o 30-40 proc. Tylko co 10 pacjent cierpiący na cukrzycę typu II, nie jest osobą otyłą,

  • Ten sam spadek wagi pozytywnie wpłynie na cholesterol, który będzie 10 proc. niższy, a wraz z nim istniejsze mniejsze ryzyko zawału serca i miażdżycy. Nadmiar cholesterolu odkłada się w tętnicach żył, uniemożliwiając swobodny przepływ krwi.

  • Ponieważ leczysz otyłość odpowiedzialną za wiele schorzeń, twoje życie wydłuża się i czujesz się młodsza, witalna.
  • Odciążysz stawy i kręgosłup.

  • 10 kilogramów wystarczy by prawdopodobieństwo zgonów wywołanych nowotworami ograniczyć do 50 proc, a zgonów ogólnych, aż do ćwierci. Panowie narażeni są na raka prostaty i jelita grubego, a kobiety na raka szyjki macicy, piersi, jajników oraz pęcherza żółciowego. Istnieje teza, iż osoby otyłe mają więcej wszystkich komórek, wśród których częściej dochodzi do podziałów, dlatego prawdopodobieństwo komórek nieprawidłowych jest znacznie wyższe.

  • Niekiedy trudności z zajściem w ciąże wynikają właśnie z nadmiaru kilogramów, których pozbycie się przywraca miesiączkę.

Nowe możliwości

Pomyśl o tegorocznym urlopie, czyż nie będzie wspaniale pokazać się na plaży bez kompleksów? Może zawsze chciałaś grać w tenisa, tylko stawy odmawiały posłuszeństwa? Zwiększy się twoja energia i wytrzymałość, w sklepie bez problemu znajdziesz ubranie, które będzie leżeć na tobie idealnie. Dzieci zaczną brać dobry przykład z twojej aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania. Także zmiana pracy z wykonywanej poniżej własnych ambicji będzie przystępniejsza, ponieważ zrobisz o wiele lepsze wrażenie na osobie przeprowadzającej rekrutację. Nasza samoocena świadczy za nas.

 

odchudzanie po co się odchudzać dlaczegp warto się odchudzać korzyści z odchudzania jak się zmotywować do odchudzania motawacja do odchudzania odchudzanie dobre dla zdrowia lepsze życie dzięki odchudzaniu
Komentarze
Dodano: 29 Czerwiec 2016
Autor: Sandra
Ocena:
Moim zdaniem najlepiej gdy odchudzanie wynika z wewnętrznej potrzeby a nie przymusu, bo wtedy robi się wszystko na odczep.
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 287 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 978 produktów w 209 kategoriach