45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Męskie problemy...

Męskie problemy...Męskie problemy...

Problemy ze sprawnością seksualną dotykają niemal 50% mężczyzn w Polsce. Zwykle zaburzenia erekcji pojawiają się w wieku powyżej 50 lat, choć nie jest to regułą.

Do problemów z erekcją może przyczyniać się wiele czynników. Mogą mieć charakter psychologiczny i fizyczny. Prawidłowa diagnoza jest możliwa tylko i wyłącznie podczas konsultacji ze specjalistą – seksuologiem lub urologiem. Wiele osób nie zgłasza się jednak do specjalistów, a szukają pomocy w środkach reklamowanych w tv (np. popularny ostatnio Braveran) - to jest tylko rozwiązanie tymczasowe, które nie pozwoli pozbyć się istoty problemu.

Problemy ze sprawnością seksualną – przyczyny

Zdecydowanie najczęściej do zaburzeń erekcji przyczynia się lęk przed odrzuceniem. Panowie zwyczajnie obawiają się reakcji partnerki na swoją niemoc, co potęguje objawy. Niezwykle istotne jest również samopoczucie mężczyzny. Udowodniono, że zrelaksowany, wolny od stresu organizm znacznie rzadziej boryka się z kłopotami seksualnymi.

Zaburzenia erekcji mogą być również wynikiem niezdrowego trybu życia. Alkohol, papierosy oraz zła dieta (tłuste, niezdrowe posiłki) niezwykle często przyczyniają się do złego stanu naszej sprawności seksualnej.

Ponadto, problemy z erekcją są wynikiem przebytych chorób, zażywanych lekarstw, urazów kręgosłupa i innych urazów mechanicznych.

Problemy ze sprawnością seksualną – profilaktyka

Zaburzenia erekcji to problem, który dotyka około 50% mężczyzn. Pozostali potrafią cieszyć się pełną sprawnością przez całe życie. Co stoi za sukcesem tej części mężczyzn?

Problemom z erekcją można zapobiec. Recepta jest banalnie prosta – zdrowy tryb życia. Lekarze (urlodzy, seksuolodzy) w pierwszej kolejności zalecają zadbać o odpowiednią dawkę aktywności fizycznej oraz dietę. To właśnie te dwa elementy mają kluczowy wpływ na sprawność psychofizyczną całego organizmu.

Problemy ze sprawnością seksualną – leczenie

Problem zaburzeń erekcji jest przedmiotem wielu różnych badań. Niestety, aktualnie żadna z metod nie gwarantuje stuprocentowej skuteczności.

Spośród wszystkich metod, zdecydowanie najczęściej mężczyźni decydują się na rozwiązania doraźne. Wynika to z faktu, iż są one najlepiej dostępne i działają natychmiastowo. Do najpopularniejszych rozwiązań tego typu zaliczamy:

Zastrzyki – mężczyzna przy użyciu bardzo cienkiej igły wstrzykuje w ciało jamiste preparat. Substancje aktywne powodują wzwód już po kilku minutach. Preparat można wykorzystywać maksymalnie trzy razy w tygodniu.

Tabletki na receptę – "niebieska tabletka" to rozwiązanie popularne od wielu lat. Viagra stosowana jest z powodzeniem po dziś dzień. Stosuje się ją na kilka godzin przed stosunkiem. Gwarantuje wzwód na nawet kilka godzin. Wśród najpopularniejszych tabletek wymienia się także Eron Plus, który nie tylko wzmaga erekcję przed stosunkiem, ale pozwala na pozbycie się przyczyn problemów ze wzwodem.

Suplementy diety – w pełni naturalne produkty o łagodnym działaniu dostępne są bez recepty. Ich skuteczność jest bardzo różna (w zależności od producenta). Stosuje się je podobnie jak środki farmakologiczne na receptę – na kilka godzin przed stosunkiem.

Problemy ze sprawnością seksualną można również leczyć znacznie bardziej inwazyjnymi metodami – zabiegiem przeszczepu żył (bypassy) lub poprzez wszczepienie specjalnych protez.

problemy ze sprawnością seksualną

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach