45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Likwidujemy oponkę, czyli jak spalić tłuszcz z brzucha?

płaski brzuchpłaski brzuch

Otyłość brzuszna jest jednym z najczęściej występujących problemów wśród osób borykających się z lekką lub większą nadwagą. Wbrew pozorom, tłuszczu z brzucha nie zrzucimy dzięki ćwiczeniom właśnie na tę partię ciała – niezbędne będą za to ćwiczenia angażujące wszystkie mięśnie, czyli przede wszystkim kardio. Nasze ciało zostało zaprogramowane na spalanie tłuszczu z całości, a nie z wybranych partii, dlatego właśnie tak ważny jest wybór odpowiedniego typu aktywności fizycznej.

  • Jak pozbyć się oponki na brzuchu?

  • Czy ćwiczenia cardio spalają tłuszcz?

Największym sprzymierzeńcem spalania tłuszczu jest…tlen. To właśnie dzięki odpowiednim ćwiczeniom aerobowym, czyli tlenowym szybciej zrzucamy wagę. Utlenianie całego organizmu ma kluczową rolę w likwidowaniu tkanki tłuszczowej. Brzuszki i szóstka Weidera nie będą więc przynosić żadnych efektów poza powstawaniem mięśni pod tkanką tłuszczową, która  pozostanie nienaruszona.

Pamiętajmy, że w miarę ćwiczeń, jako pierwsza likwidowana jest tkanka tłuszczowa z ramion i nóg, a dopiero  na samym końcu spala się brzuch. Dzieje się tak jednak tylko u kobiet, zaś u mężczyzn jest odwrotnie.

Nie ma co wierzyć w diety cud, które gwarantują płaski brzuch – do spalenia tłuszczu niezbędny jest ruch. Ani brzuszki, ani nic innego nie doprowadzi do zlikwidowania oponki na brzuchu bez odpowiednich ćwiczeń kardio. Dlatego w spalaniu brzucha najważniejsza jest wytrwałość, zawzięcie i regularność.

  • Wykonuj ćwiczenia kardio, czyli wszystkie te, które przyspieszają oddech i powodują szybszy przepływ krwi. Odpowiednia będzie jazda na rowerze, pływanie, bieganie, czy aerobik, a nawet taniec. Ważne, żeby ruch angażował całe ciało i powodował zmęczenie.
  • Jedz mniej cukru i tłuszczu, które są głównym powodem powstania oponki. Jest to jedno z większych poświęceń, zwłaszcza, gdy dotychczas zajadaliśmy się batonikami i pizzą. Rezygnacja z przyzwyczajeń może stanowić największy problem i przeszkodę, jednak jest to próba do pokonania – wystarczy zastąpić niezdrowe i tłuste jedzenie jego zdrowszą wersją. „Przestawienie się” zajmuje najczęściej kilka tygodni, jednak później wchodzi w nawyk i staje się codziennością. Jedz jak najwięcej warzyw i owoców – wiele z nich przyspiesza spalanie tłuszczu!
  • Bądź cierpliwy. Mało co przychodzi szybko i łatwo, a już na pewno nie zrzucenie na wadze. Wymaga to cierpliwości i wytrwałości w postanowieniach, choć nie raz poczujesz chęć złamania zasad. Warto motywować się jednak wyobrażeniem przyszłej sylwetki i przypominać sobie, jak uciążliwe jest posiadanie zbędnej tkanki tłuszczowej.
  • Gdy już spalisz tłuszcz, nie spoczywaj na laurach. Do tego niezbędne będzie utrzymanie diety i wykonywanie brzuszków, które poprawią wygląd tej partii ciała i utrzymują ją w dobrym stanie.
  • Masuj brzuch. Głaskanie, ocieranie i ugniatanie są sposobami na ujędrnienie, jednak powinny być wykonywane regularnie. Rób to w wolnej chwili, podczas kąpieli lub wcierania balsamu do ciała (który również poprawi wizualnie kondycję skóry).
odchudzanie spalanie tłuszczu jak szybko schudnąć tłuszcz na brzuchu odchudzanie brzucha sposób na płaski brzuch
Komentarze
Dodano: 20 Czerwiec 2016
Autor: Jolka'
Ocena:
Spalanie tłuszczu z brzucha to nie lada wyzwanie, powodzenia.
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach