45 387 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 979 produktów w 209 kategoriach

Masz cerę naczynkową? Sprawdź jak ją pielęgnować!

Masz cerę naczynkową? Sprawdź jak ją pielęgnować!Masz cerę naczynkową? Sprawdź jak ją pielęgnować!

Cera naczynkowa charakteryzuje się nadwrażliwością wobec stosowania niedobranych kosmetyków, dymu tytoniowego czy zmniennej pogody. Uwydatnia wszelkie niedoskonałości, które przyjęły postać "pajączków" i zaczerwienienia, za co odpowiadają rozszerzone naczynia krwionośne.

Mianem teleangiektazji, określa się miejsca o największym rozszerzeniu naczyń krwionośnych, do których przede wszystkim zaliczają się policzki, broda oraz okolice otworów nosowych. Zdarza się, iż naczynka krwionośne są na tyle kruche, że łatwo pękają, co sprawia, że niekorzystne wizualnie zmiany mogą zająć cały obszar twarzy.

  • Co to jest cera naczynkowa?

  • Jak pielęgnować cerę naczynkową?

Pielęgnacja cery naczynkowej

Osoby posiadające cerę naczynkową powinny uzbroić się w cierpliwość, przy czym warto pamiętać, że staranna pielęgnacja zaowocuje zadbaną cerą. Jak zatem dbać o ten rodzaj cery?

  • Przede wszystkim powstrzymajmy się od wylegiwania na słońcu czy wizyt w solarium, gdyż wysoka temperatura niestety przysporzy nam rozszerzonych naczyń krwionośnych.
  • Naczelną zasada dotycząca pielęgnacji cery naczynkowej związana jest z rozsądnym doborem kosmetyków. W żadnym wypadku nie powinniśmy ryzykować wywoływania podrażnień, np. poprzez preparaty, których skład opiera się o cynk lub alkohol.
  • Dobrze by kosmetyk wzbogacony był witaminami C i K oraz ekstraktami z arniki górskiej czy kasztanowca.
  • Zaleca się by dieta osób o cerze naczynkowej była bogata w owoce (z pominięciem cytrusów), warzywa (oprócz papryki). Posiadacze tego typu cery powinni wystrzegać się, jak ognia produktów o pikantnym smaku.
  • Wskazana jest suplementacja wzmacniająca naczynia krwionośne, co zapobiegnie nadmiernej ilości pajączków.
  • Musimy liczyć się, iż niedoskonałości wynikające z cery naczynkowej będą wyraźniejsze podczas ciąży, a także gdy doświadczać będziemy stresujących sytuacji, bądź niektórych chorób.
  • Remedium na te okoliczności stanowić może rozsądny makijaż, który należy rozpocząć od naniesienia na twarz bazy - kremu dedykowanego skórze naczynkowej. Czerwone ślady zniweluje korektor o barwie zielonej. Dopiero wówczas możemy nanieść podkład, z czego lepiej unikać kosmetyków wzbogaconych różowym pigmentem, gdyż jeszcze bardziej uwydatni on niedoskonałości cery, a co za tym idzie - osiągniemy efekt przeciwny do zamierzonego.

Dlaczego tak ważna jest pielęgnacja?

O cerę naczynkową, należy dbać. Zmiany występujące na powierzchni mają barwę czerwoną, te położone głębiej niebieską, bądź siną. Naczynka są zdolne przysporzyć kłopotów, zarówno posiadaczom skóry tłustej, jak i suchej. Po stonie przyczyn stoją przede wszystkim zmiany temperatur, alergie, silne emocje, nadciśnienie, leki, choroby układu pokarmowego czy skóry. Cera naczynkowa występuje u 10 procent społeczeństwa, także u płci męskiej. Choć rumień niknie z buzi w stosunkowo krótkim czasie, istnieje ryzyko, że z czasem się utrwali. Poza tym niewłaściwa pielęgnacja może wywołać trądzik różowaty.

cera naczynkowa jak dbać o cerę zaczerwienienia na twarzy popękane naczynka na twarzy
Komentarze
Dodano: 15 Październik 2016
Autor: Ania
Ocena:
Ciekawy artykuł. Mam taką własnie cerę i cenne porady tu znalazłam.
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 387 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 979 produktów w 209 kategoriach