45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Jak usprawnić krążenie krwi i ustrzec się przed chorobami serca? 10 porad jak tego dokonać!

Jak usprawnić krążenie krwi i ustrzec się przed chorobami serca? 10 porad jak tego dokonać!Jak usprawnić krążenie krwi i ustrzec się przed chorobami serca? 10 porad jak tego dokonać!

Układ krwionośny człowieka jest jednym z ważniejszych układów w naszym ciele. Połączony jest z układem limfatycznym. Razem te dwa układy tworzą dopiero układ krążenia, którego zadaniem jest wzbudzanie krążenia krwi i limfy w tkankach oraz narządach. Wiele z chorób układu sercowego i naczyniowego związanych jest właśnie z nieprawidłowym krążeniem krwi. Serce i układ krążenia odgrywają w tych schorzeniach główną rolę – aby odpowiednio się uchronić należy więc zadbać o usprawnienie krążenia krwi. Jak? O tym poniżej!

 • Jak usprawnić krążenie krwi?

 • Jak dbać o układ krwionośny?

Jak usprawnić krążenie krwi? 10 sposobów!

 1. Dużo ruchu. Wprowadź do swojego grafika przynajmniej 2-3 dni w tygodniu, w których będziesz intensywnie uprawiać sport np. przez 1,5-2 godziny. Możesz biegać, spacerować, uprawiać dogtrekking, jeździć na rowerze czy wykonywać jakiekolwiek inne ćwiczenia, które pozwolą usprawnić krążenie krwi.
 2. Stop siedzącemu trybowi życia. Jeśli przez większość dnia siedzisz, bo np. wymaga tego Twoja praca, to rób sobie raz na godzinę 5-minutowe przerwy. W tym czasie energicznie przejdź się po biurze, możesz również wykonać parę skłonów czy innych ćwiczeń. Pamiętaj o ruchu!
 3. Rzuć palenie. Ogranicz wszelkie używki, ale przede wszystkim postaraj się przestać palić papierosy!
 4. Herbata z kwiatostanu głogu. Kup w swojej aptece herbatę z kwiatostanu głogu i wypijaj ją przynajmniej raz dziennie. Napar przygotowuje się w około 20 minut, pamiętaj o tym, aby zachował swoje właściwości lecznicze.   
 5. Unikaj alkoholu. Wskazane jest jednak wypijanie jednej lampki czerwonego wina do obiadu czy kolacji. Ten rodzaj alkoholu znany jest ze swoich prozdrowotnych właściwości oddziałujących na układ krwionośny.
 6. Schudnij i utrzymaj prawidłową wagę. Zaburzenia krążenia krwi wykrywa się szczególnie u osób z nadwagą i osób otyłych. Aby poprawić swoje codzienne funkcjonowanie i usprawnić krążenie krwi wymagane będzie zrzucenie kilku zbędnych kilogramów.
 7. Zmień swoją dietę. Do diety wprowadź więcej produktów zbożowych, w tym pełnoziarniste pieczywo. Jedz również dużo ciecierzycy, cebuli i orzechów. Pomocne w usprawnianiu krążenia krwi są również wszelkie zupy i buliony na bazie mięsa.
 8. Odpowiednio doprawiaj potrawy. Przyprawy, takie jak szafran, kardamon, imbir czy tymianek znane są ze swojego prozdrowotnego działania usprawniając krążenie krwi w ciele człowieka. Postaraj się wykorzystywać je w swojej kuchni.
 9. Pij dużo wody. Odwodnienie organizmu może doprowadzić do upośledzenia krążenia krwi, a tym samym do powstawania wielu niebezpiecznych dla zdrowia i życia schorzeń.
 10. Pij herbatki prozdrowotne. Picie herbat na poprawę ciśnienia krwi usprawni również funkcję krążenia krwi. Wybieraj produkty, w których znajdziesz owoc głogu i aronii, ziele fiołka trójbarwnego czy szyszki chmielu.
krążenie krążenie krwi

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach