45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Joga - poznaj magiczny świat ćwieczeń i diety, która pomoże ci schudnąć.

Joga - poznaj magiczny świat ćwieczeń i diety, która pomoże  ci schudnąć.Joga - poznaj magiczny świat ćwieczeń i diety, która pomoże ci schudnąć.

Joga z roku na rok przekonuje do siebie coraz więcej zwolenników. Nie tylko ma na celu przywrócenie równowagi psychicznej i fizycznej ale także bardzo dobrze rzeźbi sylwetkę. Choć joga nie należy do stricte odchudzających ćwiczeń to jej uprawianie wspomaga pracę metabolizmu i pracę mięśni przez co możemy osiągnąć szczupłą figurę . Jak joga działa na nasze ciało i co to jest dieta jogina?

  • Co to jest joga?

  • Czy joga odchudza?

Trenerzy jogi osiągniętą smukłą sylwetkę nazywają „pozytywnym skutkiem ubocznym”, bo przecież joga przede wszystkim zajmuje się naszym umysłem i ciałem ale w sensie osiągnięcia stanu wyciszenia i uspokojenia. Jednak skupiając się na ćwiczeniach i racjonalnej diecie możemy zrzucić kilka kilogramów i usprawnić nasze ciało.
Wystarczy też zapytać się fanów jogi i spojrzeć na ich sylwetki. Na pewno w większości znajdziemy tam osoby odchudzone i szczupłe.

W jaki sposób joga wspiera proces odchudzania?

Panuje przekonanie, że joga jest nudna i mało wymagająca. Jest to nieprawda. Podczas wykonywania asanów (pozycje jogi) możemy spalić kalorie i nawet oczyścić organizm z toksyn. Regularne ćwiczenia poprawiają kondycję ciała, które zużywa wówczas dużo energii, a w zamian otrzymując jeszcze większą moc w postaci sił witalnych. Seanse jogi pozwalają na odbudowę mięśni i ścięgien, a efekty rozciągania odczuwamy zawsze następnego dnia. Przyzwyczajamy więc organizm do szybszej pracy metabolizmu, a jego sprawność jest podstawą do utrzymania odpowiedniej wagi ciała. Pozycje, które proponuje joga mają za zadanie wydłużyć, wzmocnić i uelastycznić mięśnie, skutecznie modelując sylwetkę.

Praktykując jogę ćwiczymy w sobie silną wolę. To od niej zależy w jakim stopniu osiągniemy zamierzony cel, a w odchudzaniu najczęściej to z nią mamy największy problem. Każde pojedyncze ćwiczenie angażuje ciało i umysł do pracy i konsekwencji w działaniu. Dzięki jodze rozwijamy swoją świadomość.

Dieta jogina.

Joga skupia się na dostarczeniu ciału witalności i energii. Taka również powinna być nasza dieta. Podstawą dobrej diety według filozofii jogi jest jedzenie świeże i naturalne - „mentalnie czyste”. Z czego więc powinno się składać takie pożywienie, które oczyszcza ciało i umysł ?

Oto kilka rad:

  1. Wybieraj produkty nie modyfikowane genetycznie, te bez sztucznych barwników i konserwantów.
  2. Jedz jak najmniej przetworzonych pokarmów, wybieraj te surowe lub gotowane na parze.
  3. Staraj się spożywać dania o regularnych porach. Nie podjadaj między posiłkami!
  4. Nie przesadzaj z ilością jedzenia, nie przejadaj się i musisz jeść do samego końca aż poczujesz pełną sytość w żołądku. Zostaw w nim trochę miejsca.
  5. Jedz spokojnie, delektuj się jedzeniem. Szybko spożywane posiłki wolniej się trawią.

 

odchudzanie dieta ciało ćwiczenia joga umysł

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach