45 752 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 003 produktów w 209 kategoriach

Moda na odchudzanie - trendy w sezonie! Sprawdź prawdy i mity o skutecznym odchudzaniu.

Moda na odchudzanie - trendy w  sezonie! Sprawdź prawdy i mity o skutecznym odchudzaniu.Moda na odchudzanie - trendy w sezonie! Sprawdź prawdy i mity o skutecznym odchudzaniu.

Sezon letni w pełni. I chociaż ubrania letnie to ciało nadal zimowe. Większość z nas staje na głowie aby w nadchodzące wakacje wyglądać …perfekcyjnie. I być może byłoby to do osiągnięcia gdyby nie natłok informacji zewsząd. Kolorowe pisma oferują egzotyczne diety a portale społecznościowe prześcigają się w publikowaniu kolejnych ćwiczeń. Co więc zrobić żeby nie oszaleć od natłoku informacji i osiągnąć sukces? Sprawdźmy prawdy i mity o skutecznym odchudzaniu.

  • Jakie są fakty i mity odchudzania?

  • Jak skutecznie się odchudzić?

  • Lekkostrawna dieta

Mit: Nie można oszukać organizmu samą sałatą i surowa marchewką. Niech porzucą nadzieję wszyscy, którzy tak myśleli. Nie można uzyskać idealnego ciała jedząc tylko witaminy.

Fakt: Dieta powinna być zróżnicowana w wartości odżywcze. Prócz warzyw powinny się w niej znaleźć białka i lekkostrawne węglowodany.

  • Dieta cud w 3 tygodnie

Mit: Jeżeli ktoś sadzi, ze można zrzucić 10 kg w tak krótkim okresie pewnie ma rację. Można ale pod warunkiem, że wykończymy nasz organizm. Z medycznego punktu widzenia jest to poważne zagrożenie dla życia.

Fakt: Szybkie chudnięcie na początku stosowania diety związane jest nie z redukcją tłuszczy, których chcemy się pozbyć lecz wartości odżywczych i soli mineralnych. Organizm w tym okresie traci głównie wodę.

  • Podczas diety nie wolno wykonywać ćwiczeń

Mit: Każdy, kto zauważył kilka kilogramów więcej powinien prócz diety zastosować odpowiednie ćwiczenia, chociażby  półgodzinne aeroby. Nie można liczyć, że jedząc lekko jednocześnie leżąc na kanapie schudniemy, co więcej uzyskamy oszałamiające efekty. Zatem ”aby schudnąć trzeba też ćwiczyć”, mówimy wszystkim rozczarowanym leniuchom.

Fakt: Tak skonstruowane diety z ćwiczeniami mają zazwyczaj sportowcy, którzy muszą utrzymać wypracowane efekty. Są to zazwyczaj wytyczne dietetyków, którzy są odpowiedzialni za rozwój fizyczny.

  • Suszone daktyle i pestki pomogą w zaspokojeniu łaknienia

Mit: Nic bardziej mylnego. Wystarczy sięgnąć po tabelę z przelicznikiem kalorii aby od razu zauważyć, że te małe, niewinne przekąski zawierają w sobie pokłady tłuszczu, cukrów prostych oraz węglowodanów. Już mała garść pestek słonecznika zastępuje kaloryczność jednego posiłku.

Fakt: Małe ilości co kilka dni pomogą w przyspieszeniu pracy metabolicznej organizmu. Dzięki temu trawienie będzie odbywało się prawidłowo.

  • Głodzenie alternatywą dla płaskiego brzucha

Mit: Głodzenie to sygnał dla organizmu, iż należy zaprzestać trawienia wszystkiego, co otrzymał i rozpocząć należy produkcję zamiany tych składników na tłuszcz, który zapewni organizmowi prawidłowe jego funkcjonowanie.

Fakt: Jednodniowe głodówki a raczej oczyszczania organizmu przydają się wówczas, kiedy chcemy przygotować organizm do diety czy zmiany stylu odżywiania. Należy jednak pamiętać, że wtedy nasz organizm musi mieć dostarczoną, więcej niż zwykle, wodę.

 

odchudzanie dieta otyłość jak schudnąć plan żywieniowy
Komentarze
Dodano: 08 Czerwiec 2016
Autor: Monika
Ocena:
Teraz odchudzanie i bycie fit jest na topie, jak ktoś się nie odchudza jest bleeeee
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 752 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 003 produktów w 209 kategoriach