45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Kilka przyjemności dla mocnego serca. Sprawdź czego sobie nie odmawiać?!

Kilka przyjemności dla mocnego serca. Sprawdź czego sobie nie odmawiać?!Kilka przyjemności dla mocnego serca. Sprawdź czego sobie nie odmawiać?!

O serce należy dbać codziennie na różne sposoby. Przy tym należy pamiętać, że niekoniecznie muszą one być nieprzyjemne dla nas. Mogą po nie sięgnąć osoby młode, którym choroby serca wydają się odległe, oraz osoby starsze, które wiedzą, co to problem z sercem.

 • Jak dbać o serce?

 • Jak działa zielona herbata?

 • Pamiętaj o 3 herbatach w ciągu dnia.
  Wskazana tutaj jest herbata zielona, która zbawiennie wpływa na cały organizm, w tym również na serce. Według przeprowadzonych badań, osoby pijące zieloną herbatę częściej są o 75% mniej narażeni na śmierć z powodu chorób układu krążenia niż osoby, które jej nie piją lub piją w małych ilościach. Optymalna ilość filiżanek w ciągu dnia powinna wynieść 3, aby uzyskać odpowiedni efekt.
  Jeżeli chodzi o herbatę czarną tutaj aż tak znacznych wyników, jednak wypijanie od 3 do 6 filiżanek tej herbaty, również obniża ryzyko wystąpienia choroby układu krążenia.
 • Szampan i truskawki? Poproszę.
  Duża zawartość owoców i warzyw w diecie wspomoże walkę z wysokim poziomem „złego” cholesterolu, czyli tzw. LDL. Do najsmaczniejszych i najbardziej skutecznych owoców obniżających właśnie poziom LDL należą truskawki. Do nich bardzo dobrze pasuje lampka szampana, która działa podobnie jak czerwone wino – chroni serce.
 • Cotygodniowe wyprawy na dyskotekę.
  Taniec jest aktywnością, która jest wskazana dla serca. Jeżeli tańczymy regularnie (lub ćwiczymy aerobik) obniżymy ciśnienie krwi, poziom złego cholesterolu oraz zmniejszymy częstotliwość skurczów. Jeżeli obniżymy wspomniane wskaźniki, ryzyko zachorowania na choroby serca, zdecydowanie zmaleje.
 • Uprawiaj seks.
  Uprawianie seksu zbawiennie wpływa na cały organizm, ale korzysta najwięcej nasze serce. Kochanie się minimum trzy razy w ciągu tygodnia pozwoli nam obniżyć ryzyko zawału oraz udaru aż o połowę.
 • Słuchaj ulubionej muzyki.
  Słuchanie muzyki i jej wpływ na nasz układ krwionośny zostało naukowe zbadane – jeżeli słuchamy muzyki, której nie lubimy, nasze naczynia krwionośne zwężają się a ciśnienie krwi i tętno wzrastają. Odwrotnie działa muzyka, którą lubimy – jej słuchanie ma zbawienny wpływ na kondycję naszego serca i ciśnienie.
 • Zakochaj się.
  Od lat wiadomo, że osoby szczęśliwe i zakochane żyją dłużej. A jeżeli ktoś jest zakochany – jest również szczęśliwy, dlatego najlepiej dla naszego serca znaleźć ukochaną lub ukochanego. Dzięki temu obniżymy ciśnienie krwi i poprawimy kondycję naszych naczyń krwionośnych. Ponadto, podczas przytulania się w organizmie wydziela się hormon przywiązania, czyli oksytocyna. Jej wysoki poziom obniża ciśnienie o około 10% niż u osób, które nie lubią przytulania.
 • Gorzka czekolada.
  Zaleca się codziennie zjadać około 100 g czekolady gorzkiej. Inne czekolady nie przyniosą nam takich efektów jak czekolada ciemna, którą możemy jeść gdy zachce się nam czegoś słodkiego. Zawiera ona dużo przeciwutleniaczy i jednocześnie mało cukru. Aby obniżyć ciśnienie krwi czekoladą, wybierajmy taką, która ma minimalnie 65% kakao w składzie.
serce problemy z sercem zdrowe serce jak dbać o serce serce kobiety

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach