45 281 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 978 produktów w 209 kategoriach

Mezoterapia igłowa - nieoperacyjny zabieg przeciw starzeniu, łysieniu i rozstępom!

Mezoterapia igłowa - nieoperacyjny zabieg przeciw starzeniu, łysieniu i rozstępom!Mezoterapia igłowa - nieoperacyjny zabieg przeciw starzeniu, łysieniu i rozstępom!

Mezoterapia igłowa zwalczy cellulit, łysienie i zapobiegnie przedwczesnemu procesowi starzenia skóry. Ciesząca się szerokim zakresem, nieoperacyjna technika pozwala usprawnić kondycję skóry i zwalcza obejmujące ją schorzenia.

Z zyskującej na popularności w ostatnich latach mezoterapii znanej od przeszło 60 lat korzystamy, dzięki Michaelowi Postorowi. Wskazaniem mogą być względy estetyczne, takie jak łysienie plackowate, zapobieganie nasilonemu wypadaniu włosów, wczesne starzenie skóry, jak i odwodnienie czy zwiotczenie. Przy użyciu tej metody zwalczymy rozstępy, cellulit, a także keloidy, przerosłe blizny, przebarwienia, napięcia mięśniowe czy bóle stawowo-mięśniowe.

  • Co to jest mezoterapia?

  • Jak wygląda mezoterapia?

ABC mezoterapii

Około 30 minut przed mezoterapią, na skórze rozprowadzany jest preparat o działaniu znieczulającym. W miejsca dotknięte zmianami stosowane są iniekcje lecznicze oparte o składniki, których pacjent potrzebuje. Zazwyczaj wykorzystuje się:

  • kwas dezoksyrybonukleinowy – dla spowolnienia procesu starzenia,
  • kwas hialuronowy, krzemionkę organiczną, kompleksy multiwitaminowe – celem odmłodzenia,
  • l-karnitynę, krzemionkę organiczną, wyciąg z nostrzyka żółtego z rutyną lub wyciąg z karczocha zwyczajnego – w walce z cellulitem,
  • wyciąg z wąkroty azjatyckiej, pirogronian sodowy, polideokksyrybonukleotydy – przeciw rozstępom i przerosłym bliznom,
  • oligoelementy, kofeinę, deksypantenol – przy skórze skłonnej do łojotoku,
  • krzemionkę organiczną, minoksydyl, deksapantenol, pierwiastki śladowe – w walce z łysieniem.

Podawanie preparatu może odbyć się z wykorzystaniem specjalnego pistoletu, albo strzykawki zakończonej cienką igłą. Dość rzadki preparat, który błyskawicznie się wchłania podawany jest płytko. Preparaty gęstsze stosuje się liniowo, nieco głębiej. Istnieją także substancje aplikowane do skóry w kłopotliwe miejsce, gdzie stymulują jej autoregenerację.

Masaż wykonany na zakończenie przeciwdziała obrzękom. Podrażnienia są dość rzadkim zjawiskiem, aczkolwiek możliwe prócz obrzęku jest miejscowe zasinienie i rumień. Po zabiegu nie jest potrzebna rekonwalescencja. Krótko po jego wykonaniu zaleca się unikać słońca, żeby zapobiec przebarwieniom.

Jeśli zwalczamy cellulit zabieg powtarzany jest przez 6 tygodni raz na tydzień. W przypadku łysienia przez pierwszy miesiąc powtarza się zabieg raz w tygodniu, po czym 1 raz na 2 tygodnie lub miesiąc. Aby spowolnić starzenie wykonuje się maksymalnie 5 zabiegów, z czego każdy ma miejsce co 2 tygodnie.

U kogo mezoterapii się nie wykonuje?

Mezoterapii nie mogą być poddawane kobiety podczas ciąży lub miesiączkowania, osoby podatne na bliznowce oraz z nadwrażliwością na zastosowane substancje czynne. Nie przeprowadza się go także u osób z nieustabilizowaną cukrzycą, cierpiących na nowotwory, opryszczkę, bądź stosujących leki, które zaburzają krzepliwość krwi.

cellulit blizny rozstępy łysienie mezoterapia mezoterapia igłowa wczesne starzenie się skóry

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 281 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 978 produktów w 209 kategoriach