45 752 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 003 produktów w 209 kategoriach

Kłopotliwy stosunek, czyli gdy seks nie sprawia przyjemności.

Kłopotliwy stosunek, czyli gdy seks nie sprawia przyjemności.Kłopotliwy stosunek, czyli gdy seks nie sprawia przyjemności.

Unikasz zbliżenia, każdy stosunek sprawia, że czujesz dyskomfort? Ból, pieczenie, swędzenie, bolesny ucisk, wszystko to sprawia, że przyjemność mogąca płynąć z udanego stosunku odchodzi na dalszy plan. Dlaczego tak się dzieje, co jest przyczyną tych kłopotów? Jak sobie z nimi radzić mi jak skutecznie je eliminować, by seks na nowo stał się radosnym spotkaniem dwojga?

  • Jak radzić sobie z pieczeniem?

  • Jak radzić sobie z suchością pochwy?

Jakie dolegliwości powodują, że seks przestaje być przyjemnością?

W tym przypadku wymówką nie jest osławiony ból głowy, chodzi o całkiem realne dolegliwości, wywołujące nieprzyjemne odczucia podczas seksu. Przyczyn tej sytuacji może być wiele i nie wszystkie muszą być związane ze stanem zdrowia. Często zdarza się, że współżycie przebiegało w sposób bardzo intensywny. Na następny dzień jesteś obolała a wejście do pochwy jest otarte i nadwrażliwe. Mięśnie okolic krocza zostały nadwyrężone. W tej sytuacji czeka cię kilkudniowa abstynencja i wszystko wróci do normy.

Na co najczęściej skarżą się kobiety?

Suchość w pochwie podczas stosunku. Za poziom nawilżenia pochwy odpowiedzialna jest bezwonna i bezbarwna wydzielina, która wydziela się w różnej ilości w zależności od dnia cyklu lub wieku kobiety.  Zbyt mała ilość wydzieliny sprawia, że podczas seksu czujemy się niekomfortowo. Dolegliwość ta może być przejściowa i jest spowodowana zmianami hormonalnymi w organizmie kobiety lub stosowanymi lekami. Sucha pochwa bardziej jest narażona na podrażnienia i otarcia, co może prowadzić do infekcji.

Jak sobie poradzić? – można zacząć stosować środki nawilżające dostępne na rynku lub zacząć terapię lekami.

Lecz hemoroidy

Powodem nieprzyjemnych odczuć podczas stosunku często są różnego rodzaju infekcje, które niszczą pożyteczne bakterie zachowujące w pochwie kwaśne środowisko. Stan ten może zostać zachwiany przez stosowanie antybiotyków, irygacje, czy nawet długotrwały stres. Bardzo ważna jest także higiena okolic intymnych, nieleczone hemoroidy, zainfekowane mogą być powodem bólu w czasie stosunku.

Jak sobie poradzić?

Zanim ponownie rozpoczniesz współżycie wylecz infekcję. Dotyczy to również twojego partnera. Jeśli zażywasz antybiotyki postaraj się również stosować leki osłonowe zawierające probiotyki. Dbaj szczególnie o higienę.

Zmiany guzkowe, zrosty…

Różnorakie zmiany w obrębie narządów rodnych takie jak mięśniaki, guzki, torbiele, czy blizny po nacięciu krocza w czasie porodu mogą powodować ból.

Jak sobie pomóc?

Najszybszym rozwiązaniem jest dobranie optymalnej pozycji. Przeważnie jednak jest to rozwiązanie czasowe. W zależności od diagnozy lekarz zastosuje odpowiednie leczenie polegające na zastosowaniu odpowiednich leków lub przeprowadzeniu zabiegu.

Kłopoty z układem moczowym?

Pieczenie, świąd nasilające się po współżyciu mogą być objawem zapalenia pęcherza i cewki moczowej. Ta dolegliwość częściej dotyczy kobiet często uprawiających seks. W czasie stosunku bakterie z okolic odbytu dużo łatwiej przenieść w okolice blisko położonej cewki moczowej.

Jak sobie poradzić?

W celu zakwaszenia moczu stosuj witaminę C, dużo pij, co spowoduje częstsze oddawanie moczu i niezaleganie go w pęcherzu. Zastosuj skuteczne i dostępne tabletki na zapalenie pęcherza. W przypadku braku poprawy po kilku dniach udaj się do lekarza.

infekcje hemoroidy stosunek seks zapalenie pęcherza

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 752 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 003 produktów w 209 kategoriach