45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Lifting twarzy od A do Z. Jak działa? Jakie daje efekty?

Lifting twarzy od A do Z. Jak działa? Jakie daje efekty?Lifting twarzy od A do Z. Jak działa? Jakie daje efekty?

W życiu każdej kobiety pojawia się taki czas, że patrzenie w lustro i wykonywanie codziennych rytuałów upiększających nie przynosi już takiej radości i satysfakcji jak dawniej. Coraz częściej za to przy okazji tego typu zabiegów pojawia się w głowie irytująca myśl: "jeszcze jedna zmarszczka".

Każdej z nas trudno jest pogodzić się nie tylko z upływem czasu, ale też ze śladami, jaki zostawia on na naszych twarzach. Właśnie dlatego wciąż szukamy coraz lepszych kremów i kupujemy nowe specyfiki o unowocześnionych innowacyjnych formułach, których producenci obiecują nam, że dzięki nim nasza twarz będzie wyglądała o dziesięć lat młodziej. Niestety, zwykle okazuje się, że to tylko marketingowe sztuczki, a my nie odczuwamy obiecanych efektów.

  • Czym jest lifting twarzy?

  • Na czym polega lifting?

W końcu wpadamy na pomysł, żeby poddać się zabiegowi liftingu twarzy. Z reguły jednak bardzo szybko go odrzucamy, gdyż po prostu się go boimy i uważamy, że nie jest on dla nas. Czy słusznie?

W tym artykule pomożemy przybliżyć szczegóły zabiegu liftingu, oraz pokażemy jak on przebiega i jakie daje efekty.

Czym jest lifting twarzy i jak przebiega taki zabieg?

Podczas zabiegu liftingu twarzy chirurg plastyczny wykonuje specjalne nacięcia w miejscu czaszki, które porastają włosy, bądź też powyżej linii włosów, a także przed uchem, w okolicy skroniowej. Następnie łączy oba te nacięcia.

Kolejnym, kluczowym etapem face liftingu jest naciągnięcie skóry twarzy i usunięcie jej nadmiaru. W końcowej fazie następuje zamknięcie powstałej rany za pomocą szwów i zszywek skóry.

Zastosowanie takiej procedury daje spektakularne efekty w postaci usunięcia zmarszczek, oraz bruzd nosowo-wargowych, a także napięcia opadającej na policzkach skóry. Oprócz tego lifting twarzy doskonale wygładza skórę czoła i skroni, a także podnosi opadające brwi.

Zabieg ten mogą stosować osoby już po 30 roku życia. Mitem jest stwierdzenie, że lifting twarzy przeznaczony jest tylko dla kobiet. Coraz częściej decydują się na niego także mężczyźni. Dzieję się tak dlatego, że daje on fenomenalne efekty i pozwala odmłodzić twarz nawet o 10 lat.

Cała procedura podczas liftingu twarzy może zostać przeprowadzona zarówno w znieczuleniu ogólnym, czyli pod narkozą, jak również miejscowym.

Jak się przygotować do zabiegu liftingu twarzy?

Zabieg liftingu twarzy wiąże się z interwencją chirurgiczną, dlatego też przed przystąpieniem do niego, każdy, kto się na niego decyduje musi przejść specjalistyczne badania, a także odpowiednio się do niego przygotować.

Jeśli zdecydujemy się na zabieg liftingu twarzy należy koniecznie wykonać morfologię krwi, a także oznaczyć czas jej krzepnięcia. Konieczne jest również zaszczepienie się przeciw żółtaczce typu B. Jeśli chcemy przejść zabieg pod narkozą, musimy również uzyskać wynik jonogramu, oraz wykonać badanie EKG.

Musimy również pamiętać, by co najmniej dwa tygodnie przed planowanym liftingiem nie przyjmować żadnych preparatów zawierających kwas acetylosalicylowy, takich jak aspiryna, gdyż znacząco utrudniają one proces krzepnięcia krwi.

Warto jednak przyjmować duże ilości witaminy C, gdyż działa ona uszczelniająco na naczynia krwionośne i wzmaga krzepliwość krwi.

Jeśli zabieg, na który się decydujemy będzie przeprowadzony w znieczuleniu ogólnym, to 6 godzin przed nim nie możemy spożywać żadnych posiłków, ani palić papierosów. Bezpośrednio przed zabiegiem musimy dokładnie oczyścić twarz z makijażu, a także zdjąć wszelkie metalowe ozdoby.

Ile czasu trwa rekonwalescencja po zabiegu liftingu?

W ogromnej większości przypadków, do normalnego funkcjonowania możemy wróć już po okresie od 3 do 5 dni po zabiegu. Musimy jednak pamiętać, by przez dwa tygodnie nosić na twarzy specjalną maskę, która pomoże lepiej zagoić się ranom i utrwalić efekty liftingu twarzy.

Więcej o zabiegu liftingu twarzy dowiesz się na stronie:

http://www.aestheticmed.com.pl/pl/chirurgia-plastyczna/zabiegi/twarz/operacje-twarzy/facelifting 

odmładzanie młoda skóra lifting twarzy
Komentarze
Dodano: 20 Wrzesień 2016
Autor: Monika
Ocena:
A czy skuteczne są te drogie kremy z efektem liftingu? Próbowała któraś stosować?
Odpowiedź
Dodano: 18 Lipiec 2016
Autor: Martyna
Ocena:
Ja noszę się z zamiarem zrobienia liftingu, ale nie do końca mam odwagę na ten krok.
Odpowiedź
Dodano: 06 Czerwiec 2016
Autor: Patrycja
Ocena:
Uważam, że lifting twarzy jest zbędny jeśli skóra jest odpowiednio pielęgnowana. Jestem po 30 stosuję jedynie maseczki i to różne, nie jakie droższe ale zwykłe, dobrze oczyszczam skórę, nakładam niewiele kremu i bardzo skąpy makijaż. Jak do tej pory nie mam ani jednej zmarszczki...
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach