45 287 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 978 produktów w 209 kategoriach

Jak zachować opaleniznę na dłużej? Sprawdź 7 porad jak tego dokonać!

Jak zachować opaleniznę na dłużej? Sprawdź 7 porad jak tego dokonać!Jak zachować opaleniznę na dłużej? Sprawdź 7 porad jak tego dokonać!

Piękna opalenizna zdobywana jest czasami z wieloma wyrzeczeniami. Nie każdy uwielbia kąpiele w promieniach słońca, każdy jednak chciałby posiadać pięknie opaloną skórę. Niestety opalenizna zazwyczaj bardzo szybko „schodzi”, w zależności również od kondycji i rodzaju naszej skóry. Istnieją jednak proste sposoby na przedłużenie opalenizny, również tej niezdobytej w sposób naturalny, a opalenizny natryskowej i z solarium.

  • Czy beta karoten przedłuża opaleniznę?

  • Jak przedłużyć opaleniznę?

Jak przedłużyć opaleniznę? 7 sprawdzonych rad!

  1. Odpowiednia dieta bogata w beta-karoten: pozwala on na zachowanie opalenizny na dłużej. Poza tym chroni przed promieniami słonecznymi i szkodliwym promieniowaniem. Beta-karoten wpływa na kondycję naszej skóry, przez co utrzymuje ona opaleniznę nawet o kilka tygodni dłużej. Znajdziemy go w świeżych pomidorach, marchewce, dyni, papryce oraz w owocach takich, jak brzoskwinie czy morele.
  2. Peelingi dla skóry: tak czy nie? W przypadku naturalnej opalenizny wykonywanie peelingu jest wskazane, jako sposób na wzmocnienie opalenizny. Usunięcie martwego naskórka poprawi widoczność i kondycję skóry właściwej, przez co opalenizna będzie lepiej dostrzegalna i mocniejsza. Jeśli jednak posiadamy opaleniznę natryskową to wykonywanie peelingu jest mocno niewskazane, ponieważ może to dać efekt odwrotny: zetrzeć opaloną skórę.
  3. Nawilżanie skóry: Opalanie i promienie słoneczne znacznie wysuszają skórę, przez co staje się ona szara i matowa, a przy tym łatwo się łuszczy. Odpowiednie, codzienne nawilżanie skóry pozwoli na utrzymanie opalenizny na dłużej, ponieważ odpowiednio odżywiając i nawadniając naskórek pomożemy mu w dłuższym funkcjonowaniu.
  4. Balsam brązujący: Świetnie na opaloną skórę działają również lekko brązujące balsamy, które pomogą w utrzymaniu naturalnej opalenizny na znacznie dłużej, wzmocnią otrzymany na słońcu efekt. Mogą również wyrównać koloryt skóry opalonej nierównomiernie.
  5. Kosmetyki po opalaniu: bardzo ważne jest aby w czasie opalania używać kremów z filtrem UV. Jednak również już po opalaniu istotne jest, by sięgnąć również po preparaty po opalaniu. Pomagają one w odżywieniu skóry i zadbaniu o skórę opaloną. Przeznaczone są specjalnie do pielęgnacji skóry z opalenizną, zapobiegają jej łuszczeniu oraz niwelują wszelkie oparzenia słoneczne. Przy tym również regenerują i zmiękczają naskórek.
  6. Olejek awokado: poprawia naturalny koloryt skóry. Można znaleźć go w wielu kosmetykach przeznaczonych do pielęgnacji skóry.
  7. Pestki winogron: mają takie samo działanie, jak wymieniony powyżej olejek. Są naturalnym sposobem na poprawianie i utrwalenie kolorytu skóry.
opalenizna opalanie przedłużanie opalenizny
Komentarze
Dodano: 04 Wrzesień 2016
Autor: Aga
Ocena:
Własnie jestem świeżo po urlopie opalona i wypoczęta. Bardzo zaciekawił mnie więc ten artykuł i znalazłam tu kilka cennych porad.
Odpowiedź
Dodano: 17 Lipiec 2016
Autor: Daria
Ocena:
To jest właśnie przeznaczenie balsamu brązującego - podkreślenie opalenizny. Śmieszy mnie, jak ktoś oczekuje po nim efektu samoopalacza.
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 287 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 978 produktów w 209 kategoriach