44 561 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 920 produktów w 209 kategoriach

Maseczki antywirusowe - najistotniejsze kwestie

Maseczki antywirusowe - najistotniejsze kwestieMaseczki antywirusowe - najistotniejsze kwestie
Maski antywirusowe zyskały popularność w 2020 roku, między innymi poprzez wybuch epidemii koronawirusa. Wcześniej były noszone w szczególności w miejscach o silnym zapyleniu i wielu zanieczyszczeniach. Ich prawidłowe stosowanie - zakładanie, zdejmowanie oraz dezynfekcja ma kluczowy wpływ na zapewnienie maksymalnej ochrony organizmu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przejdź do dalszej części artykułu i poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.
 

Czym kierować się przy wyborze maseczek antywirusowych?

Obecnie, dostępne na rynku maski można podzielić na kilka rodzajów: medyczne, chirurgiczne, ochronne, niemedyczne oraz półmaski. Każda z nich, mimo że zapewnia inny stopień ochrony, sprawdzi się w większości miejsc o zwiększonym ryzyku zarażenia się bakteriami, wirusami, drobnoustrojami, zanieczyszczeniami powietrza oraz szkodliwymi substancjami. 

Na DragonMask znajdziesz maseczki antywirusowe wykonane z wysokiej jakości materiałów, które mają zastosowanie w wielu sytuacjach. Dzięki niezwykle rozbudowanej ofercie sklepu każdy dobierze produkt idealny dla siebie. Różnorodność modeli oraz bogactwo wzorów i kolorów sprawiają, że można dopasować je do indywidualnych preferencji oraz cieszyć się nie tylko większym stopniem ochrony, ale także ciekawymi stylizacjami, stworzonymi z ich udziałem. 

Wybór odpowiedniej maski powinien uwzględniać nie tylko upodobania kupującego, ale również jego potrzeby. W zależności od rodzaju pracy, częstotliwości wychodzenia z domu i przebywania w miejscach o podwyższonym ryzyku należy zdecydować się na inny model. Istotne jest jednak, aby był on odpowiednio dopasowany do kształtu twarzy oraz ściśle przylegał do ciała, gdyż jedynie dzięki temu możliwa jest ochrona na najwyższym poziomie.

Jak bezpiecznie korzystać z masek ochronnych? 

Niezwykle istotnym aspektem jest poznanie zasad bezpiecznego stosowania maseczek ochronnych. Te z kolei będą różniły się od siebie, w zależności od wybranego rodzaju. Inaczej należy dbać o maski jednorazowe niż o te wielokrotnego użytku.

Kryterium prawidłowego użytkowania masek jednorazowych

Decyzja o zakupie maski jednorazowego użytku powinna uwzględniać kwestie tj. długość czasu zapewnienia przez nie ochrony oraz wynikająca z niej konieczność ich częstej wymiany. Aspekty te są ze sobą w znacznym stopniu powiązane. Maseczki stosowane między innymi przez służby medyczne mogą znajdować się na twarzy maksymalnie do godziny. W przypadku dłuższego noszenia maski nie chronią tak, jak wskazuje na to etykieta. Dlatego warto zaopatrzyć się od razu w większą ilość. Ponadto należy pamiętać, że wszystkie zużyte produkty tego typu powinny zostać wyrzucone do odpadów zmieszanych. 

Jak używać maseczki

Zalecenia podczas zasłaniania twarzy maskami wielorazowego użytku

Decydując się na zakup maseczek antywirusowych wielokrotnego użytku, warto pokusić się o wybór wysokojakościowych materiałów, gdyż w celu zneutralizowania zgromadzonych na nich w ciągu dnia bakterii i drobnoustrojów należy systematycznie je dezynfekować. Można robić to na kilka sposobów - regularnie piorąc minimum w 60 stopniach Celsjusza, prasując w równie wysokiej temperaturze, bądź spryskując po każdym użyciu specjalnym preparatem zawierającym minimum 70 procent alkoholu, zwalczającym wirusy i szkodliwe dla organizmu substancje. Ponadto, aby maski przynosiły więcej pożytku, niż szkody powinny zostać zakupione wyłącznie od zaufanych producentów oraz posiadać wszystkie podstawowe certyfikaty.

Jakie są największe korzyści noszenia maseczek ochronnych?

Zalet stosowania maseczek antywirusowych jest naprawdę dużo. Za najważniejszą kwestię uważa się jednak zmniejszenie szybkości rozprzestrzeniania niebezpiecznych wirusów, bakterii, drobnoustrojów i innych szkodliwych dla organizmu substancji znajdujących się w powietrzu. Oprócz zminimalizowania ryzyka zarażenia się chorobą warto dostrzec plusy w postaci redukcji częstotliwości dotyku skóry twarzy, w szczególności oczu, nosa i ust. Innymi słowy, noszenie masek ochronnych w bardzo dużym stopniu przyczynia się do wyrabiania w sobie dobrych nawyków. Ponadto ma korzystny wpływ na psychikę, gdyż redukuje poziom stresu oraz daje poczucie bezpieczeństwa.

W jakich miejscach szczególnie warto zadbać o odpowiednią ochronę?

Wyroby medyczne w postaci maseczek antywirusowych przydają się w wielu sytuacjach, gdy dodatkowa ochrona twarzy jest wręcz pożądana. Świetnie spełnią swoją funkcję na co dzień, skutecznie zabezpieczając przed smogiem. Nadadzą się również podczas uprawiania sportów, odwiedzin w szpitalach oraz pobytu w miejscach o dużym zapyleniu i zakurzeniu. Ponadto sprawdzą się także zimą, gdy skóra potrzebuje dodatkowej ochrony przed wiatrem i mrozem.

Jak widzisz stosowanie masek antysmogowych, ochronnych, antywirusowych oraz innych ma sens. Zadbaj więc o swoje zdrowie już dziś, inwestując w wysokogatunkowe produkty od DragonMask. Wybierz model, który dopasuje się do Ciebie i dzięki któremu poczujesz się bezpieczniej! Nie zwlekaj, postaw siebie na pierwszym miejscu!

maseczki antywirusowe maseczki jednorazowe maseczki wielokrotnego użytku maseczki antywirusowe jak wybrać

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 44 561 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 920 produktów w 209 kategoriach