45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Jedz na zdrowie! Jak oczyścić płuca z nikotyny?

Jedz na zdrowie! Jak oczyścić płuca z nikotyny?Jedz na zdrowie! Jak oczyścić płuca z nikotyny?

Świadomość o szkodliwości papierosów często nie wystarcza by ostatecznie zerwać z nałogiem, brak nam silnej woli, bądź zwyczajnie nie wyobrażamy sobie kawy bez porannego dymka.

Na szczęście możesz już dziś zmodyfikować nieco dietę by szkodliwość dla zdrowia z palenia była niższa.

Dlaczego oczyszczanie ze skutków palenia jest tak istotne?

Nikotyna jest w rzeczywistości silną toksyną, która wywiera niekorzystny wpływ na system nerwowy. Od chwili zaciągnięcia się dymkiem papierosowym w osiem sekund trafia do naszego mózgu. Po tym czasie następuje wyrzut adrenaliny uśmierza odczucia związane z bólem czy głodem, jednakże przyśpiesza oddech i tętno, a także prowadzi do wzrostu ciśnienia krwi. O ile niewielkie ilości nikotyny dostarczanej każdego dnia blokują działanie kilkudziesięciu enzymów, w większych dawkach zaprowadza szkodliwe zmiany w układzie nerwowym. W najgorszym razie przedawkowanie nikotyny grozi śmiercią, możliwe są także halucynacje, drgawki i omdlenia. W porównaniu z wieloma narkotykami toksyczność nikotyny jest znacznie większa.

Kryptoksantyna a kukurydza i pomarańcze

Pomarańcze są bogate w kryptoksantynę, która odpowiada za ich kolor. Ten barwnik roślinny ogranicza prawdopodobieństwo zachorowania np. na raka płuc. Również kukurydza zawiera przeciwutleniacz zwany beta-kryptoksantyną, czyli naturalny przeciwutleniacz należący do karotenoidów. Kryptoksantyna w obu przypadkach, pozwala zapobiegać uszkodzeniom komórek organizmu wynikającym z niewłaściwej diety, szkodliwego wpływu promieni słonecznych, a także szkodom zachodzącym wskutek palenia papierosów.

  • Jak oczyścić płuca z nikotyny?

  • Jakie właściwości mają orzechy brazylijskie?

Selen z orzechów brazylijskich

Codzienna porcja orzechów brazylijskich pozwoli dostarczyć wartościowego selenu, posiadającego działanie przeciwutleniające. Selen poza działaniem przeciwnowotworowym, zapobiega przedwczesnemu starzeniu się organizmu, wywiera dobroczynne efekty dla tarczycy, serca czy wątroby, a także na płodność. Dla zapewnienia optymalnego poziomu selenu, warto spożywać rośliny strączkowe i słonecznik.

Pokrzywa na detoks

Obecny w imbirze beta-karoten i witamina C słyną z właściwości przeciwnowotworowych. Ponieważ pokrzywa umożliwia oczyszczenie organizmu z toksyn, warto jako codzienny nawyk wprowadzić spożywanie naparu z jej suszu.

Imbir działa na kilka sposobów dla dróg oddechowych

Do zadań imbiru należy nie tylko oczyszczanie dróg oddechowych czy rozgrzewanie płuc, ale też usprawnienie oddychania, poprzez rozkurcz oskrzeli. Niwelowanie stanów zapalnych, korzystnie wpływa na zapobieganie nowotworom. Tym bardziej warto plasterek imbiru dodać do herbaty.

Co powiesz na herbatkę z igieł sosny?

Igliwie sosny wspomaga proces odtruwania organizmu ze szkodliwych substancji. Prócz tego pozwala łagodnie udrożnić drogi oddechowe. Wpływają na organizm przeciwzapalnie i antybakteryjnie, ponieważ zawierają witaminę C. Zaleca się naparem z igieł sosny płukać jamę ustną i gardło.

Cebula, żeby zapobiec prawdziwym powodom do płaczu

Nasz wykaz produktów roślinnych wspomagających oczyszczanie organizmu z toksyn i zanieczyszczeń, na które narażamy się oddając papierosowemu nałogowi jest cebula słynąca z działania przeciwnowotworowego. Zawarte w niej kwercetyny uchodzą za jedne z najskuteczniejszych odkrytych do dziś antyoksydantów.

nikotyna oczyszczanie płuc wpływ nikotyny na płuca jak oczyścić płuca z nikotyny papierosy a płuca jak zmniejszyć konsekwencje palenia papierosów ochrona przed rakiem

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach