43 632 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 873 produktów w 207 kategoriach

Podobne produkty

Kiedy warto kupić ciśnieniomierz?

kiedywartokupiccisnieniomierz1 (1)kiedywartokupiccisnieniomierz1 (1)

Szybkie tempo życia we współczesnym świecie powoduje, że coraz częściej, niezależnie od naszego wieku jesteśmy narażeni na różne przykre dolegliwości. Jedną z nich jest nadciśnienie tętnicze, które według badań stanowi większe zagrożenie dla życia niż palenie tytoniu i złe odżywianie. W kontroli ciśnienia niezawodny jest ciśnieniomierz. Warto wiedzieć, kiedy w niego zainwestować i jaki model wybrać.

Ciśnieniomierz dla zdrowia

Ciśnieniomierz kojarzy nam się zazwyczaj z odsłuchowym urządzeniem, z którym spotykamy się u lekarza. Jednak dzięki nowoczesnej technologii wielu z nas może już dokonywać pomiarów ciśnienia samodzielnie, w domowym zaciszu. Wszystko dzięki elektronicznym, w pełni automatycznym aparatom, które mierzą ciśnienie bazując na pomiarze pulsującego falowania tętnicy (tak zwaną metodą oscylometryczną). Dzielimy je na ciśnieniomierze naramienne i nadgarstkowe.

Pierwsze z nich są uznawane za powszechniejsze i dokładniejsze. Z kolei ciśnieniomierze nadgarstkowe wybierane są ze względu na łatwiejszą obsługę i większą funkcjonalność. Ciśnieniomierze te polecane są osobom przed pięćdziesiątym rokiem życia i tym, którzy ze względu na nadwagę, mogliby mieć problem z nałożeniem urządzenia naramiennego. Mnogość modeli zarówno jednego, jak i drugiego rodzaju pozwala na wybór aparatu najlepiej dobranego do własnych potrzeb.

Czas na ciśnieniomierz

Kiedy warto kupić ciśnieniomierz? Przede wszystkim wtedy, gdy zaczynamy odczuwać symptomy zaburzeń prawidłowego ciśnienia tętniczego. Mogą to być np. intensywne i nawracające bóle głowy lub wzmożone reakcje na zmianę warunków atmosferycznych. Aparat ciśnieniowy przyda się również wtedy, gdy zaczynamy brać leki na obniżenie ciśnienia. Dzięki niemu możemy bowiem na bieżąco prowadzić pomiary i szybko zareagować w sytuacji, w której medykamenty przestają działać. Jest to o tyle ważne, że zbyt wysokie ciśnienie może stanowić przyczynę niewydolności serca, prowadzić do zawału, udaru lub niewydolności nerek.

Najważniejsze funkcje

Istnieje szereg cech, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze ciśnieniomierza. Pierwszym z nich jest wyświetlacz. Warto, by był on duży i czytelny, co ma kluczowe znaczenie, zwłaszcza jeśli z aparatu ma korzystać osoba starsza. Dobrze, gdy wybrany model jest w stanie oprócz pomiarów pokazać informacje o arytmii serca, źle założonym rękawie czy konieczności powtórzenia badania. Kolejną ważną cechą jest mankiet. Od jego szerokości zależy precyzja pomiaru ciśnienia. Standardowa szerokość oscyluje między 20 a 32 cm, ale na rynku można dostać również aparaty o mankiecie szerszym niż 32 cm, przeznaczone dla osób z rozbudowanymi ramionami lub większą masą ciała. Wybierając ciśnieniomierz, postarajmy się by miał on funkcję zapamiętywania wykonanych pomiarów.

To praktyczne rozwiązanie, zwłaszcza dla osób, które codziennie kontrolują swoje ciśnienie i dla których istotną informacją będzie średnia wartość pomiarów. Niektóre modele mogą zapamiętywać wyniki dwóch różnych osób, co świetnie sprawdza się, gdy z urządzenia korzysta np. małżeństwo. Ostatnim parametrem, na który warto zwrócić uwagę, jest zasilanie. Ciśnieniomierz może być zasilany bateriami typu AA lub AAA, a także zasilaniem sieciowym. Druga opcja jest rekomendowana, gdy z aparatu korzysta się codziennie. Zasilacz może, ale nie musi być sprzedawany razem z urządzeniem.

Dla osób, które bardzo skrupulatnie dbają o zdrowie, przeznaczone są ciśnieniomierze z dodatkowymi funkcjami, takimi jak wspomniane już wykrywanie arytmii, sygnalizowanie błędów w pomiarze czy alarmowanie o konieczności powtórzenia badania.

ciśnieniomierz ciśnieniomierz zastosowanie ciśnieniomierz zakup

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 43 632 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 873 produktów w 207 kategoriach