45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Kobiece a męskie libido?

Kobiece a męskie libido?Kobiece a męskie libido?

W dzisiejszych czasach wiemy już, że tak samo, jak kobieta może lubić często uprawiać seks i zmieniać partnerów, tak samo mężczyzna może nie mieć ochoty na seks. Są jednak pewne ogólne zasady, jakimi kieruje się męskie i kobiece libido. Warto je poznać, by lepiej dogadywać się w związku i czerpać większą przyjemność z seksu.

  • Jak wygląda męskie libido?

  • Czy nastrój ma znaczenie?

W przypadku mężczyzn do uruchomienia myśli o seksie często wystarczy drobny impuls – myśl, zdjęcie czy widok kobiety na ulicy. Wielu panów ma ochotę „rzucić się: na swoją partnerkę tuż po wstaniu z łóżka czy od razu po przyjściu z pracy. Wynika to z faktu, że męskie libido każe mężczyźnie zaspokoić popęd seksualny w najszybszy z możliwych sposobów. Stąd dla panów nie zawsze liczy się to gdzie i jak będą uprawiali seks a bardziej liczy się sam fakt współżycia. Statystycznie mężczyźni są w stanie uzyskać satysfakcję seksualną w ciągu kilku minut a niekiedy kilku sekund. Dla większości kobiet to stanowczo za krótko, by cokolwiek mogło wyjść z intymnego spotkania.

Nastrój ma znaczenie

W przypadku kobiet libido opiera się bardziej na emocjach, a mniej na fizjologii. Widać to w podejściu dwóch płci do pornografii. Panowie potrzebują kilkusekundowego filmu, by osiągnąć zadowolenie, podczas gdy kobietom potrzeba dłuższej, bardziej rozbudowanej historii, która ma szansę je wciągnąć i zaciekawić. Liczy się dla nich podejście partnera do partnerki, miejsce w którym uprawiają seks, ich stroje, nastrój czy muzyka a także stopień prawdopodobieństwa, jaki wiąże się z widzianym w filmie scenariuszem. Dlatego dla części pań uwielbiane przez ich partnerów filmy, w których hydraulik "rzuca się" na obcą kobietę, która otwiera mu drzwi, są nie do przyjęcia. To właśnie na tym tle często dochodzi między płciami do nieporozumień w łóżku, bo panowie nie zdają sobie sprawy, że taki drobiazg jak światło, nieprzemyślane słowo lub brzydka pościel mogą zabić u kobiety ochotę na seks.

Bądźmy blisko

Panie mają przy tym większą potrzebę bliskości. Najistotniejsze jest to, z kim będą w łóżku a do osiągnięcia satysfakcji często nie potrzeba im zmieniania pozycji czy gadżetów a jedynie romantyczna atmosfera. Nie oznacza to, że zadowolą się monotonią. Jednak dla większości kobiet nastrój może być ważniejszy, niż erotyczne zabawki. Tym czasem mężczyźni to wzrokowcy, których libido pobudzić może sam widok nagiego ciała partnerki, szpilek, bielizny czy erotycznego gadżetu.

 

potencja libido seks kobieta mężczyzna popęd płciowy jak zwiekszyc potencje u kobiet

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach