45 050 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 938 produktów w 209 kategoriach

Jak walczyć z bezsennością?

Jak walczyć z bezsennością?  Jak walczyć z bezsennością?
Zaburzenia snu – obejmujące nie tylko trudności z zasypianiem, ale też utrzymywaniem ciągłości snu przez całą noc – mogą mieć charakter krótkotrwały lub przewlekły. Bezsenność krótkotrwała, szczególnie o słabym nasileniu, to problem dość prosty w rozwiązaniu. Wystarczy zadbać o komfortowe warunki wypoczynku i wprowadzić do codziennej rutyny rytuały relaksacyjne, które zredukują poziom stresu – to proste, ale jakże skuteczne metody na bezsenność o charakterze epizodycznym, pojawiającą się bez widocznej przyczyny lub na skutek napięcia i niepokoju związanego z przejściowymi problemami w życiu prywatnym lub zawodowym.
 

Leczenie bezsenności przewlekłej jest o wiele trudniejsze i wymaga więcej pracy, konieczna jest bowiem w takim wypadku gruntowna zmiana stylu życia i rezygnacja z nawyków zaburzających higienę snu, do których przez lata zdążyliśmy przywyknąć.

Jak uporać się z bezsennością?

Złe nawyki związane ze snem (takie jak częsta zmiana pory chodzenia spać, skracanie czasu poświęcanego na nocny wypoczynek czy stosowanie dużej ilości używek stymulujących aktywność psychofizyczną) potrafią skutecznie rozregulować rytm dobowy i doprowadzić nie tylko do uporczywej bezsenności, ale też do poważnych problemów ze zdrowiem. Dlatego niezbędna jest ich eliminacja. Zacznijmy od ustalenia stałych pór wstawania i kładzenia się spać – i starajmy się ich trzymać, ograniczajmy też czas spędzany w łóżku na zajęciach innych niż sen oraz sięganie po środki pobudzające, szczególnie wieczorem, na krótko przed snem. Jeśli chcemy na dobre pozbyć się bezsenności, połóżmy również nacisk na zmianę dotychczasowego trybu życia, wprowadzając do niego więcej odpoczynku i zajęć odprężających, które zrównoważą stres, z jakim musimy się mierzyć na co dzień w szkole, domu czy pracy. Więcej informacji znajdziecie na terapiabezsennosci.pl.

Jak wygląda profesjonalna terapia bezsenności?

Jeśli domowe, samodzielnie stosowane metody na bezsenność zawiodą, warto zwrócić się o pomoc do ekspertów z dziedziny leczenia tego rodzaju zaburzeń. W tym celu możemy się udać do lekarza rodzinnego lub psychiatry. Alternatywą dla wizyty w gabinecie lekarskim jest skorzystanie z nowoczesnej, profesjonalnej aplikacji, stworzonej w oparciu o terapię poznawczo-behawioralną, która dostarcza pacjentowi indywidualnie dobrane narzędzia i techniki ułatwiające naturalną regulację rytmu snu. Leczenie bezsenności tą metodą przynosi świetne rezultaty, jest bardzo wygodne, a do tego również oszczędza czas i koszta, z jakimi często wiążą się tradycyjne wizyty u lekarza. Jeśli więc doskwiera Ci bezsenność, rozważ skorzystanie z tego rozwiązania.

bezsenność bezsenność leczenie terapia bezsenności bezsenność jak leczyć

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 050 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 938 produktów w 209 kategoriach