45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Kosmetyczny zestaw ratunkowy przyszłych mam!

Kosmetyczny zestaw ratunkowy przyszłych mam!Kosmetyczny zestaw ratunkowy przyszłych mam!

Ciąża to szalony czas ciągłych przemian. To czas oczekiwania na niezwykłe wydarzenie jakim są narodziny dziecka. Zanim jednak zmiany obejmą twój styl życia i odcisną piętno na sposobie myślenia, przede wszystkim zmieni się twoje ciało. Co należy zrobić, aby jak najlepiej zadbać o skórę w czasie ciąży. Jakich kosmetyków należy używać, co nowego wprowadzić do pielęgnacji, a jakich środków na pewno musisz unikać.

  • Jakie kosmetyki używać w ciąży?

  • Jak radzić sobie z rozstępami w ciąży?

Znane jest powiedzenie, że kobieta w ciąży promienieje. W większości przypadków tak rzeczywiście jest. Odpowiedzialne są za to hormony, które powodują istną rewolucję w ciele przyszłej mamy. Wyższy niż zazwyczaj poziom estrogenu powoduje, że skóra staje się bardziej świetlista i gładka. Cera wyraźnie się poprawia, ale i staje się bardziej przesuszona i wrażliwa. Zmiany są tak liczne jak liczna jest liczba kobiet w ciąży, mają one charakter indywidualny. Niektóre szczęściary nie muszą wprowadzać żadnych zmian, ponieważ ich prezent w postaci świetnych genów załatwia wszystko. Większość jednak przyszłych mam sama musi się zatroszczyć o to by skóra była dostatecznie pielęgnowana.

Wraz z rosnącym brzuchem, skóra ulega ciągłemu naciąganiu, dlatego ważne jest aby dobrze ją uelastycznić, by nie doszło do powstania rozstępów. Dlatego tak ważne jest dobranie odpowiedniego kremu już na początku ciąży a nawet wcześniej.  Krem przeciw rozstępom wzmocni włókna kolagenowe w skórze, spowoduje lepsze uelastycznienie skóry, co zwiększy jej możliwości rozciągania. Dobry krem przeciw rozstępom pozwoli nie dopuścić do ich powstania, a jeśli już się pojawią, zmniejszy ich liczbę. Aby działanie kremu było jak najbardziej skuteczne używaj go dwa razy dziennie, masując kolistymi ruchami miejsca narażone na wystąpienie rozstępów. Szczególnie delikatnie masuj brzuch.

Szpecące zmiany w postaci rozstępów nie dotyczą tylko brzucha czy pośladków, mogą wystąpić również na piersiach. Następny preparat w jaki warto zainwestować w tym okresie to krem do biustu. Rosnące piersi przygotowują się do roli jaką przyjdzie im odegrać w najbliższych miesiącach, skóra na nich także za szybko się rozciąga. Jeśli chcesz aby skóra na piersiach po okresie ciąży i karmienia powróciła do dawnego wyglądu, aby piersi nie uległy spłaszczeniu wybierz krem przeznaczony specjalnie do pielęgnacji biustu dla kobiet w ciąży. Wzmocni on skórę, zwiększy jej elastyczność i da szansę na bezpieczne rozciąganie.

Także twoja skóra na twarzy wymaga szczególnego zainteresowania, jest ona teraz bardziej podatna na szkodliwe promieniowanie promieni słonecznych co może prowadzić do powstania nieestetycznych przebarwień. Poszukaj kremu do skóry wrażliwej z wysokim filtrem przeciwsłonecznym. Ważne by preparat był fotostabilny czyli taki, który zachowuje swoje właściwości przez długi czas. Dobry krem jest polisą dla twojej cery, która z powodu wzmożonej działalności hormonów jest teraz szczególnie podatna na powstawanie przebarwień. Co czwarta przyszła mama walczy z tą przypadłością.

Ważne jest także nawilżanie skóry ciała. Hormony, które szaleją w twoim organizmie powodują wysuszanie skóry poprzez osłabienie pracy gruczołów łojowych. Wcieraj balsam w miejsca których nie smarujesz kremem na rozstępy: kolana, łokcie, przedramiona. Zmiany hormonalne wpływają również na intensywność pocenia się. Możesz używać antyperspiranta, pomoże on zahamować wydzielanie potu.

Przy wyborze wszystkim potrzebnych ci kosmetyków kieruj się kilkoma zasadami. Nie musisz kupować całej linii kosmetyków przeznaczonych dla przyszłych mam, nie wszystko od razu będzie ci potrzebne. Kieruj się stanem swojej skóry. Wypróbuj kilka i wybierz ten, który najbardziej ci odpowiada. Kobiety w ciąży mają bardzo czuły węch, inaczej niż przed ciążą reagują na zapachy. Im mniej zapachu wydziela kosmetyk tym lepiej. Czytaj składy na etykietkach. Najbezpieczniejsze kosmetyki to te przeznaczone dla kobiet w ciąży, nie zawierają substancji dla nich szkodliwych. Najważniejsze co możesz zrobić to obserwować własne ciało i wychodzić naprzeciw swoim potrzebom.

pielęgnacja skóry rozstępy nawilżanie skóry kosmetyki w ciąży
Komentarze
Dodano: 29 Czerwiec 2016
Autor: Hania
Ocena:
Do pielęgnacji brzucha w ciąży polecam oliwkę w żelu, doskonale nawilża i zapobiega rozstępom.
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach