45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Maca – sekret Inków. Sposób na energię i potencję!

Maca – sekret Inków. Sposób na energię i potencję!Maca – sekret Inków. Sposób na energię i potencję!

Maca to roślina rosnąca w peruwiańskich Andach na wysokościach od 3500 m. Stanowi tym samym najwyżej uprawianą roślinę przeznaczoną do spożycia. Jej korzeń przypomina wyglądem rzodkiew i to właśnie on jest od tysięcy lat źródłem energii, witalności, płodności i wytrzymałości. Najbliższą „rodziną” tej nietypowej rośliny są gorczyca, rzepak, kapusta i rzepa.

Posiada wiele określeń: maca, ziele pieprzowe, trawa pieprzowa, maino czy maka. Od wieków uprawiano ją na Andach i to właśnie w niej miejscowa ludność znalazła źródło codziennego pożywienia. Inkowie stosowali ją nawet jako stymulant płodności.

  • Co na potencję?

  • Jak poprawić płodność?

Co ma w sobie maca? Skład

Współczesne badania potwierdzają wyjątkowe właściwości tej rośliny. Maca to prawdziwe bogactwo aminokwasów, kwasów tłuszczowych, witamin i minerałów, składników odżywczych. Znajdziemy w niej:

  • 10,2% białka – jest to łatwo przyswajalne białko roślinne.
  • 59% węglowodanów – są to węglowodany wysokiej jakości. Maca zawiera także wiele alkaloidów i innych ważnych składników odżywczych, które w połączeniu ze sobą dodają energii.
  • 8,5% błonnika – czyli kluczowego elementu dla właściwego działania układu pokarmowego. Błonnik ułatwia odchudzanie i poprawia perystaltykę jelit. Zawarte w tej roślinie ligniny i celuloza skutecznie stymulują czynność jelit.

Idealna na płodność

Poza tym, że stanowi źródło długotrwałej energii, maca ma również doskonały wpływ na płodność. Zawdzięcza to obecności niemal wszystkich niezbędnych aminokwasów: m.in. kwasu asparginowego, seryny, alaniny, leucyny itd.

Odnotowano, że korzeń maca zwiększa potencję u panów i poprawia erekcję. Jednocześnie nie wpływa na poziom hormonów płciowych we krwi, ale za to usprawnia produkcję spermy i ruchliwość plemników. Nic dziwnego więc, że suszony korzeń tej rośliny jest składnikiem wielu suplementów diety na płodność.

Podsumowując, maca zawdzięcza swoje możliwości dużej zawartości białka. Pomaga w utrzymaniu aktywności seksualnej, dostarczając organizmowi niezbędnych aminokwasów, przede wszystkim argininy. Jest ona głównym składnikiem białka płynu nasiennego - stanowi aż 80%. Arginina jest odpowiedzialna m.in. za podniesienie liczby i ruchliwości plemników, może również zwalczać problem bezpłodności oraz zwiększa dopływ krwi do żeńskich i męskich organów płciowych.

Oczywiście trudno jest jednoznacznie nazwać tę roślinę afrodyzjakiem, ponieważ badania nie wykazują tego jednoznacznie, ale z pewnością jej spożycie poprawi jakość życia seksualnego – chociażby ze względu na ogólny wpływ na poprawę stanu zdrowia.

Na co jeszcze warto stosować korzeń maca?

  • Łagodzenie objawów menopauza">menopauzy i miesiączki – stosuje się go w leczeniu zaburzeń hormonalnych, nieregularnych menstruacji, zapobieganiu uderzeniom gorąca, utracie energii i suchości pochwy.
  • Masę mięśniową – dzięki obecności steroli zwiększa masę mięśniową.
  • Zapobieganie osteoporoza">osteoporozie – powoduje wyraźny przyrost masy kostnej.
potencja erekcja płodność sposoby na płodność
Komentarze
Dodano: 18 Lipiec 2016
Autor: Kamil
Ocena:
a ja biorę to na lepszą płodność, bo trochę słabe mam nasienie, może wreszcie się uda spłodzić potomka
Odpowiedź
Dodano: 14 Maj 2016
Autor: andzia
Ocena:
mój facet bierze jakiś suplement z tym składnikiem i na jego libido jakoś nie mogę narzekać, hihihi...
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach