45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Jedz zdrowo dla lepszej koncentracji! 4 produkty na polepszenie pamięci

Jedz zdrowo dla lepszej koncentracji! 4 produkty na polepszenie pamięciJedz zdrowo dla lepszej koncentracji! 4 produkty na polepszenie pamięci

Ciągle o czymś zapominasz? A może próbujesz się uczyć, ale wciąż przeszkadzają ci w tym kłopoty z koncentracją? Czas zajrzeć do lodówki! To nie żarty – odpowiednia dieta może zdziałać cuda dla twojej pamięci. Istnieje jedzenie, które nie tylko odżywi twoje ciało, ale i usprawni umysł. Dowiedz się, co powinieneś jeść, aby na dobre zapomnieć o kłopotach z zapominaniem!

Roztargnienie i stres najszybciej wyleczysz odpoczynkiem. Gdy w grę wchodzą dodatkowo problemy z pamięcią i zebraniem myśli, oprócz relaksu konieczne jest wprowadzenie właściwej diety. Twój układ nerwowy potrzebuje odpowiedniego paliwa w postaci składników odżywczych, aby poprawnie funkcjonować. Zaniedbanie prawidłowego odżywiania może więc prowadzić do problemów z zapamiętywaniem. Gdy niewłaściwie się odżywiasz gorzej pracuje twój mózg, trudniej jest ci znaleźć energię i częściej miewasz zły humor. Najbardziej właściwym sposobem odżywiania jest zjadanie od 4 do 5 posiłków dziennie, co zapewni ci energię o każdej porze dnia.

  • Jakie produkty polepszają pamięć?

  • Czy jajka wpływają na naszą pamięć?

  1. Ryby – zjadaj przynajmniej dwa lub trzy razy w tygodniu ryby morskie. Są one jednym z najlepszych źródeł tłuszczów omega-3, które stanowią składnik błony komórkowej neuronów, są potrzebne do wytwarzania neuroprzekaźników, a także budują mózg. Co więcej, kwasy omega-3 wspomagają wydzielanie serotoniny, które wprawia nas w dobry nastrój. Najlepsze jest jednak to, że według naukowców dieta bogata w omega-3 obniża ryzyko Alzheimera i demencji. Omega-3 znajdziesz także w oliwie, oleju lnianym i rzepakowym.
  2. Zboże i pieczywo – to bogate źródło węglowodanów, które są najlepszym paliwem dla mózgu. W diecie wzmacniającej układ nerwowy, każdy posiłek powinien zawierać do wyboru: 2-3 łyżki kaszy lub makaronu, 2 średnie ziemniaki, 2 cienkie kromki pieczywa, albo 4 łyżki muesli. Powoli podniesie to poziom cukru we krwi, co wpłynie korzystnie na mózg, gdyż gdy jesteśmy głodni – wolniej myślimy.
  3. Mięso – również wędliny oraz porcja mięsa ma pozytywny wpływ na procesy myślowe. Niedobór znajdującej się w nich witaminy PP jest przyczyną osłabienia pamięci, problemów z kojarzeniem i skupieniem uwagi oraz bezsenności. Poza tym, mięso jest źródłem białka, które jest wykorzystywane do wytwarzania enzymów i tkanki mózgowej. Mięso poprawia też ukrwienie mózgu, dzięki czemu może on bardzo intensywnie pracować.
  4. Jajka – jeśli masz problem z cholesterolem, ogranicz się do 1 lub 2 na tydzień, jeśli nie – zjadaj nawet od 3 do 4 tygodniowo. Najcenniejsze w jajku jest żółtko, które zawiera lecytynę będącą jednym z najważniejszych fosfolipidów. Dzięki temu składnikowi usprawniamy działanie układu nerwowego, poprawiamy sobie pamięć i przyspieszamy funkcjonowanie mózgu.
pamięć i koncentracja pamięć koncentracja problem z koncentracją jak poprawić pamieć jak polepszyć pamięć sposoby na szybkie uczenie się sposoby na zapamiętywanie dieta na lepszą pamięć problemy z pamięcią sposoby

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach