45 411 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 979 produktów w 209 kategoriach

Libido u kobiety – zwiększ ochotę na seks dzięki naturalnym metodom!

Libido u kobiety – zwiększ ochotę na seks dzięki naturalnym metodom!Libido u kobiety – zwiększ ochotę na seks dzięki naturalnym metodom!

Obniżenie popędu seksualnego jest problemem dotyczącym zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Choć przyczyny mogą być zróżnicowane, od niewłaściwej diety po zaburzenia hormonalne, czy zwykłe obniżenie nastroju, gdy brak ochoty na seks trwa zbyt długo – trzeba działać. Oczywiście często pierwsze skrzypce przy niskim libido grają aspekty psychiczne, a więc problemy w związku lub nadmierny stres, jednak można z tym walczyć dzięki naturalnym metodom i bez stosowania szkodliwej chemii!

  • Jak zwiększyć kobiece libido?

  • Jaie są przyczyny spadku libido?

Niezależnie od tego, jaki mamy temperament, seks stanowi ważny aspekt życia każdego człowieka. Udane życie seksualne ma wpływ na nasze ogólne samopoczucie, a regularne stosunki poprawiają nastrój i sygnalizują, że w związku wszystko gra. Jest również doskonałym sposobem na rozładowanie stresu, co również niweluje ryzyko kłótni i konfliktów między partnerami. Właśnie dlatego, nawet jeśli nie czujemy się najgorzej ze swoim niskim libido, trzeba pamiętać o drugiej stronie, która może odczuwać z tego powodu frustrację. Na szczęście istnieją naturalne, proste sposoby na zwiększenie seksualnego apetytu!

Łykaj witaminy i porządnie się wysypiaj

Nawet naukowcy dowiedli, że człowiek niewyspany „nie może”. Wypoczęty organizm ma większe szanse na udane życie seksualne, niż ten, który męczy się z bezsennością lub kiepskiej jakości snem. Dlatego, aby poczuć pożądanie na nowo musisz się wysypiać! Najlepszy jest twardy, regularny sen, dlatego zadbaj o odpowiednie przewietrzenie pokoju przed położeniem się spać. Poczytaj coś w łóżku, wypij szklankę ciepłego mleka – przygotuj ciało na odpoczynek! Unikaj częstego picia kawy, mocnej herbaty, a także przeglądania facebooka i zabawy telefonem przed pójściem spać. Korzystanie z internetu przed snem powoduje rozbudzenie, twój mózg jest ustawiony na przetwarzanie informacji, co prowokuje do rozmyślań i jednocześnie utrudnia zasypianie.

Oprócz tego, zadbaj o uzupełnienie witamin. Ich niedobór powoduje nie tylko spadek energii, ale także obniża libido. Dlatego wzbogać swój jadłospis w produkty zawierające witaminy A, C, E, B oraz kwasy omega-3. Znajdziesz je w owocach, warzywach i rybach, albo możesz postawić na suplementy witaminowe dostępne w aptekach. Pamiętaj jednak, że nie zastąpią one zdrowej i zbilansowanej diety.

Zacznij się ruszać!

Regularny wysiłek fizyczny to jeden z lepszych sposobów na zwiększenie ochoty na seks. Nie dość, że twoje ciało będzie wyglądać korzystniej (jeśli masz nadwagę - połącz ruch z dietą), co poprawi twoją samoocenę, to w dodatku zadziała na inne procesy zachodzące w organizmie. Aktywność fizyczna powoduje wydzielanie dopaminy, która zwiększa wydzielanie hormonów odpowiedzialnych za libido. Co więcej, gdy ćwiczymy, wydzielają się endorfiny nazywane „hormonami szczęścia”.

Rób to często i na różne sposoby

Im częściej uprawiasz seks, tym większą masz na niego ochotę. Wstrzemięźliwość nie jest tutaj twoim sprzymierzeńcem. Tak samo jak z odzwyczajaniem się od słodyczy, tak również w przypadku seksu – po jakimś czasie, im dłużej sobie odmawiasz, tym mniej o nich myślisz, a ochota maleje. Nie dopuść, aby twoje życie seksualne utknęło w martwym punkcie. Jeśli do sypialni wkradła się nuda, spróbujcie urozmaicić łóżkowe igraszki – wypróbujcie nową pozycję, kup sobie seksowną bieliznę, zastosujcie żele i preparaty na podwyższenie libido, albo wykorzystajcie fantazyjne gadżety. Nie bój się próbować – a z pewnością zyska na tym twój związek i samopoczucie!

libido popęd seksualny seks brak ochoty na seks jak zwiększyć ochotę na seks libido u kobiet sposoby na podwyższenie libido naturalne sposoby na libido leki na poprawę libido
Komentarze
Dodano: 18 Lipiec 2016
Autor: Patryk
Ocena:
Moja żona jest w sypialni leniuchem i zawsze to ja muszę podejmować inicjatywę. To frustrujące.
Odpowiedź
Dodano: 26 Maj 2016
Autor: Gośka
Ocena:
Zgadzam się, że im dłuższa abstynencja, tym mniejsza ochota. Mieliśmy z mężem kilkumiesięczny kryzys w związku, mało nie rozpadło się nasze wspólne życie i rzeczywiście, jak się pogodziliśmy, nie bardzo miałam na niego ochotę, mąż wręcz przeciwnie.
Odpowiedź
Dodano: 07 Marzec 2016
Autor: Aneta
Ocena:
Zazwyczaj sposoby na podwyższenie libido to różne tabletki, nie wiedziałam szczerze mówiąc że niewyspanie czy tym bardziej wstrzemięźliwość może powodować brak ochoty na seks.
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 411 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 979 produktów w 209 kategoriach