43 632 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 873 produktów w 207 kategoriach

Podobne produkty

Korony ceramiczne - dlaczego warto?

Korony ceramiczne - dlaczego warto?Korony ceramiczne - dlaczego warto?
Utrata zęba, nawet częściowa, to trudna sytuacja dla pacjenta. Wynika to z faktu, że taka utrata powoduje nie tylko utratę części funkcjonalności szczęki, ale także jego estetykę. To spory problem, dlatego za wszelką cenę wielu pacjentów stara się znaleźć rozwiązanie, które jak najszybciej przywróci ich uśmiech w stopniu zbliżonym do naturalnego.
 

Na szczęście, aktualny rozwój stomatologii pozwala na skorzystanie z rozwiązań, które są niemalże nie do odróżnienia od naturalnych zębów. Takim rozwiązaniem są między innymi korony protetyczne, pozwalające na odbudowę mocno uszkodzonych zębów. Korony protetyczne stosuje się także w przypadku leczenia implantologicznego. 

Jeśli twój ząb uległ uszkodzeniu, dowiedz się, dlaczego warto jest skorzystać między innymi z koron ceramicznych. 

Estetyka koron ceramicznych

Korony pełnoceramiczne to stosunkowo nowe rozwiązanie z zakresu protetyki stomatologicznej. Wykonuje się je z tlenku cyrkonu - materiału, który jest powszechnie stosowany w stomatologii. Ich zalety są widoczne gołym okiem - estetyka tego rozwiązania jest niesamowicie zadowalająca.

Korony pełnoceramiczne są wizualnie zbliżone do naturalnego zęba. Mają one zbliżoną przezierność do naturalnych zębów, przez co na pierwszy rzut oka ciężko jest stwierdzić, czy mamy od czynienia z koroną naturalną, czy też protetyczną.

Dodatkowo, w przypadku koron ceramicznych, jej kolor może zostać dopasowany do pozostałego uzębienia, dlatego też pacjent, który zdecyduje się na korony ceramiczne, zawsze uzyska pozytywny efekt estetyczny.

Funkcjonalność koron ceramicznych

Kwestia funkcjonalności koron ceramicznych jest również istotna, gdyż wielu pacjentów właśnie ten aspekt motywuje do zrekonstruowania swojego uzębienia. Braki w uzębieniu mogą utrudniać wymowę, powodować wady zgryzu, utrudniać przeżuwanie i nie tylko. Z tego powodu, każde ukruszenie należy zrekonstruować.

Korony ceramiczne są wyjątkowo wytrzymałe, przez co można korzystać z ich dobrodziejstw nawet przez 20 lat. Wytrzymałość materiału przekłada się na komfort użytkowania, gdyż z tego względu nie musimy martwić się, czy spożywanie posiłków będąc posiadaczem takiej korony będzie ryzykowne. Odpowiadamy - nie będzie! 

Dodatkowo, korony ceramiczne są biokompatybilne, przez co nie stanowią jakiegokolwiek obciążenia dla organizmu. Pacjenci, którzy decydują się na korony ceramiczne, w dużej mierze są z nich zadowoleni. 

Czy planujesz dokonać rekonstrukcji uzębienia z pomocą koron ceramicznych? Jeśli tak, zapraszamy do gabinetu http://www.medens.pl/korony-lava/

korony cermiczne braki w uzębieniu funkcjonalność koron cermicznych korony lava

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 43 632 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 873 produktów w 207 kategoriach