45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Jaka pasta do szczoteczki sonicznej?

Jaka pasta do szczoteczki sonicznej?Jaka pasta do szczoteczki sonicznej?

Każdy posiadacz elektrycznej szczoteczki do zębów na pewno zadał sobie to pytanie - jaką pastę wybrać? Na co zwrócić uwagę? A może są specjalne pasty do szczoteczek sonicznych?

Szczoteczki soniczne pozwalają na dużo dokładniejsze mycie zębów, a w szczególności przestrzeni międzyzębowych, niż umożliwiały to zwykłe szczoteczki elektryczne. Aby skutecznie usunąć resztki pokarmu oraz rozbić płytkę nazębną powinniśmy do mycia zębów taką szczoteczką stosować odpowiednią, bezpieczną dla szkliwa zębów, pastę. Używając jakiejkolwiek szczoteczki elektrycznej powinniśmy unikać pasty, która ze względu na wysoką zawartość środków ściernych, mogłaby po prostu uszkodzić szkliwo. Szczególnie delikatna powinna być pasta do szczoteczek sonicznych, które mogą pracować nawet z częstotliwością 48000 ruchów na minutę.


Niski wskaźnik RDA, działanie oparte na kawitacji

Najlepsze w takim przypadku będą z pewnością pasty o niskim wskaźniku RDA, czyli zawierające tak dobrane środki czyszczące, że nawet przy bardzo wysokiej prędkości pracy szczoteczki, szkliwo nie jest narażone na mechaniczne uszkodzenia. Dobrym tego przykładem jest choćby pasta do szczoteczek sonicznych Seysso, w której zamiast często stosowanego w zwykłych pastach węglanu wapnia, zastosowano między innymi delikatne formy krzemionki.


Pasta do szczoteczki sonicznej opracowana w laboratoriach Seysso wykorzystuje ponadto zjawisko tzw. kawitacji. Praca szczoteczki sonicznej powoduje, że pod wpływem szybkich ruchów włosia szczoteczki, pasta do zębów z dużym przyspieszeniem wprawiana jest w ruch. Zawarte w mieszaninie wody, śliny i pasty pęcherzyki powietrza, pod wpływem zmiany ciśnienia statycznego implodują i dzięki temu nie tylko docierają w miejsca niedostępne dla normalnej szczoteczki, ale również bezpośrednio rozbijają płytkę nazębną.
Pasta SEYSSO nie zawiera parabenów ani laurosiarczanu sodu (SLS), w jej składzie nie ma też fluorku ani siarczanów. Jej działanie opiera się głównie na połączeniu wpływu hydroksyapatytu, cytrynianu cynku, azotanu potasu i ksylitolu, które w głównej mierze odpowiadają za właściwości czyszczące, wybielające i odświeżające tej pasty.


Hydroksyapatyt i azotan potasu pomogą na nadwrażliwość zębiny

Hydroksyapatyt jest najważniejszym składnikiem szkliwa zębów, które chroni zębinę przed działaniem bodźców zewnętrznych. Ubytki szkliwa bardzo często odpowiedzialne są za intensywny, nagły ból i dyskomfort, powszechnie określane jako nadwrażliwość zębiny. Odsłonięcie zębiny powoduje, że wszelkie zewnętrzne bodźce bezpośrednio pobudzają zakończenia nerwowe. Ból tym powodowany pomaga uśmierzyć zawarty w paście azotan potasu, który depolaryzuje zakończenia nerwowe i przynosi natychmiastową ulgę.


Skuteczne substancje bakteriobójcze pomagają zapobiegać stanom zapalnym

Z kolei dwa pozostałe składniki opracowanej przez Seysso formuły SMART - ksylitol i cytrynian cynku to związki o działaniu bakteriobójczym. Ksylitol, czyli cukier uzyskiwany z kory brzozy nie tylko hamuje rozwój mikroorganizmów, ale także przywraca właściwy poziom pH w jamie ustnej oraz stymuluje produkcję śliny. Również cytrynian cynku ma bezpośrednie działanie antybakteryjne. Jest to bardzo dobrze wchłaniana przez ludzki organizm organiczna sól cynku, a ten pierwiastek w dużym stopniu pomaga zapobiegać odkładaniu się płytki nazębnej i stanom zapalnym w jamie ustnej. Ksylitol i cytrynian cynku dzięki swoim właściwościom antybakteryjnym pomagają skutecznie pozbyć się nieświeżego zapachu z ust.

 

Komentarze
Dodano: 11 Październik 2016
Autor: a-d-a
Ocena:
jak zaczynałam stosować taką szczoteczkę, to na początku bardzo krwawiły mi dziąsła, faktem jest, że jest bardziej agresywna niż manualna ale i zęby doczyszcza dużo lepiej
Odpowiedź
Dodano: 12 Wrzesień 2016
Autor: Joanna
Ocena:
To do szczoteczki sonicznej trzeba wybrać inną pastę?
Odpowiedź
Dodano: 03 Wrzesień 2016
Autor: Magda
Ocena:
Już gdzieś słyszałam, że te pasty wybielające to zabójcy szkliwa. Sama używam jedynie Lacalut ze względu na problemy z dziąsłami.
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach