45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Jak wzmocnić nasze rzęsy? Sprawdź czy tego próbowałaś?

Jak wzmocnić nasze rzęsy? Sprawdź czy tego próbowałaś?Jak wzmocnić nasze rzęsy? Sprawdź czy tego próbowałaś?

Przy pielęgnacji naszych włosów warto pamiętać o tym, że rzęsy też nimi są i należy im się taka sama pięlęgnacja. Co więcej, trzeba o nie dbać nawet jeszcze bardziej, gdyż narażone są one na wiele czynników, które mogą sprawić, że w konsekwencji będą bardziej osłabione i mogą zacząć wypadać. Co zrobić, aby temu zapobiec? 

Przede wszystkim nalezy je regularnie pielęgnować, a także pamiętać o kilku naczelnych zasadach. Jeżeli w naszych kosmetyczkach znajduje się zalotke, zrezygnujmy z niej jak najszybciej. Bardzo osłabia ona rzęsy, a także powoduje ich kruchość i łamliwość, co może doprowadzić do ich znacznego przerzedzenia. Kolejną rzeczą, której musimy się przyjrzeć w naszej kosmetyczce to maskara. Tak, jak inne preparaty, ma ona swój okres ważności i najczęściej jest to 6 miesięcy. O tej regule trzeba pamiętać bezwzględnie. Po tym czasie ilość bakterii zgromadzonych na szczoteczce bardzo obciąża rzęsy i doprowadza do ich osłabienia. 

  • Jak wzmocnić rzęsy?

  • Czy olejek rycynowy pomaga na rzęsy?

Kolejnym aspektem pielęgnacji jest demakijaż. Nie zapominajmy, że wodoodporne tusze szkodzą dużo bardziej, niż te zwykłe, ponieważ znacznie bardziej obciążają włoski. Usuwając tusz z rzęs pod żadnym pozorem nie nalezy ich trzeć, to doprowadza do ich nadmiernego wypadania. Najlepiej zwilżony płynem do demakijażu płatek kosmetyczny przyłożyć do oka i odczekać kilka sekund, tym sposobem pomagając preparatowi rozpuścić tusz, który później znacznie łatwiej będzie można usunąć. 

Gdy zapamiętamy te podstawy możemy pójść krok dalej i zacząć pielęgnować nasze rzęsy. Świetnym preparatem do pielęgnacji jest popularny produkt kupowany w aptekach na problemy żołądkowe- olejek rycynowy. Po jego zastosowaniu włoski stają się lekko ciemniejsze, a także bardziej gęste. Do zabiegu pielęgnacyjnego przyda nam się dokładnie umyta szczoteczka po tuszu. Należy zamoczyć ją w olejku, a następnie nałożyć preparat na rzęsy. Efekty staną się widoczne około miesiąc po rozpoczęciu kuracji, trzeba jednak pamiętać o tym, by robić to codziennie. 

Producenci firm kosmetycznych także wyszli na przeciw naszym potrzebom. Stworzone zostały specjalistyczne kosmetyki pomagające dbać o rzęsy. Są one całkowicie bezpieczne dla naszych oczu, a efekty mogą być dużo szybsze, niż w przypadku stosowania domowych sposobów. Nieważne jak, najważniejsze, żeby pamiętać o rzęsach i tak, jak o cały organizm, dbać również o nie, o czym często zapominamy.

rzęsy wzmacnianie rzęs
Komentarze
Dodano: 14 Lipiec 2016
Autor: tosia
Ocena:
używałam wielu odżywek do rzęs, ale kupne się nie sprawdziły dlatego od kilku dni używał osławionego olejku rycynowego i zobaczymy, jak się sprawdzi
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach