45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Masaż bańką chińską - masaż antycellulitowy

chińska bańkachińska bańka

O istnieniu cellulitu wiedzą wszyscy - choć ten wątek nie należy do najprzyjemniejszych i ulubionych, szczególnie dając się we znaki kobietom. Szacuje się, że niemalże 90% pań boryka się z problemem skórki pomarańczowej, której bardzo trudno się pozbyć. Walkę należy podejmować wielotorowo. Odpowiednia dieta, regularne praktykowanie aktywności fizycznej, stosowanie zabiegów pielęgnacyjnych - te działania powinny iść w parze. Jedną z często wykorzystywanych metod w tym zakresie jest wykonywanie masażu bańką chińską. Na czym taki masaż polega? Jak go wykonać? I przede wszystkim - czy przynosi zadowalające efekty?


Skuteczny sposób na cellulit - masaż bańkami chińskimi!

Od dłuższego czasu masaż bańką chińską znany jest jako skuteczny sposób w walce z cellulitem na udach, pośladkach. Na czym polega jego skuteczność? Otóż, masaż bańką chińską opiera się na próżniowym zasysaniu skóry i znajdujących się pod nią tkanek, co poprawia jej ukrwienie i jędrność. Wykorzystanie baniek chińskich pozwala na zmniejszenie skórki pomarańczowej, wysmuklenie sylwetki i poprawę kondycji skóry. W domowych warunkach można przeprowadzić taki masaż - kilkukrotne i regularne powtórzenie zabiegu powinno przynieść spodziewane efekty już po kilku razach.

Do wykonania takiego masażu potrzebne są bańki chińskie, które należy zakupić w aptece. Najczęściej występują one w zestawie składającym się z czterech elementów - baniek w różnych rozmiarach. Nie jest to duży wydatek - zazwyczaj koszt zamyka się w 30 zł.

Masaż antycellulitowy spełnia nie tylko funkcje zwalczającą cellulit. Metoda próżniowa, na której się opiera, pomaga także w leczeniu innych dolegliwości: bólów kręgosłupa, rozluźniania napiętych i usztywnionych mięśni.

Jak wykonać masaż bańką chińską?

Masaż bańkami chińskimi nie wymaga ogromnych kwalifikacji i umiejętności, należy poznać jedynie podstawowe zasady i techniki, którymi trzeba się kierować przy jego wykonywaniu.

Zasadniczo przed przystąpieniem do masażu należy oczyścić ciało - wziąć kąpiel lub prysznic. Następnym krokiem jest nawilżenie ciała oliwką - szczególnie tych newralgicznych partii, na których wystąpiły zmiany cellulitowe i które potem będą masowane. Zaleca się wykorzystanie w tym celu specyfików zawierających w swoim składzie składniki antycellulitowe. Można zatem wykorzystać preparaty z algami morskimi, kofeiną, l-karnityną. Odpowiednio nawilżona skóra pozwoli na późniejsze łatwe przesuwanie baniek w trakcie masażu i ich wygodne zasysanie na skórze.

Banki do masażu występują w zestawach, co umożliwia odpowiedni dobór rozmiaru do miejsca, które będzie masowane i do wielkości dłoni, którą się ów domowy zabieg wykona. Jest to konieczne choćby dlatego, że w trakcie przeprowadzania masażu bańki należy trzymać w pozycji wygodnej z uwagi na intensywność wykonywanych ruchów.

Przed wykonaniem zabiegu należy pamiętać o tym, żeby bańkę podgrzać w ciepłej wodzie. Najprostszym rozwiązaniem jest umieszczenie jej w wodzie, a następnie szybkie osuszenie. Kolejny krok jest zasadniczy dla tego rodzaju masażu, należy bowiem przyssać bańkę do skóry, co niekiedy jest bolesne, dlatego zaleca się stopniowe przechodzenie od baniek mniejszych do większych. Aby zwalczyć cellulit na udach należy przyssać bańkę nad kolanem i przesuwać ją ku pachwinie, kierunkiem dół - góra. Jeśli w trakcie bańka się odklei, trzeba ją ponownie zassać. Po odessaniu bańki z pierwszego uda czynność należy powtórzyć na drugim. Kolejnym krokiem jest zmiana techniki masażu na wykonywanie go ruchami okrężnymi i metodą ósemek.

Masaż bańką chińską można także zastosować na brzuch. W tej partii ruchy powinny być okrężne, zgodne z ruchem wskazówek zegara. Każdemu miejscu na ciele należy poświęcić kilkanaście minut a masaż powtarzać co kilka dni.

Siła ssania i mechanicznego przesuwania baniek chińskich poprawia krążenie krwi, wspomaga rozbijanie tkanki tłuszczowej, wygładza i ujędrnia skórę.

 

 

cellulit bańka chińska masaż bańką chińską

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach