45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Miłorząb japoński. Poznaj jego zdrowotne właściwości.

Miłorząb japoński. Poznaj jego zdrowotne właściwości.Miłorząb japoński. Poznaj jego zdrowotne właściwości.

Miłorząb japoński to egzotyczna roślina pochodząca z Chin, a nie jak nazwa mówi z Japonii. Od wieków uprawiana i nazywana żywą skamieniałością. Jest to wręcz relikwia. Poddawana wielu badaniom. Ma wpływ nie tylko wbrew popularnym reklamom na krążenie krwi w mózgu oraz na pamięć dla seniorów. Jej niezwykłe zalety są doceniane i wykorzystywane w innych gałęziach medycyny jako środek wspomagający różne terapie.

Ekstrakty z tej rośliny polecane są nie tylko osobom starszym ale również pracującym umysłowo, studentom i uczniom. Ze względu na bardzo dobre działanie usprawniające krążenie obwodowe zarówno krwi w mózgu jak i w całym ciele. Rozszerzając naczynia krwionośne ułatwia dotlenienie organizmu i zaopatrzenie w glukozę.

Miłorząb japoński
jest stosowany jako skuteczna profilaktyka przeciw udarom mózgu.

Jako lek wspomagający miłorząb japoński powinny stosować osoby z podwyższonym poziomem cholesterolu i nadciśnieniem.

Badania naukowe potwierdziły również, że roślina pomaga niwelować takie dolegliwości jak: zawroty, szumy i piski uszne spowodowane również niedotlenieniem organizmu.

  • Na co miłorząb?

  • Jakie właściwości ma miłorząb?

Miłorząb japoński wspiera w bólach mięśni, zmęczeniu tkanek w wyniku nadmiernego wysiłku. Pomaga również wzmacniać odporność naszych tętnic w bardzo niebezpiecznej chorobie wywołanej przez miażdżycę tzw.chromaniu przestankowym. Gdzie jednymi z głównych dolegliwości jest uczucie zimna, mrowienie i drętwienie kończyn.

Miłorząb japoński
posiada bardzo silne właściwości przeciwzapalne. Prawie tak silne właściwości jak niesteroidowe leki przeciwzapalne znane nam jako apteczne specyfiki NLPZ. Dlatego z dużą skutecznością mogą je stosować osoby z artretyzmem i innymi chorobami reumatycznymi przebiegającymi z istniejącym stanem zapalnym.

Jako roślina zawierająca substancje łagodzące i osłaniające chiński specyfik mogą stosować osoby zagrożone ryzykiem wystąpienia wrzodów żołądka jak i osoby, które przebyły tą chorobę. Miłorząb japoński regeneruje i wyściela nabłonek żołądka i dwunastnicy osłonnymi substancjami.

Jeżeli chodzi o układ nerwowy jest pomocny w zaburzeniach nerwowych przebiegających z występowaniem agresji, a także jest sprawdzonym środkiem na stany depresyjne.

Dla mężczyzn to uznany specyfik wspomagający i podnoszący poziom libido. Uwalniający lepszą energię seksualną.

Przeciwdziała również zwyrodnieniu plamki oka. Co jest istotnie ważne przy schorzeniach związanych z widzeniem u osób starszych.

Ze względu na substancje rozszerzające oskrzela, ułatwiają ich pracę i wspomagają skutecznie w walce z astmą.

Bardzo znane jest również kosmetyczne zastosowanie preparatów z wyciągiem z miłorząbu japońskiego. Jest składnikiem wielu preparatów na cellulit. Wysokie stężenie flawonoidów wspiera walkę z zaburzoną pracą skóry. Skutecznie wygładza, usuwa rozstępy i wpływa na lepszą elastyczność i ukrwienie tkanki podskórnej. Stymuluje poziom tłuszczu co jest pomocne w procesie odchudzania. Na sklepowych półkach możemy odnaleźć wiele kremów do twarzy także dodający energii z przeznaczeniem dla skóry odwodnionej i pozbawionej blasku.

Znowu Matka Natura daje nam składnik, który z powodzeniem wykorzystuje medycyna wspierając nas w walce z różnymi dolegliwościami. Miłorząb japoński jest leczniczą substancją, którą naukowcy zbadali i udowodnili jej dobre działanie w zapobieganiu jak i profilaktyce wielu przypadłości wspomagając farmakologiczne leczenie.

 

 

libido nadciśnienie układ nerwowy miłorząb japoński plamka żółta w oku
Komentarze
Dodano: 18 Lipiec 2016
Autor: Lidka
Ocena:
Moja babcia bierze leki z miłorzębem na poprawę pamięci, która z wiekiem coraz bardziej jej się pogarsza.
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach