45 387 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 979 produktów w 209 kategoriach

Krwawnik - pogromca bakterii i nie tylko

Krwawnik - pogromca bakterii i nie tylkoKrwawnik - pogromca bakterii i nie tylko

Ziele krwawnika to jedno z najstarszych ziół, którego cudowne właściwości udowodnili naukowcy. Było ulubiona rośliną już Achillesa. Jak mówi legenda stosował ją do przemywania ran w czasie walki. Łacińska nazwa pochodzi właśnie od imienia tego wojownika: Achillea millefolium.

Roślinka wygląda na bardzo delikatną i wątłą, a kryje w sobie bogactwo naturalnego dobra dla zdrowia. Jest pogromcą tego co najgorsze dla organizmu między innymi bakterii.
Kwiaty krwawnika są białe lub różowe. Mają bardzo aromatyczny zapach, gorzkie w smaku. Krwawnik rośnie na miedzach, suchych łąkach i pastwiskach.
Jego właściwości lecznicze to cudowna wręcz apteczka złotych sposobów na nasze dolegliwości.

 • Na co krwawnik?

 • Jakie działanie ma krwawnik?

Jakie zastosowanie ma krwawnik?

 • Bardzo ważną funkcję spełnia krwawnik w lecznictwie z innymi ziołami; wspomaga wydzielanie substancji zdrowotnych przez inne rośliny w procesie terapii.
 • Jest pogromcą bakterii, działa niszcząco na wszelkie infekcje i stany zapalne tego typu; od przeziębień aż po schorzenia bakteryjne przewodu pokarmowe.
 • Stosowany w przypadku trudno gojących się ran, oparzeń i owrzodzeń.
 • Skutecznie pomaga leczyć żylaki, zmniejsza obrzęk i niewydolność żylną.
 • Leczy liszaje, trądzik.
 • Działa bardzo mocno rokurczowo na macicę, żołądek , jelita i drogi żółciowe.
 • Przyśpiesza przemianę materii, oczyszcza organizm z toksyn.
 • Zapobiega tworzeniu się kamieni w nerkach.
 • Leczy stany zapalne gardła i krtani.
 • Dzięki zawartości witaminy A i azulenu jest idealnym środkiem kosmetycznym do pielęgnacji cery tłustej.
 • Wypicie szklanki gorącego naparu z krwawnika pomoże w zwalczeniu migreny, a regularne picie herbatki może zapobiec nawet jej nawrotom
 • Herbatka z krwawnika pomaga także kobietom w okresie menopauzy; wycisza, uspokaja, koji nerwy, niweluje uderzenia gorąca i kołatanie serca.
 • Ziele krwawnika dzięki swojej wielkiej antybakteryjnej mocy jest również składnikiem wielu płynów do higieny intymnej dla kobiet, zapobiega infekcjom i stanom zapalnym.

Krwawnik jest również wykorzystywany do leczenia alergicznego kataru siennego i innych przykrych dolegliwości na tle alergicznym
Najnowsze badania rewolucjonizują postęp w leczeniu niektórych bardzo poważnych chorób. Udowodniono bowiem, że krwawnik wpływa pozytywnie na przebieg stwardnienia rozsianego i innych chorób kręgosłupa. Poparto naukowymi tezami informację, że właśnie ta roślina dobroczynnie wpływa na pracę rdzenia kręgowego, poprzez stymulację komórek i aktualizację procesów we krwi.
Jak każde zioło i w przypadku krwawnika nie może on być stosowany przez kobiety w ciąży i w okresie laktacji. Duże dawki mogą powodować alergie i ból głowy.

Zwalczanie bakterii, dbanie o urodę, zapobieganie i leczenie dla osób wrażliwych na zmiany pogody to naprawdę duży wachlarz plusów. Stanowi zachętę by wypróbować to zioło i dodać go do naszego codziennego zielnika na każdą prawie dolegliwość.

leczenie przeziębienia krwawnik przeciwbakteryjne zioła pielęgnacja cery tłustej
Komentarze
Dodano: 15 Lipiec 2016
Autor: dagmara
Ocena:
mój syn ma własnie ranę na nodze po wypadku na rowerze, która bardzo źle się goi, może spróbuję tego zioła, jak takie dobre
Odpowiedź
Dodano: 07 Lipiec 2016
Autor: Krostek
Ocena:
Słyszałam gdzieś o krwawniku na trądzik. Nie do końca w to wierzę, ale preparaty ze sklepu, a nawet z apteki nie bardzo mi pomagają więc może jednak spróbuję tej metody.
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 387 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 979 produktów w 209 kategoriach