45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Makijaż na upały – wybierz kosmetyki wodoodporne, na których będziesz mogła polegać.

Makijaż na upały – wybierz kosmetyki wodoodporne, na których będziesz mogła polegać.Makijaż na upały – wybierz kosmetyki wodoodporne, na których będziesz mogła polegać.

Upały i morskie kąpiele nie sprzyjają makijażowi. Co nie znaczy, że w gorące dni trzeba całkiem z niego zrezygnować. Wystarczy sięgnąć po kosmetyki wodoodporne, które gwarantują idealny wygląd cery nawet w bardzo ekstremalnych warunkach. Do wyboru masz pełną paletę produktów.

  • Czy kosmetyki wodoodporne są skuteczne?

  • Jak nakładać kosmetyki wodoodporne?

Nienaganny wygląd podczas urlopu to nie tylko odpowiednia garderoba ale i trwale kosmetyki, które cię nie zawiodą.
Najpopularniejszymi kosmetykami odpornymi na wodę są te przeznaczone do makijażu oczu czyli tusze, eyelinery, cienie i kredki. Pojawia się także coraz więcej takich kosmetyków w postaci baz pod makijaż, fluidów, podkładów, szminek czy błyszczyków. Owe kosmetyki są odporne na ścieranie i zmywanie przez wodę. Wybierając takie produkty nie musisz się martwić o rozmazywanie, pot czy wilgoć. Dzięki nim twoja cera może wyglądać perfekcyjnie przez cały dzień.

Działanie.
Kosmetyki wodoodporne charakteryzują się mniejszą zawartością wody. W produktach konwencjonalnych jest jej znacznie więcej. Trwałość takich kosmetyków polega na specjalnych nierozpuszczalnych polimerach, silikonach, olejkach roślinnych, żywicy czy wosku, które w czasie „pobytu” na skórze tworzą na jej powierzchni ochronną, nieprzepuszczalną barierę. Dodatkowo pokrywają skórę składnikami odżywczymi i odpowiednimi pigmentami. W przypadków maskar takim cennym składnikiem jest biotyna lub keratyna, dodatkowo mająca działanie pielęgnacyjne, potrafi nawet wydłużyć i pogrubić rzęsy.

Uwagi.
Kosmetyki odporne na wodę szczególne tusze do rzęs i eyelinery mogą wywołać uczulenie gdyż zawierają dosyć silne składniki utrwalające, które mogą podrażniać oczy, a zwłaszcza te wrażliwe. Jednak takich kosmetyków jest na rynku coraz mniej, a większość jest dokładnie badana przez dermatologów dlatego mogą być stosowane nawet przez osoby zmagające się z alergią.

Skuteczne usuwanie.
Usuwanie wodoodpornego makijażu wymaga specjalnych produktów oczyszczających. Z usuwaniem tuszu czy cieni najlepiej radzi sobie pełnym dwufazowy składający się z fazy zwykłej i oleistej. Możesz wybrać także mleczko przeznaczone tylko do tego celu. Zwykle produkty do zmywania makijażu mogą się z tym nie uporać. W razie problemów warto wspomóc się oliwką dla dzieci gdyż jest bezpiecznym i delikatnym środkiem. Warto pamiętać, żeby nie trzeć powiek wacikiem nasączonym płynem, ponieważ wówczas bardzo łatwo jest podrażnić skórę oczu. Najlepiej jak nasączysz wacik płynem i przyłożysz go do okna delikatnie naciskając. Przez chwilę przytrzymaj wacik. W ten sposób makijaż sam się rozpuści, a ty nie musisz się obawiać o podrażnienia.

Nakładanie.
Tutaj także szczególną uwagę należy poświęcić kosmetykom do oczu. Przy ich nakładaniu trzeba bardzo uważać aby kosmetyk nie dostał się do oczu i nie naruszył szkieł kontaktowych. W przypadku kiedy produkt dostanie się do oka należy niezwłocznie przemyć go wodą, a szkło kontaktowe wyjąć i przeczyścić je specjalnym płynem. Pozostałe wodoodporne kosmetyki także nakładaj delikatne i staranie. Podkład najlepiej w niewielkiej ilości wycisnąć na dłoń i lekko rozgrzać. W ten sposób będzie się znacznie lepiej rozprowadzał na skórze nie pozostawiając nadmiaru podkładu.

podkłady makijaż błyszczyki szminki upał wakacje kosmetyki wodoodporne tusze

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach