45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Jak szybko schudnąć? Spróbuj tego!

Jak szybko schudnąć? Spróbuj tego!Jak szybko schudnąć? Spróbuj tego!

Kobiety często nie mogą pogodzić się z krągłościami nabytymi podczas ciąży czy w wieku dorastania, które obcesowo odciskają się w postaci dodatkowych kilogramów i oponek. Standardy promowane współcześnie ciągną wagę w dół. Trendowi ulegają coraz częściej mężczyźni.

  • Co zrobić żeby schudnąć?

  • Jak przyspieszyć metabolizm?

Wszyscy chcemy mieć idealne ciało, najlepiej natychmiast. Warto jednak nie stawiać szybkiego spadku wagi ponad własne zdrowie. W rozsądnym gubieniu kilogramów pomogą nasze rady.

Zadbaj o szybkie tętno podczas treningu

Proporcjonalnie wysokie tętno do aktywności fizycznej jest wyznacznikiem traconych kalorii w czasie wysiłku. Pragnąc szybciej zrzucić kilogramy jesteśmy zdani na pot. Im więcej energii wkładasz w wysiłek, tym więcej chudniesz w każdej pojedynczej chwili. Pomiar tętna obrazuje w jakim tempie spalasz tłuszcz. Jeśli chcemy szybko schudnąć, ważne jest również by zmieniać ćwiczenia, stosować różne rodzaje aktywności, w przeciwnym razie organizm oswoi się z formą wysiłku, a spalanie kalorii zwolni prędkość.

Naturalne spalacze tłuszczu

  • Już połówka grejpfruta dodanego do śniadania wystarczy by przyśpieszyć utratę tkanki tłuszczowej i ustabilizuje poziom glukozy.

  • Ostre przyprawy są wskazane w kuchni, jeśli chcemy szybko schudnąć.

  • Do menu warto włączyć garść pestek dyni. Są bogate w cynk, który usprawnia spalanie tłuszczu.

  • Osoby, które na kilkadziesiąt minut przed treningiem piją kawę nie tylko zyskują silną motywację, ale i szybciej gubią kalorie. Zależność ta ma związek ze stymulacją szlaków metabolicznych, któe biorą udział w spalaniu tłuszczów i zmniejszają głód. Kawę należy pić rano oraz na 30-40 minut przed wysiłkiem fizycznym bez mleka i cukru. „Wpływowa” porcja powinna zawierać od 100 do 150 mg kofeiny. Dla przykładu szklanka parzonej kawy ma 100-120 mg, ta sama porcja rozpuszczalnej 90-110 mg, a espresso 60-80 mg.

Rady na szybszy metabolizm

Spowolniona przemiana materii sprzyja odkładaniu energii w formę tkanki tłuszczowej. Wprowadzenie w życie tych czterech rad na nowo obudzi twój metabolizm!

  • Częściej spożywane, lekkie posiłki są remedium na zło w postaci niechcianego tłuszczu. Pięć posiłków w ciągu dnia zapobiegnie rozleniwieniu przemiany materii. Pamiętaj że gdy jesz rzadziej, wznosisz w swoim organizmie alarm, że coś jest nie tak i bezpieczniej będzie przestawić się na gromadzenie zapasów.

  • Najważniejsze jest energetyczne śniadanie, bogate w węglowodany złożone, które stopniowo uwalniają energię, szczególnie owsianka i pieczywo ciemne. Przy komponowaniu posiłków zwróć uwagę by dostarczyć sobie odpowiednią ilość błonnika, który pęcznieje w brzuchu, przez co nadaje długotrwałe uczucie sytości.

  • Rób sobie jaja na śniadanie! Zapamiętaj tę żartobliwą zasadę. Nie dość, że jajka same w sobie przyśpieszają metabolizm, to są źródłem wzorcowego białka przyswajanego przez organizm blisko w stu procentach.

  • Ostatnia rada ucieszy szczególnie śpiochów. Wysypiaj się – unikniesz w ciągu dnia ochoty na podjadanie. Z uwagi na niedobór snu dużo łatwiej rezygnujemy z powziętego celu. Niewyspani łatwiej poddajemy się stresowi, od którego tylko krok dzieli nas do sięgnięcia po czekoladę. Poza tym w czasie 7-8 godzin snu spalisz niemal 456-521 kalorii, bez wysiłku i wyrzeczeń.

 

odchudzanie jak szybko schudnąć szybszy metabolizm naturalne spalacze tłuszczu

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach