45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Jesteś alergikiem? Sprawdź na co uważać w najbliższym miesiącu?

Jesteś alergikiem? Sprawdź na co uważać  w najbliższym miesiącu?Jesteś alergikiem? Sprawdź na co uważać w najbliższym miesiącu?

Jesień nie jest dla alergików przychylną porą roku, chociaż mogłoby się wydawać, że to właśnie teraz alergicy mogą odetchnąć z ulgą. Z końcem lata powinny się skończyć problemy z pyleniem traw czy kwitnięciem kwiatów. Nic jednak bardziej mylnego! Jesień również jest dla alergików czasem niekorzystnym. A dlaczego? O tym poniżej!

  • Jakie są objawy alergii?

  • Co to jest alergia?

 

Objawy jesiennych alergii

  • Złe samopoczucie, częste przeziębienia, objawy innych chorób, podobnych do grypy
  • Kaszel, w szczególnie występowanie kaszlu suchego
  • Alergiczny katar i nieżyt nosa

Alergia w czasie jesieni. Dlaczego?

Objawy alergii mogą się zaostrzyć właśnie w trakcie jesieni ze względu na sposób naszego życia. Na dworze robi się coraz zimniej, a w domach jest jednak coraz cieplej – zaczyna się sezon grzewczy. Na każdym kroku czyhają na nas również infekcje i wirusy, które obniżają odporność organizmu, który to zaczyna od nowa walczyć z toczącą z nim wojnę alergią.

Często w okresie jesiennym dochodzi również do zaostrzenia objawów astmy, szczególnie u dzieci i ludzi pracujących w dużych skupiskach, gdzie łatwiej o zachorowanie.

Alergie jesienne to te, których objawy pojawiają się w domu

Alergia podczas jesieni objawia się przede wszystkim w domu. Mamy wtedy większą styczność z bytującymi w domach i pomieszczeniach roztoczami, ale również z pleśnią. Przede wszystkim to właśnie dlatego objawy alergiczne nasilają się właśnie w czasie jesieni.

Alergie jesienne związane są również z linieniem psów i kotów. Spędzając więcej czasu w domach i mieszkaniach mamy większą styczność z sierścią zwierząt, która również może powodować objawy alergii.

Zaostrzenie objawów alergii

  • Najbardziej narażeni na zaostrzenie objawów alergii jesienią są posiadacze zwierząt domowych;
  • Częściej alergie jesienne spotykają również osoby uczulone na alergeny powietrznopochodne np. na roztocza kurzu domowego;
  • Ciężej w okresie jesiennym będą sobie radzić również osoby chore na astmę, lub takie, w których rodzinie występuje astma, ponieważ zawsze będzie istnieć ryzyko zachorowania.

Alergia jesienią: domowe porządki!

Domowe, regularne porządki mogą zahamować powstawanie i zaostrzanie jesiennych alergii. Wystarczy bardzo dokładnie sprzątać mieszkanie choć raz na tydzień. W przypadku posiadania zwierząt domowych, warto wyczesywać je specjalnymi furminatorami, które ograniczają gubienie przez zwierzęta sierści. Dzięki temu i dzięki stosowaniu odpowiednich leków i stałej kontroli swojego zdrowia, jesienne alergie nie będą już więcej żadnym zagrożeniem!

alergia alergia na roztocza kaszel alergiczny jesienna alergia prognoza dla alergików

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach