45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Jaka postać leku na zgagę jest najbardziej godna polecenia?

Jaka postać leku na zgagę jest najbardziej godna polecenia?Jaka postać leku na zgagę jest najbardziej godna polecenia?

Producenci leków bardzo dbają o to, by nie tylko były one skuteczne, ale też, by ich zażywanie było dla konsumentów jak najbardziej atrakcyjne. Dotyczy to nie tylko witamin dla dzieci, które miewają postać nawet żelek, ale także leków na zgagę, które w sprzedaży znaleźć można w bardzo różnych formach.

Jakie leki na zgagę są dostępne?

Oczywiście najbardziej podstawową formą wszelkich leków są tabletki do połykania, które mogą mieć różne wielkości i kształty. Takie też środki na zgagę można znaleźć w większej części przypadków. Zwykle przy tym nie trzeba kłopotać się, że ich połykanie będzie problemem nawet dla osób, które niespecjalnie lubią to robić, gdyż producenci dbają, by tabletki te były niewielkie, czasem też mają specjalny kształt ułatwiający ich przełykanie. Alternatywą dla takich klasycznych środków są leki na zgagę, które mają postać tabletek do ssania, zwykle o przyjemnym smaku. Może się wydawać, że ich zażywanie jest bardzo wygodne w specjalnych okolicznościach, gdy nie ma możliwości popicia tabletki przeznaczonej do połykania.

Czasami też lekarstwa na objawy zgagi dostępne są w formie proszków do sporządzania roztworów. To także może być bardzo atrakcyjne dla osób, które nie lubią przełykać tabletek, często też wydaje się, że rozpuszczona postać tabletki jest szybciej wchłaniana przez organizm, gdyż nie trzeba czekać, aż tabletka rozpuści się w jelitach. Jest to jednak mało znaczące, ponieważ soki trawienne bardzo szybko radzą sobie z rozpuszczaniem tabletek. Który zatem z tych środków najlepiej będzie wybrać? 

Kwestia wygody czy skuteczności?

Niektórzy zapewne uznają, że klasyczna postać leków na zgagę, czyli tabletki do połykania, jest mniej wygodna niż tabletki do ssania, warto jednak zwrócić uwagę na pewną kwestię. Leki mające przystępną formę tabletek do ssania, jak i do rozpuszczania, są znacznie słabsze w działaniu, o czym świadczy fakt, że trzeba je, według zaleceń producenta, stosować kilka razy w ciągu doby, czasem nawet, gdy zgaga jest silna, trzeba po nie sięgać bardzo często. Może się więc okazać, że ich stosowanie wcale nie jest takie wygodne, a wręcz przeciwnie – bardzo uciążliwe, zwłaszcza w niektórych przypadkach, szczególnie gdy przebywa się poza domem. Znacznie lepiej będzie więc sięgnąć po tabletkę o skoncentrowanym działaniu, zawierającą dużą dawkę substancji aktywnej – lek, który wystarczy zażyć raz dziennie. Jest to też o wiele bardziej komfortowe w wyjątkowych okolicznościach, bo trudno na przykład co parę godzin sięgać po pastylkę do ssania na wyjeździe, nie mówiąc już o kłopocie związanym ze sporządzaniem roztworu w przypadku leków mających formę proszku czy tabletek musujących.

Okazuje się więc, że nowatorskie rozwiązania w tym przypadku przegrywają starcie z klasycznymi środkami, czyli tabletkami dojelitowymi, które przeznaczone są do połykania, oczywiście pod warunkiem, że sa to dobrej jakości leki, pozwalające na szybkie i skuteczne leczenie zgagi, czyli zawierające dużą dawkę substancji aktywnej usuwającej przyczynę problemu.

Czytaj więcej o zgadze na http://www.controloccontrol.pl/

zgaga leki na zgagę

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach