45 287 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 978 produktów w 209 kategoriach

Libido kobiety a cykl menstruacyjny. Zobacz, jak zmienia się nastrój kobiety!

Libido kobiety a cykl menstruacyjny. Zobacz, jak zmienia się nastrój kobiety!Libido kobiety a cykl menstruacyjny. Zobacz, jak zmienia się nastrój kobiety!

Mężczyźni wydają się zawsze gotowi do zbliżeń. Niestety inaczej rzecz ta ma się u kobiet, których nastrój, emocje i ciało nie pozwalają na zbliżenia w niektórych dniach cyklu. Oczywiście są wyjątki, a każda kobieta inaczej reaguje na zmiany hormonalne zachodzące w jej ciele w ciągu miesiąca. Warto jednak poznać ogólne skutki oddziaływania hormonów na samopoczucie i libido kobiet. Może to przynieść wiele zaskakujących odpowiedzi!

  • Co to jest libido?

  • Jak zmienia się nastrój kobiecie?

Kiedy kobiety mają ochotę na zbliżenia?

Największą ochotę na seks kobiety mają podczas okresu owulacji, parę dni przed i po tym okresie. Dzieje się tak ze względu na to, że to właśnie w tym okresie kobieta jest płodna. Płodność wyznacza okresy chęci i braku chęci do zbliżeń. Być może właśnie ten fakt wpływa na samopoczucie kobiety i jej zainteresowanie płcią przeciwną w tym czasie. Wpływa na to również fakt, że w okresie owulacji kobieta wygląda najkorzystniej. Stężenia hormonów układają się w ten sposób, że skóra zostaje wygładzona, nie posiada niedoskonałości, włosy stają się grube i lśniące, w organizmie znajduje się mniej wody niż np. w czasie przed miesiączką, a z tego względu kobieta czuje się znacznie atrakcyjniejsza fizycznie.

Miesiączka a libido

Cykl kobiety liczy się od pierwszego dnia wystąpienia krwawienia. W tym czasie rejestruje się najmniejsze stężenia estrogenu i progesteronu. Niski poziom hormonów koreluje z mniejszym libido i odczuwaniem nawet niechęci do podejmowania jakiegokolwiek zbliżenia. Kobiety oczekują wtedy bardziej od swoich partnerów ciepła i wsparcia, lubią się przytulać, czuć bliskość – lecz tylko tyle.

Przed owulacją a po miesiączce

Najlepszym okresem do zainicjowania zbliżenia jest czas zaraz po miesiączce a przed i w trakcie owulacji. Powoli zwiększa się poziom estrogenu, a progesteron pozostaje na niskim poziomie. Kobieta „ożywa”, staje się bardziej energiczna, pełna życia i optymizmu. Podwyższa się w tym okresie w kobiecym organizmie również poziom testosteronu odpowiedzialnego za odczuwane libido oraz poziom DHEA – hormonu miłości. Największe stężenia tych hormonów rejestruje się w dziesiątym dniu cyklu – jest to więc dla kobiety moment, w którym libido jest najwyższe, a kobieta odczuwa silny popęd płciowy i patrzy na mężczyznę bardziej przyjaznym okiem.

Wyjątki potwierdzają reguły

  • U niespełna 1/3 kobiet nie zawsze działają mechanizmy przedstawione powyżej, dzieje się tak ze względu na indywidualne przeżycia oraz różnice w budowie kobiecych organizmów
  • Co ciekawe, u niespełna 4,5% kobiet największa ochota na zbliżenia paradoksalnie pojawia się w okresie miesiączki
potencja libido popęd seksualny seks cykl menstruacyjny libido kobiety

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 287 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 978 produktów w 209 kategoriach