45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Jazda na rowerze to same korzyści dla zdrowia! Przekonaj się jakie.

Jazda na rowerze to same korzyści dla zdrowia! Przekonaj się jakie.Jazda na rowerze to same korzyści dla zdrowia! Przekonaj się jakie.

Zgrabna sylwetka, jędrna skóra i zrzucenie kilku zbędnych kilogramów. Jazda na rowerze zapewni ci osiągnięcie tych celów. W czasie jazdy aktywujesz do pracy cały układ mięśniowy dlatego staraj się wyciągać rower z domu najlepiej 3 razy w tygodniu.

  • Jakie są zalety jazdy na rowerze?

  • Czy jazda na rowerze poprawia kondycję?

Zalety jazdy na rowerze.

Największą korzyść z jazdy na rowerze mają nogi. Od stóp poprzez łydki, a kończąc na udach. Jeśli jeździmy na rowerze regularnie ale potrafimy odpowiednio dawkować sobie treningi, nogi stają się zgrabniejsze i smuklejsze.
Odnośnie górnych partii ciała, rower wzmacnia biodra, mięśnie brzucha i kręgosłup. Jeśli masz zwiotczałe, słabo rozciągnięte mięśnie jazda na rowerze jest świetnym sposobem aby to zmienić – ukształtować i dodać im sprężystości.
Podczas jazdy pracują także mięśnie kończyn górnych, co prawda nie w tak intensywnym stopniu jak nogi. Wzmożoną pracę mają ręce zwłaszcza na nierównym terenie gdyż muszą utrzymać kierownicę. W ten sposób podnosimy sprawność rąk i je wzmacniamy.
Rower ma również pozytywny wpływ na kręgosłup. Dlatego bardzo ważne jest prawidłowe ustawienie siodełka i kierownicy. Jeżeli kierownicę ustawimy zbyt nisko, pod koniec jazdy możemy odczuwać ból pleców. Nachylając się zbyt nisko niepotrzebnie obciążamy kręgosłup, gdyż cały ciężar przechodzi wtedy na siodełko.

Wzmocnione płuca, wzmocnione serce.

Jazda na rowerze to rewelacyjny sposób na prawidłowe funkcjonowanie płuc i serca. Wysiłek wspomaga lepszą wentylację nie tylko układu oddechowego ale całego organizmu. Wspomaga pracę serca poprzez rosnącą ilość jego uderzeń na minutę. Krew w tym czasie rozpoczyna swoją szybszą wędrówkę po organizmie dostarczając mu więcej tlenu. Dzięki aktywności zwiększa się nasza wydolność ale też wzrasta energia, która pozytywnie wpływa na stan naszego samopoczucia.
Jazda na rowerze jest bardzo dobrym sposobem na żylaki. Podczas rowerowego treningu zwiększa się przepływ krwi i jednocześnie pracują mięśnie co przeciwdziała powstawaniu zakrzepów w żyłach.

Zgrabna sylwetka i piękna skóra.

Rower to świetny sposób na odchudzanie. Jeżdżąc wolno spalamy ok. 300 kcal w ciągu godziny, średnie tempo jazdy to utrata kalorii rzędu 450. Jeżdżąc szybko spalamy nawet 600 kalorii w godzinę. Tyle samo ile zajmuje godzinny bieg czy chodzenie po schodach.
Ruch jest wskazany nawet osobom mającym problemy ze zdrowiem. W przypadku kłopotów z sercem jazda na rowerze jest absolutnie bezpieczna, a wręcz zalecana przez lekarzy, gdyż nie obciąża organizmu. Można jechać sobie wolno, spokojnie, w swoim tempie, jednocześnie pompując krew do serca i dotleniając organizm.
Rower to też lepsze ujędrnienie skóry, a to za sprawą walki z cellulitem. Nieestetyczna pomarańczowa skórka pojawia się głównie na udach, pośladkach, brzuchu. Jak już wiemy jazda na rowerze kształtuje bardziej dolne partie ciała. Tak więc rower jest idealnym sposobem na pobycie się cellulitu i tkanki tłuszczowej. Systematyczna jazda sprawia, że z czasem skóra nabiera jędrności i elastyczności, a wszelkie niedoskonałości stają się mniej widoczne.
Znacznie poprawia się też stan naszej cery, a to za sprawą lepszej wentylacji organizmu. Jeżdżąc w słoneczne, ciepłe dni, buzia staje się zdrowsza i bardziej promienna.

 

serce mięśnie kręgosłup aktywność fizyczna zdrowie sylwetka jazda na rowerze
Komentarze
Dodano: 15 Maj 2016
Autor: Paulina
Ocena:
No i super, u mnie sezon rowerowy już w pełni i cieszę się, że wreszcie mogę pojeździć, bo zimą strasznie mi tego brakowało.
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach