45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Miażdżyca i odżywianie. Jak naturalnie oczyścić tętnice?

Miażdżyca i odżywianie. Jak naturalnie oczyścić tętnice?Miażdżyca i odżywianie. Jak naturalnie oczyścić tętnice?

Pod wpływem ciśnienia krwi, wraz z biegiem lat, „zużywają się” nasze tętnice. Napinają się przy każdym uderzeniu serca i wykonują dla nas kawał dobrej roboty. Czas się odwdzięczyć!

Miażdżyca jest chorobą tętnic, która powoduje stopniowe zwężanie ich przekroju. Przyczynia się to zamykania się naczyń i zatrzymywania przepływu krwi, co skutkuje niedokrwieniem. Jak wiadomo, z miażdżycą nie ma żartów.

Po raz kolejny ogromny wpływ na poprawę stanu zdrowia ma to, w jaki sposób się odżywiamy. Wraz z biegiem lat, niektóre przyjmowane przez nas substancje mogą blokować żyły oraz tętnice, przyczyniając się tym samym do problemów z krążeniem i chorób układu sercowo-naczyniowego. Niestety, ten rodzaj chorób może doprowadzić nawet do śmierci.

  • Jak uniknąć miażdżycy?

  • Jak dbać o tętnice?

Na szczęście istnieją naturalne sposoby i produkty, które dzięki włączeniu do codzienności mogą pomóc oczyścić tętnice, żyły oraz uniknąć poważnych chorób, z miażdżycą na czele, która jest najczęstszą przyczyną zgonów na świecie. Choroba ta naraża pacjenta na infekcje, ponieważ znacząco osłabia układ odpornościowy.

Oto kilka produktów, które włączone do codziennej diety, wspomogą oczyszczenie „przewodników” układu krwionośnego:

  1. Płatki owsiane – to świetna opcja na śniadanie, ponieważ zapobiega odkładaniu się „złego” cholesterolu na ścianach naczyń krwionośnych. Cholesterol jest jedną z przyczyn powstawania miażdżycy. Dodatkowo, owsianka zapewnia energię na cały dzień i wspaniale wpływa na nasz układ trawienny.
  2. Czosnek – ten naturalny antybiotyk to prawdziwy król wśród produktów, które dbają o układ krwionośny. Ułatwia przepływ krwi w żyłach i tętnicach, obniża ciśnienie, a także poziom „złego” cholesterolu, podwyższając jednocześnie poziom tego „dobrego”! Co więcej, czosnek to silny przeciwutleniacz, który opóźnia procesy starzenia się organizmu i działa przeciwnowotworowo zwalczając wolne rodniki.
  3. Szpinak – bogactwo witamin A i C, które zapobiegają miażdżycy.
  4. Ryby – zawierają omega-3, które ułatwiają swobodny przepływ krwi w organizmie. Najlepiej działają ryby: sardynki, pstrąg, makrela, łosoś, dorsz, tuńczyk.
  5. Kurkuma – zawarta w niej kurkumina doskonale wpływa na zdrowie serca. Dzięki niej tętnice są mocniejsze.
  6. Jabłka – znajdziemy w nich pektyny, które działają jak błonnik łącząc się z cholesterolem. Mają też wiele flawonoidów, które zmniejszają ryzyko zachorowania na choroby serca aż o 50%.
  7. Pomidory – ich mocną stroną jest lipoken, a więc przeciwutleniacz, który uniemożliwia cholesterolowi przyklejanie się do ścian naczyń krwionośnych. Jedząc pomidory codziennie oczyszczasz swoje tętnice i żyły – udowodniono to naukowo!
  8. Orzechy – tak jak ryby mają omega-3 oraz tłuszcze nienasycone, pomagają więc w zapewnieniu zdrowia całego układu krążenia. Najlepsze będą orzeszki ziemne, pekany, laskowe i migdały.
serce cholesterol miażdżyca układ krwionośny tętnice
Komentarze
Dodano: 24 Lipiec 2016
Autor: Halina
Ocena:
Mi też grozi miażdżyca, dlatego z chęcią przeczytałam ten artykuł. Cenne porady. Dziękuję.
Odpowiedź
Dodano: 17 Czerwiec 2016
Autor: Milena
Ocena:
Ja staram się uzupełniać dietę o zdrowe produkty i raczej wszystkie wymienione dołączam do jadłospisu, jak do tej pory wyniki mam w normie :)
Odpowiedź
Dodano: 14 Maj 2016
Autor: agata
Ocena:
z polecanych produktów u mnie w diecie jedynie czosnek jest rzadki dlatego mam nadzieję, że miażdżyca mi nie grozi
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach