45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Masz problem z prostatą lub pasożytami? Wypróbuj olej z pestek dyni!

Masz problem z prostatą lub pasożytami? Wypróbuj olej z pestek dyni!Masz problem z prostatą lub pasożytami? Wypróbuj olej z pestek dyni!

Stosuje się go w kosmetyce, medycynie niekonwencjonalnej i kuchni. Olej z pestek dyni to kolejny dowód na to, że natura oferuje najlepsze sposoby na nasze dolegliwości! Ma on wiele właściwości zdrowotnych, które były stosowane już w medycynie ludowej. Poleca się go zwłaszcza w przypadku pasożytów układu pokarmowego, stanów zapalnych dróg moczowych, prostaty, infekcji górnych dróg oddechowych oraz alergii.

Zawiera selen, cynk, potas, fitosterole, a także witaminy: z grupy B, A, E i D. W kuchni będzie dobry w połączeniu ze słodkościami, np. lodami waniliowymi lub sernikiem. Według niektórych źródeł, jego regularne spożycie zapobiega stanom depresyjnym, osłabieniu organizmu oraz miażdżycy.

  • Jakie działanie ma olej z pestek dyni?

  • Jakie właściwości ma olej z pestek dyni?

Jednak należy uważać, ponieważ przy zwiększonym spożyciu oleju z pestek dyni musimy pamiętać również o przyjmowaniu suplementów z kwasem linolenowym, który pozwoli zachować odpowiedni stosunek kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6. Nadmierne spożycie produktów z dużą ilością omega-6 przy niedoborze omega-3 może sprzyjać rozwojowi nowotworów, dlatego tak istotne jest jednoczesne uzupełnianie obu tych składników.

Dla urody

Będzie wsparciem w kuracjach antycellulitowych, a także pomocą w uporaniu się z bliznami takimi jak np. rozstępy. Poza tym poprawia napięcie skóry, nawilża ją, spłyca zmarszczki, wspomoże walkę z trądzikiem, wspomoże regenerację i ukoi podrażnienia. Ma także dobry wpływ na włosy – sprawia, że końcówki mniej się rozdwajają, a cebulki stają się wzmocnione. Przed użyciem oleju z pestek dyni na skórę trzeba jednak pamiętać o jego rozcieńczeniu wodą albo innym, jaśniejszym olejem, ponieważ może barwić.

Na prostatę

Jest często występującym składnikiem w suplementach przeznaczonych do leczenia łagodnego przerostu gruczołu krokowego w jego wczesnych stadiach. Oprócz tego pomaga przy zaburzeniach potencji i problemach z oddawaniem moczu. Właśnie dlatego, gdy wybieramy w aptece preparat na problemy z prostatą, warto szukać tych z zawartością oleju z pestek dyni. Jego dobroczynne właściwości w tym względzie tkwią głównie w zawartości fitosterolów, których działanie jest zbliżone do działania hormonów płciowych. Obniżają one stężenie DHT, co doprowadza do pomniejszenia gruczołu krokowego, a co za tym idzie – zmniejszenia uciążliwych dolegliwości.

Przeciw pasożytom

Olej z pestek dyni jest polecany również na walkę z pasożytami układu pokarmowego. Nie podrażnia przy tym błony śluzowej żołądka i jelit, dlatego będzie bezpieczny nawet dla osób mających inne problemy z układem pokarmowym. Jak olej z pestek wspomaga likwidację pasożytów? Wszystko dzięki alkaloidom, uszkadzającym układ nerwowy pasożytów, a także przyspieszającym usunięcie ich z organizmu. Usuwa przy okazji inne szkodliwe, toksyczne substancje.

potencja prostata cellulit włosy zmarszczki pasożyty omega-3 olej z pestek dyni

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach