43 618 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 873 produktów w 207 kategoriach

Krew a nadciśnienie tętnicze

Krew a nadciśnienie tętniczeKrew a nadciśnienie tętnicze

Przywiązując dużą uwagę do naszego zdrowia, warto poszerzyć swoją wiedzę na temat elementów, z których nasze ciało jest zbudowane. Bardzo duże znaczenie dla jego ogólnego funkcjonowania ma na przykład krew.

Czym jest krew?

Krew jest podstawowym płynem ustrojowym organizmu człowieka, który stanowi element tkanki łącznej. Składa się z osocza oraz erytrocytów, trombocytów i leukocytów. Krew płynie przez naczynia tętnicze i żyły, dotleniając i odżywiając wszystkie komórki oraz oczyszczając ciało np. z dwutlenku węgla. Jest pompowana przez serce przez cały czas – również podczas snu.

Jakie dolegliwości związane z układem krwionośnym są wśród nas najpowszechniejsze?

Krew jest głównym elementem układu krwionośnego. Ma przez to bardzo istotny wpływ na powstawanie różnych chorób sercowo-naczyniowych. Które z nich są najpopularniejsze? Jakie zagrożenia ze sobą niosą?

Bardzo często występującą dolegliwością u osób dorosłych jest anemia, która jeśli nie jest leczona, to stanowi duże zagrożenie dla naszego zdrowia. Sprawia, że organizm nie funkcjonuje prawidłowo, przez co czujemy się przemęczeni. Inną, równie często występującą chorobą związaną z układem krwionośnym jest nadciśnienie tętnicze, które stanowi istotne zagrożenie dla prawidłowego funkcjonowania nie tylko naszego serca, ale również wielu innych organów.

Jeśli zastanawiasz się, co warto wiedzieć o nadciśnieniu tętniczym, to przede wszystkim musisz zwrócić uwagę na to, do jakich konsekwencji doprowadza, jeśli nie jest leczone. Przede wszystkim może spowodować wystąpienie udaru mózgu, co jest już istotnym zagrożeniem dla naszego życia. Dodatkowo nieleczone nadciśnienie uszkadza serce, mózg oraz nerki. Ma też bardzo zły wpływ na wzrok. Powoduje zawały serca, miażdżycę oraz znacząco skraca życie. Przyjmuje się, że nieleczone nadciśnienie tętnicze doprowadza do tego, że ludzie umierają nawet o 15 lat za wcześnie.

Chcesz wiedzieć więcej na ten temat? Jeśli tak, to koniecznie przeczytaj artykuł na https://dietadlaserca.pl/artykuly/styl_zycia/nadcisnienie-tetnicze/

nadciśnienie tętnicze

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 43 618 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 873 produktów w 207 kategoriach