45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Libido – co to jest?

para w łóżku_libidopara w łóżku_libido

Produkty pobudzające libido to jedna z najprężniej rozwijających się gałęzi suplementów. Mało kto jednak wie, co faktycznie kryje się za pojęciem libido, jak o nie dbać, jak je wspomagać a także skąd wziął się ten termin.

Libido to inaczej mówiąc psychiczny pociąg seksualny czyli ochota na seks. A dlaczego natura wyposażyła nas w taki „wspomagacz” potencji? Powód jest prosty. Jednym z podstawowych biologicznych zadań człowieka ma być rozmnażanie się. Bez libido byłaby to tylko wymuszona, mechaniczna czynność pozbawiona przyjemności. Dzięki temu, że traktujemy seks jako coś przyjemnego, jesteśmy bardziej chętni go uprawiać. To właśnie libido sprawia, że obcy sobie ludzie są w stanie uprawiać seks po krótkiej znajomości lub że para ma ochotę kopulować na stole, niewygodnej podłodze czy trawie.

  • Co to jest libido?

  • Jak zwiększyć libido?

Freud i Jung

Termin libido pochodzi od twórcy psychoterapii Zygmunta Freuda, który opracował jego definicję i użył go po raz pierwszy. Jego zdaniem libido jest energią życiową, a na drugim biegunie znajduje się destrukcyjna energia „tanatos”.Zdaniem Freuda libido to coś naturalnego i całym swoim zachowaniem dążymy (czy też powinniśmy dążyć) do jego zaspokojenia. To normy społeczne, oczekiwania i zwyczaje sprawiają, że się powstrzymujemy, tworząc wewnętrzny konflikt. Z kolei Karl Gustaw Jung twierdził, że libido to cała energia psychiczna. Jego zdaniem kto nie ma satysfakcjonującego życia erotycznego, nie może też być zadowolony na innych polach.

Wszystko przez seks

Rzeczywiście, niezaspokojone libido to jeden z bardziej powszechnych i jednocześnie brzemiennych w skutkach stanów. Często słyszymy nawet, że „świat kręci się wokół seksu” i odnosi się to właśnie do faktu, że libido decyduje o wielu naszych działaniach, nawet tych, których sobie nie uświadamiamy. Dobór partnera to kwestia pobudzania libido przez daną osobę. Nawet reklamy wiedzą, że ochota na seks to najpotężniejsza siła, i dlatego nawet do reklam samochodów, czekoladek, alkoholu czy kosmetyków próbują wtrącać seksualne skojarzenia, które pobudzą nas i skłonią do zakupu.

Jeśli nasze libido jest niskie, możemy pobudzać je na różne sposoby. Jednym z nich są afrodyzjaki, które mogą rozgrzać organizm i zwiększyć ochotę na seks. Z drugiej jednak strony istnieje wiele czynników, które działają obniżająco na libido. Należą do nich stres, przemęczenie, używki i niewłaściwa dieta.

libido sex popęd płciowy tabletki na potencję dla kobiet
Komentarze
Dodano: 20 Październik 2015
Autor: Tadek
Ocena:
Jak kobita nie chce to co zrobić ???
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach