45 752 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 003 produktów w 209 kategoriach

Miłość, hormony a libido - Jak zmienia się pożądanie u przyszłej mamy?

Miłość, hormony a libido - Jak zmienia się pożądanie u przyszłej mamy?Miłość, hormony a libido - Jak zmienia się pożądanie u przyszłej mamy?

Choć nie brzmi to romantycznie, gonadotropina kosmówkowa steruje naszym apetytem na seks w okresie ciąży. Szczęśliwe przyszłe mamy będą odczuwać wzrost libido i doznań, które mogą okazać się niepowtarzalne. O ile nie zaprzątamy sobie głowy najprzeróżniejszymi zmartwieniami, prawdziwy renesans odczuć w trakcie zbliżeń mamy szansę przeżyć w drugim trymestrze.

  • Jak wygląda pierwszy trymestr ciąży?

  • Jak wygląda drugi trymestr?

Rozszalałe hormony przybierają różne nasilenie w poszczególnych miesiącach. Przekonaj się, jak wahania hormonów rzutują na pożądanie w poszczególnych trymestrach ciąży!

Libido a pierwszy trymestr

Gonadotropina kosmówkowa jest hormonem często kojarzonym negatywnie, bowiem wiąże się z mdłościami i ospałością w pierwszym trymestrze. Na tym etapie nasza ochota na seks maleje. Brak entuzjazmu w tematyce seksu dodatkowo przypieczętowuje wzrost progesteronu.

Owocny drugi trymestr

W drugim trymestrze do głosu dochodzą estrogeny oraz testosteron, które skutecznie podrywają do życia uśpioną zmysłowość. Ożywają siły witalne, na bok usuwa się ociężałość, co czyni te miesiące najlepszymi dla współżycia. Z radością znajdujemy czas na przeżywanie bliskości.

Przyczyn związanych z ewentualnym brakiem apetytu na seks powinniśmy upatrywać we własnych obawach dotyczących bezpieczeństwa dziecka oraz w stresujących sytuacjach. To zupełnie naturalne, iż zmartwienia odbierają nam ochotę na seks, dlatego powinnyśmy odsunąć na bok ponure myśli, nie pogrążać się w czarnowidztwie, które nie przysłuży nam się, zwłaszcza w ciąży. Obojgu rodzicom zdarza się martwić o odczucia dziecka rozwijającego się w brzuchu mamy, podczas intymnych chwil. Oczywiście w ten sposób nie można wyrządzić krzywdy dziecku, nie wiąże się z tym doświadczanie przez nie jakiegokolwiek dyskomfortu, a wręcz może doznawać przyjemnego kołysania. Lekarze najczęściej nie stawiają przeciwwskazań do cielesnej formy miłości. Co więcej, produkowane w chwilach zbliżenia przez organizm mamy endorfiny, odczuwane są również przez maluszka.
Niekiedy kobiety w ciąży mają trudności z zaakceptowaniem przemian, które towarzyszą ich ciału. Za restrykcyjne podejście do własnego wyglądu, płacimy brakiem poczucia atrakcyjności, a w konsekwencji zaczynamy skrywać ciało przed wzrokiem drugiej połowy i unikamy współżycia. Najczęściej pomocne okazuje się wsparcie partnera, podkreślenie pozytywów, np. poprzez zmianę fryzury, kolorów ubrań na te, które pokreślą nasz typ urody. Cuda w naszej samoocenie może zdziałać wizyta u kosmetyczki.

Czas oczekiwania

W ostatnich miesiącach organizm mamy wytwarza więcej prolaktyny, w związku z czym koncentrujemy się o wiele bardziej nad poczynieniem starannych przygotowań na przyjście na świat dziecka. Z tego też względu zainteresowanie partnerem wraz z potrzebą intymnych zbliżeń maleją.

libido ciąża apetyt na seks w ciąży seks a ciąża hormony w czasie ciąży zmiany libido w ciąży
Komentarze
Dodano: 02 Czerwiec 2016
Autor: Beata
Ocena:
Nie uważam aby ciąża była wymówką od seksu, ja podobnie jak koleżanka miałam wielką ochotę na męża nawet w 9 miesiącu.
Odpowiedź
Dodano: 13 Kwiecień 2016
Autor: Ilona
Ocena:
U mnie apetyt na seks to była jakaś masakra. Chciałam zawsze i wszędzie, no i to najlepsze lekarstwo na wszelkie dolegliwości.
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 752 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 003 produktów w 209 kategoriach