45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Łojotokowe zapalenie skóry – czy da się je zwalczyć na dobre?

Łojotokowe zapalenie skóry – czy da się je zwalczyć na dobre?Łojotokowe zapalenie skóry – czy da się je zwalczyć na dobre?

Łojotokowe zapalenie skóry głowy to jedna z najbardziej krępujących i uciążliwych dolegliwości, stawiana na równi z łuszczycą i atopowym zapaleniem skóry. Spowodowane jest to faktem, że objawia się podobnie jak wiele chorób wynikających z braku odpowiedniej higieny. Wiele osób cierpi na łzs i nie potrafi poradzić sobie z tym problemem. Jeśli jesteś taką osobą i potrzebujesz pomocy lub chcesz wiedzieć jak postępować w sytuacji choroby bliskich – przeczytaj artykuł.

ŁZS – niespecyficzność objaw i przyczyn dodatkowo utrudnia leczenie

Łojotokowe zapalenie skóry objawia się na wiele sposobów. Zwykle dolegliwości są nie tylko bolesne czy nieprzyjemne, ale również nieestetyczne, co powoduje także duży dyskomfort psychiczny. M.in. są to:

 • Łupież
 • Swędzenie
 • Pieczenie
 • Zaczerwienienia skóry głowy
 • Białe lub żółte łuski
 • Tzw. Skorupa na głowie
 • Nadmierne wydzielanie łoju

Przyczyny jego pojawiania się nie są natomiast do końca znane. Niektóre teorie twierdzą, że łzs pojawia się jako konsekwencja przesilenia jesienno-zimowego, inni, że ze względu na obecność grzybów w łoju, a jeszcze inni, że mają tutaj znacznie różnego rodzaju choroby współwystępujące.

Jak sobie radzić z nieprzyjemnymi objawami łojotokowego zapalenia skóry?

Jednym z najpopularniejszych sposobów na pozbycie się problemu są kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry. Kupić je można tutaj sklepach zielarskich. Występują w różnych formach, rodzajach i przedziałach cenowych, więc wybór jest naprawdę ogromny. Znaleźć je można pod różnymi nazwami, jednak najczęściej wystarczy posłużyć się hasłami takimi jak:

 • Łojotokowe zapalenie skóry szampon
 • Łojotokowe zapalenie skóry krem
 • Łojotokowe zapalenie skóry leki

Z pewnością do wyboru pozostanie Ci przedstawione wiele opcji, jednak nie jest najlepszym pomysłem eksperymentowanie w tym zakresie. Łojotokowe zapalenie skóry to choroba, która leczyć powinno się pod nadzorem lekarza.

Poznaj najważniejsze cechy preparatów leczących ŁZS!

Kosmetyki i leki, które wybierzesz do codziennej pielęgnacji podczas walki z chorobą, powinny spełniać kilka najważniejszych zadań:

 • Łagodzić podrażnienia
 • Usuwać łupież
 • Regulować wydzielanie łoju
 • Niwelować swędzenie i pieczenie
 • Zapobiegać nawrotom choroby

Oczywiście dobór preparatów, które będą skuteczne właśnie dla Ciebie może trochę potrwać, bo jest to proces trudny i wymagający. Czeka Cię długa droga podczas szukania idealnych rozwiązań, ale kiedy trafisz na te idealne produkty, z pewnością odczuwana ulga wynagrodzi Ci czas poszukiwań.

Profilaktyka to podstawa!

Warto, abyś zwrócił uwagę także na inne aspekty i zapytał lekarza o to jak powinna wyglądać dieta przy takim schorzeniu oraz jakie zabiegi higieniczne mogą pomóc. To ważne, bo jak powszechnie wiadomo, na każdą chorobę wpływ ma wiele czynników. Niestety musisz mieć też pełną świadomość, że łojotokowe zapalenie skóry głowy to problem przewlekły, z tendencją do częstych nawrotów. Dlatego nie możesz zrezygnować ze szczególnego dbania o miejsca zainfekowane nawet po pełnym wyleczeniu. Działania profilaktyczne są kluczowe, jeśli nie chcesz znów borykać się z tą chorobą.

łojotokowe zapalenie skóry [łojotokowe zapalenie skóry objawy [łojotokowe zapalenie skóry leczenie

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach